ČLÁNEK - 04.11.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 44. týdnu 2012
Lokomotiva smetla Nový Jičín a zůstává druhá

V pátek 2. listopadu 2012 pokračovala v Břeclavi I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav A hostil tým TJ Nový Jičín. Severomoravský tým přijel do Břeclavi jako poslední tým průběžné tabulky. Možná tato skutečnost a neúplná sestava domácích způsobila, že v prvním setu Břeclavanky hrály na půl plynu a hosté na palubovce zcela dominovali. Domácím se nedařila žádná herní činnost a po zásluze prohráli 10:25. Ani druhý set nezačal pro břeclavské ženy dobře. Prohrávaly už 10:6 a set zachránily až v samé koncovce setu. Nejprve vyrovnaly na 19:19 a potom soupeři shodně připisovaly body na 22:22. Za tohoto stavu se domácím volejbalistkám podařilo utrhnout o dva body a druhý set vyhrát 25:23. Jak se později ukázalo, vítězství v tomto setu bylo klíčovým okamžikem utkání. Břeclavi se podařilo dostat z herní krize a další průběh zápasu již měly domácí volejbalistky pod kontrolou.
TJ Lokomotiva Břeclav A – TJ Nový Jičín 3:1 (-10, 23, 19, 20)

Sobotní odveta přinesla úplně jiný volejbal. Břeclavský tým doplněný o Janu Magátovou na hřišti zcela dominoval. Lokomotivě také konečně začaly fungovat bloky a hostující útočnice měly velký problém dostat míč na polovinu soupeře. První set tak vyhrála Lokomotiva 25:17 a ve druhém setu povolily Břeclavanky uhrát soupeřkám jen šest bodů. Ani ve třetím setu nenašly hráčky z Nového Jičína recept na soustředěný výkon Lokomotiva a odjely z Břeclavi bez bodů.
TJ Lokomotiva Břeclav A – TJ Nový Jičín 3:0 (17, 6, 15)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky- Jana Šánová a Lenka Fabikovičová, blokařky- Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčky - Tereza Hunkařová a Jana Magátová, libero týmu - Hana Moláková.

Lokomotiva Břeclav si v tomto dvojzápase připsala plný bodový zisk a je se ztrátou jednoho bodu na výborném druhém místě za Moravskou Slávií Brno. A právě s tímto týmem se utká příští týden v Brně.