ČLÁNEK - 02.12.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 48. týdnu 2012
Ženy Lokomotivy vezou z Prahy dva body

V pátek 30. listopadu a 1. prosince 2012 pokračovala I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav hostoval v Praze. Domácímu týmu TJ Sokol Nusle se v této části soutěže daří. Pražanky stoupají tabulkou a nyní jsou na třetím místě v těsném závěsu za druhou Lokomotivou. V předcházejícím kole dokonce dvakrát porazily v Brně vedoucí tým soutěže VK MS Brno. Díky vzrůstající formě a domácímu prostředí byly Nusle v tomto dvojutkání velkým favoritem. Tuto roli plně potvrdily v pátečním utkání. Vedení břeclavského týmu sice v předzápasové přípravě dobře analyzovalo hlavní útočné hrozby domácích, ale hostující volejbalistky určenou taktiku nedokázaly na palubovce dodržet. Když se k tomu ještě přidal horší příjem podání, bylo o zápase rozhodnuto. Domácí tým potvrdil výbornou formu posledních dní a smetl Lokomotivu jasně 3:0.
TJ Sokol Nusle - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (15, 17, 18)

K sobotní odvetě se břeclavský tým dobře vyspal. Před začátkem zápasu si opět zopakoval taktiku na obranu domácích smečařek. Rozhodujícím pro vývoj utkání byl už první set. Lokomotiva do něj sice nevstoupila dobře, po vlastních chybách prohrávaly Břeclavanky 4:1. Brzy však zlepšily svou hru a dokázaly se bodově dotáhnout na domácí tým. Od toho okamžiku byl první set vyrovnaný až do dramatické koncovky. V ní se dokázaly lépe koncentrovat břeclavské ženy a první set vyhrály 30:28. O tom, že se vyplatí dodržovat stanovenou taktiku, se přesvědčily Břeclavanky v druhém setu.
Lokomotivě se dařilo ubránit pražské smečařky, které se díky dobře postaveným blokům bodově neprosazovaly. Výsledkem toho bylo, že Lokomotiva pohodlně vyhrála druhý set 25:20. Na tento pro domácí nepříznivý vývoj musel reagovat domácí trenér. Do třetího setu poslal na palubovku druhou nahrávačku a změnu udělal i na postu smečařky. Tato změna v sestavě se domácím vyplatila v koncovce setu. Od stavu 21:20 už Nusle nepovolily Břeclavankám uhrát ani bod a vyhrály 25:20. Ještě větší převahu měli domácí ve čtvrtém setu. Lokomotiva opět nezachytila úvod setu. Brzy prohrávala 4:1 a 12:4. Od tohoto stavu už začaly volejbalistky Lokomotivy šetřit síly na rozhodující pátý set. To mělo za následek, že ze čtvrtého setu odešly poraženy 25:8. Šetřit síly je chytré, ale takový výprask mohl hostující tým nepříznivě poznamenat pro rozhodující pátou sadu. Naštěstí byl opak pravdou. Břeclavanky vstoupily do pátého setu výborně. Díky kvalitnímu podání a výborné obraně vedly 4:1. Domácí tým se však nehodlal vzdát a chtěl na své palubovce plně bodovat. V půlce rozhodujícího setu se bodově přiblížil hostům na 7:5. To bylo však vše, co se jim podařilo. Od tohoto stavu začala hostující Lokomotiva na hřišti zcela dominovat. Břeclavské volejbalistky byly lepší ve všech herních činnostech. Pátý set zcela ovládly a vyhrály jej jasně 15:7.
Břeclavanky opět prokázaly svou fyzickou a morální sílu, díky které dokážou porazit i těžkého soupeře v jeho domácím prostředí. Vítězství je o to cennější, že toto dokázaly v oslabené sestavě sedmi hráček proti kompletní sestavě dvanácti hráček domácího týmu.
Volejbalistky Lokomotivy si díky této výhře vezou z Prahy veledůležité dva body a v průběžné tabulce si udržely druhé místo.
TJ Sokol Nusle - TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (-28,-20, 22, 8, -7)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky - Lenka Fabikovičová a Jana Šánová, blokařky- Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčky – Michaela Bábíčková, libero týmu - Hana Moláková.

Celý tým srdečně zve všechny břeclavské volejbalové příznivce na domácí palubovku, kde se utká s týmem s týmem SK p.e.m.a. Opava. Tým ze Slezska bude hrát v Břeclavi v pátek 7. prosince 2012 v 19 hodin a v sobotu 8. prosince 2012.