ČLÁNEK - 04.11.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 45. týdnu 2012
Lokomotiva veze z Brna bod

V pátek 9. listopadu 2012 pokračovala I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav hostoval v Brně. Domácí tým VK Moravská Slávia Brno je v čele soutěže a Břeclavanky se ztrátou jednoho bodu na druhém místě. Vzájemný souboj těchto týmů proto sliboval velice kvalitní a bojovný volejbal. Důležitosti utkání odpovídala i kompletní sestava Moravské Slávie Brno. To se nedalo říct o hostující Lokomotivě, kterou neustále trápí početná marodka. I přes tento hendikep chtěly břeclavské volejbalistky v Brně uspět. První set byl vyrovnaný a bojovný až do samé koncovky. Břeclav měla dokonce za stavu 23:24 setbol, ale zkaženým podáním se o něj připravila. Nakonec po dramatickém boji prohrála první set 27:29. Tato ztráta dobře rozehraného setu hosty rozhodila a další set prohráli 14:25. Za nepříznivého 2:0 na sety břeclavský tým nesložil zbraně. Ve třetím setu zlepšil všechny herní činnosti a riskantním podáním zatlačil soupeře do obrany. Zaslouženě pak Lokomotiva vyhrála třetí i čtvrtý set a bylo na sety vyrovnáno 2:2. O vítězi celého utkání musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V ní Břeclavankám utekl začátek setu a brzy prohrávaly 1:4. Tuto ztrátu už nedokázaly dohnat a pátý set prohrály 10:15. Prohrou 2:3 dokázaly domácím volejbalistkám sebrat jeden bod. Bod z palubovky soupeře je cenný, ale Břeclavanky mrzí, že nezískaly více. Ve třech setech byly herně lepší a jen chyby v koncovce prvního setu je připravily o větší bodový zisk.
VK Moravská Slávia Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (27,14,-20,-16,10)

Sobotní odveta přinesla už jiný volejbal. Břeclavský tým ještě více oslabený o Janu Magátovou nedokázal zopakovat páteční výkon. Jen ve druhém setu se Lokomotivě podařilo domácím vzdorovat. Set měl podobný průběh jako páteční první set. Lokomotiva druhý set ztratila až v dramatické koncovce 27:29. Třetí set byl už v plné režii domácích, kteří zaslouženě vyhráli celý zápas 3:0.
VK Moravská Slávia Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (17,27,11)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky- Jana Šánová a Lenka Fabikovičová, blokařky- Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčky - Tereza Hunkařová a Jana Magátová, libero týmu - Hana Moláková.