ČLÁNEK - 16.09.2012 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 37. týdnu 2012
Lokomotiva vyhrála 38. ročník volejbalového Burčákového turnaje žen ve Znojmě

V neděli 16. září 2012 přijely ženy TJ Lokomotiva Břeclav „A“ do sluncem zalitého Znojma. V tomto vinařském městě se konal již 38. ročník volejbalového Burčákového turnaje žen.
Tato tradiční volejbalová akce přilákala do Znojma 14 týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Turnajový pavouk rozdělil týmy do tří skupin. Pro ženy Lokomotivy to byla další ostrá prověrka před novou prvoligovou sezonou, kterou zahájí již v pátek 5. října 2012 v domácí sportovní hale proti Uherskému Hradišti.
V základní skupině měly břeclavské volejbalistky soupeřky z VK Madeta České Budějovice, TJ Junior Brno, TJ DDM Brno a TJ Sokol Šlapanice. Tuto skupinu břeclavská Lokomotiva vyhrála a z prvního místa postoupila do finálové skupiny, kde se s vítězi dalších skupin utkala o první až třetí místo. V ve finálové skupině se sešla jen prvoligová družstva.
V prvním zápase finálové skupiny se utkaly týmy TJ Lokomotiva Břeclav a TJ Sokol Žižkov Praha. Tento finálový duel prvoligových konkurentů přinesl bojovný a dramatický volejbal s celou řadou sporných momentů. První set vyhrály volejbalistky z Prahy 25:19 a druhý pro sebe získala Břeclav 26:24. Tím si oba soupeři připsali do finálové tabulky 1 bod. Z druhé větve turnajového pavouka se do finále probojoval tým TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště a v 18 hodin začal boj o vítěze celého turnaje s břeclavskou Lokomotivou. Oba dva týmy potvrdily svou dobrou fyzickou připravenost a ve finálovém zápase předváděly útočný volejbal. Břeclavské volejbalistky po loňské finálové účasti sahaly již podruhé po premiérovém vítězství ve Znojemském turnaji. To se projevilo větší touhou po vítězství. Hráčky Břeclavi soustředěným výkonem přidávaly jeden bod za druhým a vytvořený náskok proměnily ve vítězství v prvním setu 25: 20. Ve druhém setu Lokomotiva přidala na tempu a vytvořila si čtyřbodový náskok. O ten ale v samém závěru přišla. Hradiště vyrovnalo na 24:24 a v dramatické koncovce prokázaly více volejbalového umu Břeclavanky. Poslední set vyhrály 26:24 a tím premiérově vyhrály znojemský turnaj. Na druhém místě skončil tým TJ Sokol Žižkov Praha a bronzová příčka patřila TJ Slovácké Slavii Uherské Hradiště.
Třešničkou na dortu pro břeclavské volejbalistky bylo vyhlášení nejlepší hráčky turnaje. Zúčastnění trenéři za nejlepší hráčku celého turnaje vybrali břeclavskou blokařku Šárku Rylichou.

Turnajové vítězství vybojovala tato sestava TJ Lokomotivy Břeclav: nahrávačka Lucía Slobodová, smečařky Jana Šánová, Michaela Bábíčková, blokařky Šárka Rylichová, Romana Lucká, univerzálky Lenka Fabikovičová, Tereza Hunkařová a libero týmu Hana Moláková. Chyběly blokařky Ivana Lucká a Jana Magátová.