ČLÁNEK - 27.11.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Představujeme : Markéta Štrychová - Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 47. týdnu 2011
Markéta Štrychová Od malička jsem sportovně založená a nerada jsem seděla doma na zadku. Takže jsem v pěti letech začala závodně plavat a u toho jsem vydržela 7 let. Můj největší úspěch z tohoto období je trojnásobná účast na Mistrovství republiky, ale bohužel bez medaile. Pak jsem začala hrát volejbal. Vždycky jsme ho pinkali na chatě, a tak jsem řekla tátovi, ať mě někam přihlásí na volejbal. Začala jsem hrát za VK KP Brno, kde jsem působila do konce minulé sezóny. V tomto brněnském klubu jsme každou sezonu získaly minimálně třetí místo. Mám tak doma několik mládežnických extraligových medailí všech barev. Chtěla jsem hrát volejbal dál, ale ne už na tak vysoké úrovni, proto jsem využila možnost hrát 1. ligu v Břeclavi. S volejbalem se táhlo i moje studium na brněnském sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka, kde jsem nedávno úspěšně odmaturovala. Teď je moje další studium zaměřeno na jazyky. Pracuji na různých brigádách a jezdím do Břeclavi si zahrát dobrý volejbal.

Ženy „A“: I. Liga - Ženy Lokomotivy Břeclav ztratily v Brně ligové body

25. listopadu 2011. - V pátek jsme nastoupily proti týmu VSK Univerzita Brno, který zaujímá poslední místo v tabulce. Do Brna jsme přijely v nekompletní sestavě. Chyběly nám dvě blokařky ze základní sestavy a byly jsme posíleny o smečařku Terezu Jirouškovou. Utkání mělo celkově podobný průběh. Soupeřova rychlá hra a bojovnost měla za důsledek náš špatný vstup do utkání. V obraně nám chyběly zkušené blokařky a nepomohly jsme si ani účinným podáním. První set jsme tak rychle prohrály, když jsme dokázaly uhrát jen 17 bodů. Ve druhém setu se nám začalo víc dařit. Myslím si, že především distribuce nahrávky byla ve druhém setu lepší a tím pádem i naše hra na síti. Třetí a čtvrtý set měly stejný průběh. Opět jsme nedostatečně bránily brněnské útoky a tak jsme neustále tahaly za kratší konec. Univerzita si zaslouží pochvalu za svoji bojovnost a hrou v poli. Nenechala spadnout bez snahy žádný balon. Snažily jsme se zvrátit nepříznivý vývoj utkání, ale bohužel díky velkému množství nevynucených chyb jsme zápas prohrály.
VSK Univerzita Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (17,-21,21,19)

26. listopadu 2011 – Odveta druhého dne už vypadala o něco lépe, přestože jsme hrály bez dvou chybějících blokařek. Univerzita opět do utkání nastoupila s velkým nasazením. Od začátku zápasu jsme se snažily hecovat a dělat všechno proto, abychom vyhrály. Oproti předešlému dni se nám více dařilo zatlačit servisem a dávat i takticky zkrácené podání. První dva sety jsme prohrály více méně díky vlastním chybám. Soupeř měl dobrou obranu na síti, protože se mu dařilo číst naši hru. Po těžké koncovce třetího setu, kdy jsme Univerzitu přehrály odvážným útokem, byl čtvrtý v naší režii. V tie-breaku se více dařilo protihráčkám a my jim pomohly zbytečnými chybami. Utkání tedy skončilo vítězně pro Univerzitu a my se budeme soustředit na další zápas, který nás čeká příští týden s Novým Jičínem. Tento dvojzápas se odehraje 2. a 3. prosince 2011 ve sportovní hale v Charvátské Nové Vsi. Začátek pátečního zápasu bude v 19 hodin a odveta začne v sobotu v 11:30 hodin
VSK Univerzita Brno – TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (19,21,-24,-16,9)

Sestava Lokomotivy: nahrávačka - Slobodová, univerzálka - Hunkařová, blokařky - Lucká R. a Rylichová , smečařky - Rozkydálková, Pavelková , Štrychová a Jiroušková, libero Moláková a hrající trenérka Fabikovičová.

Markéta Štrychová

Kadetky „A“: I. liga - Kadetky Lokomotivy Břeclav přivezly z Brna ligové body

V přeloženém utkání kadetek A-týmu v I. lize nastoupily 27. listopadu 2011 břeclavské volejbalistky proti týmu VK KP Brno. Po váhavém výkonu odešly v prvním utkání poraženy. Ve druhém utkání však vše napravily a vyhrály tentokrát jednoznačně 3:0.

VK KP Brno B – TJ Lokomotiva Břeclav 3:1 (22,-15,17,17)
VK KP Brno B – TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-20,-23,-18)

Datum : Autor : Foto :