ČLÁNEK - 07.10.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 40. týdnu 2012
Volejbalistky Lokomotivy vstoupily do dalšího ročníku I. ligy vítězně

Stejně jako ve všech předcházejících prvoligových sezónách i letos zahajovaly ženy TJ Lokomotiva Břeclav novou volejbalovou sezónu s Uherským Hradištěm. Na rozdíl od dvou předešlých ročníků začínaly nový ročník v domácí sportovní hale na Veslařské ulici. Povinnost cestovat na soupeřovu palubovku měly tentokrát hráčky Uherského Hradiště. Cestu zvládly dobře a již hodinu před zápasem popíjely kávu v recepci břeclavské sportovní haly. To samé se nedalo říct o hráčkách domácí Lokomotivy Lucii Slobodové a Janě Magátové, které přijížděly k zápasu z Bratislavy. V toto páteční odpoledne se na dálnici Bratislava – Břeclav stala hromadná dopravní nehoda a dálnice směr Břeclav byla uzavřena. Lucia s Janou, hráčky základní sestavy nevěděly, kdy se jim podaří dorazit do Břeclavi. A situace pro domácí tým byla o to složitější, že pro zranění chybí další hračka základní sestavy Ivana Lucká. Za této dramatické situace neměla trenérka Lokomotivy Lenka Fabikovičová moc na výběr koho poslat na hřiště k úvodnímu setu. Na nahrávce tak musela nečekaně nastoupit Tereza Hunkařová, na smeč se postavily Lenka Fabikovičová a Jana Šánová, na blok Šárka Rylichová a Romana Lucká, na postu univerzála hrála Michaela Bábíčková a poslední z party„sedmi statečných“ bylo libero břeclavského týmu Hana Moláková. Na lavičce zůstal osamocen jen vedoucí týmu Ivan Rylich. Za této nepříznivé situace vstoupily Břeclavanky k zápasu maximálně koncentrované. Svou hru založily na tvrdém až riskantním podání a to se vyplatilo. Do poloviny prvního setu byl zápas bodově vyrovnaný. Koncovka však již patřila břeclavskému týmu, který díky výbornému podání a plné koncentraci všech hráček vyhrál první set 25:18. Podobně se vyvíjel i druhý set. Jen s rozdílnou koncovkou. To se totiž v hale již objevily chybějící břeclavské hráčky Slobodová s Magátovou. Pozornost domácího týmu se soustředila na příchod těchto hráček a koncentrace na hru polevila. To mělo za následek těsnou prohru v druhém setu 23:25. Po minimálním rozcvičení se Lucia a Jana postupně zapojovaly do hry. Ale právě jejich nedostatečné rozcvičení spolu se ztrátou koncentrace týmu mohlo za prohru i v třetím setu 19:25. Jen těžko se „vykolejená“ domácí Lokomotiva dostávala do herní pohody. Ve čtvrtém setu už prohrávala 19:22 a soupeřky z Hradiště měly tři mečboly. Ale břeclavské volejbalistky jsou velké bojovnice. Dokázaly všechny mečboly odrazit a čtvrtý set po boji vyhrály 25:23. Bylo srovnáno na 2:2. O vítězi musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V něm se žádnému ze soupeřů nepodařilo vytvořit větší bodový náskok a bojovalo se až do samého konce zápasu. Po dvou hodinách a deseti minutách se nakonec z vítězství radovaly břeclavské volejbalistky, které vyhrály pátý set 15:12 a celý zápas 3:2 na sety. Velkou měrou se na vítězství domácího týmu podíleli i břeclavští diváci. Od prvních míčů až po poslední bod hnali Lokomotivu vpřed. Zejména v posledním pátém setu vytvořili v břeclavské sportovní hale fantastickou atmosféru a pomohli tak k výhře břeclavských volejbalistek.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:2 (18, -23, -19, 23, 12)

K sobotní odvetě nastoupila břeclavská Lokomotiva již plně koncentrovaná a téměř kompletní. Od úvodních míčů prvního setu Lokomotiva vnutila soupeři svoji hru a trvale si udržovala náskok tří bodů. S přehledem vyhrála první i druhý set. To, že nemůžou polevit v koncentraci, poznaly břeclavské volejbalistky v třetím setu. Břeclavanky vlastními chybami darovaly soupeřkám z Uherského Hradiště vedení 6:12 a výhru zachránily až v samé koncovce. Tu vyhrály těsně 26:24 a tím celý zápas hladce 3:0. Hostující tým vynikal zejména výbornou obrannou hrou v poli. Ta často komplikovala zisk bodů domácímu týmu. Nakonec jen dobrá obrana na břeclavské volejbalistky nestačila. Lokomotiva tak navázala na dobré výsledky z přípravy a vstoupila do nového ročníku I. ligy vítězně.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:0 (21, 23, 24)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Tereza Hunkařová, smečařky- Jana Šánová, Michaela Bábíčková a Lenka Fabikovičová, blokařky- Šárka Rylichová a Romana Lucká, diagonální hráčka Jana Magátová a libero týmu Hana Moláková. Celý tým srdečně zve všechny břeclavské volejbalové příznivce na souboj s týmem TJ Sokol Nusle. Tým z hlavního města bude hrát v Břeclavi v pátek 12. října 2012 v 19 hodin a v sobotu 13. října 2012 v 11 hodin.