ČLÁNEK - 14.10.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 41. týdnu 2012
Volejbalistky Lokomotivy porazily Nusle

V pátek 12. října pokračovala v Břeclavi I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav hostil hráčky TJ Sokol Nusle. Tento pražský tým byl do moravské skupiny zařazen poprvé a pro domácí volejbalistky byl velkou neznámou. Pražačky přijely do Břeclavi v kompletní sestavě a do utkání doslova vlétly. Vlažná hra Břeclavanek a laciný servis měly za následek, že Nusle byly v prvním setu jasně lepším týmem. Vnutily domácím svou rychlou hru a střílené nahrávky hostí Lokomotiva nedokázala ubránit. Nusle vyhrály jasně první set 25:15. Domácí lavičce bylo jasné, že v dalším průběhu utkání musí posílit obranu na síti. Proto do druhého setu na post blokařky nastoupila zkušená Jana Magátová. K této změně v sestavě přidaly Břeclavanky také lepší podání a druhý set měl úplně opačný vývoj než první. Po dvaceti minutách Lokomotiva přesvědčivě vyhrála 25:16. Rozhodujícím pro vývoj celého utkání se ukázal třetí set. Břeclavanky ho dobře začaly a vyhrávaly už 11:5. Nechaly se ale tímto vedením uspokojit, ztratily koncentraci a také bodový náskok. Pražské volejbalistky vyrovnaly na 21:21 a Břeclavanky vybojovaly třetí set až v dramatické koncovce. Po třiceti dvou minutách vyhrály 29:27. Čtvrtý set byl už jasnou záležitostí pro Lokomotivu. Domácí volejbalistky získaly v průběhu setu bodový náskok 17:12. Tentokrát nepolevily v koncentraci a vyhrály 25:15. Nejsilnější zbraní domácích se v posledním setu staly kvalitní bloky, díky kterým si připsaly i poslední bod v utkání.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Nusle 3:1 (-15,16,27,15)

K sobotní odvetě nastoupila břeclavská Lokomotiva s cílem získat další vítězství. Od úvodních míčů prvního setu Lokomotiva vnutila soupeři svoji hru a trvale si udržovala náskok tří bodů. S přehledem vyhrála první i druhý set. Hladký průběh dvou setů, změna v postavení a ztráta koncentrace měly za následek obrat v utkání. Domácí volejbalisky darovaly hostům velké množství bodů zejména díky chybám na příjmu podání. Třetí i čtvrtý set vyhrály volejbalistky z Prahy shodně 25:20. Bylo srovnáno na 2:2. O vítězi musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V té už jasně dominovaly hráčky domácí Lokomotivy, když soupeřkám povolily jen pět bodů. Pátý rozhodující set jasně Lokomotiva vyhrála 15:5 a připsala si tak čtvrté zápasové vítězství v řadě.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Nusle 3:2 (16,18,-20,-20,5)

V průběžné tabulce soutěže patří Lokomotivě výborné druhé místo. Bod za Moravskou Slávií Brno a bod před volejbalistkami Opavy. A právě do Opavy odjíždí břeclavská Lokomotiva příští pátek a sobotu. Tam oba týmy svedou přímý souboj o druhé místo v tabulce.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka – Lucia Slobodová, smečařky- Jana Šánová, a Lenka Fabikovičová, blokařky- Šárka Rylichová, Jana Magátová a Romana Lucká, diagonální hráčka Michaela Bábíčková a Tereza Hunkařová, libero týmu Hana Moláková. Vedoucím týmu je Ivan Rylich.