ČLÁNEK - 18.11.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 46. týdnu 2012
Lokomotiva sebrala body Hradišti

V pátek 16. listopadu 2012 pokračovala I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav hostoval v Uherském Hradišti. Domácímu týmu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště se v letošní sezóně nedaří a v průběžné tabulce je ve spodní části. Lokomotiva si drží pěkné druhé místo a tak se jednalo o duel týmů z opačných pólů tabulky. Břeclavský tým byl v tomto utkání favoritem, i když kvůli velké marodce přijel do Hradiště pouze se sedmi hráčkami. První body v úvodním setu patřily domácím volejbalistkám. Hosté se však rychle přizpůsobili prostředí v Uhersko-Hradišťské sportovní hale a brzy vyrovnali skóre. Od tohoto okamžiku břeclavské volejbalisky kontrolovaly průběh utkání. Dobrou obranou a tvrdým útokem si vytvořily pohodlný náskok 12:6 a ten si pohlídaly do konce prvního setu. První set vyhrála Lokomotiva 25:16. Druhý set měl stejný průběh jako začátek utkání. Břeclavanky se rozjely k ještě lepšímu výkonu a za 18 minut porazily domácí tým 25:14. Jak je těžké udržet koncentraci v zápase se soupeřem, kterému se herně nedaří, pocítily Břeclavanky ve třetím setu. V něm se domácím volejbalistkám podařilo získat první tři body a hostující trenér si musel vzít první oddechový čas. Tento vývoj třetího setu domácí povzbudil a hosty znejistil. Uherské Hradiště vytvořeným náskokem 19:15 přivedlo třetí část hry až k setbolu 24:23. To už se však Břeclavská Lokomotiva rozjela a v dramatické koncovce vyhrála třetí set 28:26 a celý zápas 3:0.
TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-16,-14-26)

V sobotní odvetě břeclavský tým dominoval v Uherském Hradišti ještě více. Na domácím týmu bylo znát, jak moc mu chybí zraněné libero. Volejbalistky Lokomotivy byly lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrály po hodině hry celý zápas 3:0.
TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-10,-19,-14)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky - Lenka Fabikovičová a Jana Šánová, blokařky- Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčky – Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová , libero týmu - Hana Moláková.