Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 42. týdnu 2012
Volejbalová Lokomotiva udržela druhé místo

Břeclavské volejbalistky čekal o víkendu další těžký zápas, tentokrát v Opavě. Domácí volejbalistky byly před tímto kolem na třetím místě v těsném závěsu za druhou Lokomotivou. Oba týmy tedy čekal přímý souboj o druhé místo v tabulce. Volejbalistky Břeclavi přijely na sever Moravy již dvě hodiny před zápasem. V klidu se ubytovaly a v dobré náladě se přesunuly do sportovní haly. Tuto pohodovou atmosféru si přinesly z šatny i na hřiště. Hned od prvního hvizdu rozhodčích vnutily břeclavské hráčky domácím svou hru a v klidu kontrolovaly průběh prvního setu, který vyhrály 25:21. Ještě lepší výkon předvedli hosté ve druhém setu. Brzy vedli 12:5 a druhou sadu vyhráli 25:16. Ve třetím setu se domácí volejbalistky pokusily o zápasový zvrat. Hra byla dlouho vyrovnaná, až polovině setu se Břeclavankám podařilo bodově utrhnout na 19:15. Získaný náskok si už pohlídaly a zvítězily i ve třetím setu. V tomto zápase předvedly volejbalistky Lokomotivy nejlepší výkon v sezóně a zaslouženě vyhrály 3:0.

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (-21,-16,-19)

Sobotní odveta přinesla úplně jiný volejbal. Břeclavský tým uspokojený páteční hladkou výhrou zcela zvolnil. Do prvního setu nenastoupila zkušená smečařka Lenka Fabikovičová a sestava na palubovce působila ospale. K tomu všemu se oproti pátku zhoršil i příjem podání a nahrávačka Slobodová nemohla nahrávat z ideální pozice. Tuto zhoršenou nahrávku nevylepšily ani hráčky na útoku. Středové hráčky útočily převážně proti dvojbloku a někdy dokonce proti trojbloku na středu sítě. Z těchto herních situací se nedokázaly bodově prosadit. Smečařky útočící z kůlů často minuly hřiště a domácí tak lehce bodovali. Zvrat v utkání měl nastat v druhém setu, kdy do hry naskočila kapitánka Fabikovičová. Z počátku setu se zdálo, že se to Břeclavankám povede. Vedly už 22:19, ale nakonec prohrály 25:27. I přes tento prohraný set hosté z jihu Moravy zabrali a třetí set vyhráli 25:19. To bylo však vše, co Lokomotiva v Opavě získala. V úvodu čtvrtého setu začali hosté opět chybovat v přihrávce podání a na útoku. Brzy prohrávali 0:4 a 6:12. Nejhorším setem v zápase ukončili sobotní trápení a zaslouženě prohráli 1:3.

TSK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav A 3:1 (18,25,-19,14)

I přes sobotní prohru odjížděl břeclavský tým z Opavy spokojený. Na soupeřově palubovce se body získávají těžko a tři body za páteční jasnou výhru jsou cenné. Po pátečním kole se totiž Lokomotiva dostala i do čela tabulky soutěže, když VK Moravská Slovácká Slávia Brno nečekaně ztratila body prohrou 0:3 v Novém Jičíně. Brněnské volejbalisky své zaváhání napravily sobotní výhrou 3:1 a vrátily se tak do čela celkového pořadí.
Lokomotiva Břeclav je se ztrátou jednoho bodu na výborném druhém místě. Opava zůstala třetí. Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky- Jana Šánová a Lenka Fabikovičová, blokařky- Šárka Rylichová a Jana Magátová, diagonální hráčka - Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová, libero týmu - Hana Moláková. Vedoucím týmu je Ivan Rylich.