Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Představujeme : Šárka Rylichová - Výsledkový servis 44.týdne
Šárka Rylichová v současné době studuje druhý ročník na fakultě Regionálního rozvoje a Mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně obor Regionální rozvoj. Už odmalička ji rodiče vedli ke sportu. Osm let hrála tenis, ale jako malé dítě ji to příliš nebavilo. Ve dvanácti letech začala navštěvovat se svou starší sestrou Janou kroužek volejbalu při ZŠ Slovácká, který vedl bývalý volejbalista a učitel Václav Fikar. Poté začala hrát v Lokomotivě Břeclav. V roce 2005 pak přestoupila do klubu SK Duhovka Břeclav a v roce 2007 se vrátila zpět do Lokomotivy. Od toho roku se s týmem žen TJ Lokomotiva Břeclav postupně propracovala z krajského přeboru II. třídy až do I. ligy.

V sezóně 2010/2011 hostovala v extraligovém klubu VK KP Brno, se kterým získala bronzovou medaili. V sezóně 2011/12 se vrátila zpět do svého mateřského klubu TJ Lokomotiva Břeclav. Šárka hrála většinu své dosavadní hráčské kariéry na postu blokařky. V letošní sezóně se snaží prosadit i na postu univerzála. Je to pro ni nová výzva, protože jako kůlová hráčka se může dostat více do hry než blokařka, která se pohybuje většinou jenom v přední části hřiště. Chtěla by využít tuto možnost a poděkovat svým nejbližším, kteří ji podporují. Největší dík patří jejímu otci Ivanu Rylichovi

Ženy „A“: I. liga - Volejbalistky Lokomotivy uhájily první místo

Sportovní hala břeclavské Lokomotivy viděla bojovný volejbal o lídra I. ligy žen, jak se patří.
Dne 4. Listopadu 2011 hostily břeclavské volejbalistky tým VK Moravské Slávie Brno. Očekával se vyrovnaný souboj, protože tým břeclavské Lokomotivy je v tabulce základní části na prvním místě a brněnský je hned na druhém místě za nimi. Očekávání všech se potvrdilo, i když ze začátku zápasu to tak vůbec nevypadalo. Lokomotiva oslabená o blokařku základní sestavy v úvodním setu hladce vyhrála 25:13. Dala tak najevo, že její tým není závislý pouze na individuálních výkonech hráček. Druhý set byl dlouho vyrovnaný, až v polovině setu se volejbalistkám Lokomotivy podařilo bodově odskočit. Získaly nadějné vedení 19:15 a vše naznačovalo, že i v druhém setu se budou radovat z vítězství. Ale nestalo se tak. Zkušené soupeřky z Brna riskantním podáním začaly získávat důležité body. V koncovce setu se skóre vyrovnalo a začal boj o každý bod. V dramatické koncovce si domácí hráčky vypracovaly setbol, který však za stavu 24:23 nedokázaly proměnit a nakonec druhý set prohrály 24:26. Ztráta tohoto téměř vyhraného setu poznamenala hru Lokomotivy ve třetím setu. I když byla hra v tomto setu dlouho vyrovnaná, třetí set skončil lépe pro hostující celek. Měl totiž lepší servis, který dělal přijímajícím hráčkám Břeclavi problémy. V tomto setu také mírně pokulhávala obrana Břeclavanek na síti a soupeř tak mohl těžit z nekvalitně sestaveného bloku. Ve čtvrtém setu mírně pozměněná sestava Lokomotivy dokázala využít svých prvoligových kvalit a jasně vyhrála 25:15. Poměr setů byl 2:2 a tak se musela hrát rozhodující zkrácená hra. Bojovalo se o každý míč. Plně zaplněná břeclavská hala fandila domácím, ale bohužel pro hráčky i fanoušky Lokomotivy se z vítězství radovala MS Brno.

V sobotu 5. listopadu 2011 nastoupila Lokomotiva s odhodláním vrátit soupeřkám porážku a upevnit si tak čelní pozici v tabulce. Brněnský tým dorazil s mírně pozměněnou sestavou, ale to mu však na kvalitě neubralo. Průběh utkání jakoby kopíroval předešlý den. První set pro sebe získala Lokomotiva Břeclav, druhý a třetí vyhrály opět Brňanky. Ty opět dokázaly, že podání je jejich silná stránka. Na rozdíl od předchozího zápasu domácí výrazně zlepšily ve čtvrtém setu obranu na síti. Výborné bloky neumožnily hostujícím hráčkám bodovat a naopak znamenaly body pro domácí. K opět přesvědčivému vítězství ve čtvrtém setu výrazně pomohlo kvalitní a výborně umístěné podání břeclavských hráček. Domácí vyhrály tento set v poměru 25:14. Po vydařeném setu byla rozjetá Lokomotiva plná myšlenky na vítězství. Toho také v dramatické koncovce tie-breaku dosáhla. Za vydatného povzbuzování početného publika pátý set vyhrála těsně 15:13 a tím celý zápas 3:2. Oba soupeři se v tomto dvojzápase spravedlivě podělili o body. Volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav tak v přímém souboji o prvenství uhájily pozici prvního týmu v tabulce. S náskokem jednoho bodu před VK MS Brno vedou průběžnou tabulku moravské skupiny I. ligy žen.

TJ Lokomotiva Břeclav A - VK Moravská Slávia Brno A 2:3 (13,-24,-20,15,-11)
TJ Lokomotiva Břeclav A - VK Moravská Slávia Brno A 3:2 (17,-15,-20,14,13)

Sestava Lokomotivy: nahrávačka - Slobodová, univerzálka - Hunkařová, blokařky - Lucká I., Rylichová a Lucká R., smečařky - Rozkydálková, Pavelková a Štrychová, libero Moláková a hrající trenérka Fabikovičová.

Další utkání odehrají volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav 11. listopadu 2011 v 19 hodin, kdy budou v domácí hale hostit TJ Slováckou Slavii Uherské Hradiště. Odvetné utkání bude v Břeclavi následovat v sobotu 12. listopadu 2011 v 10 hodin. To, že půjde opět o divácky atraktivní utkání, napovídá postavení týmů v tabulce. Lokomotiva je na prvním místě a soupeřky z Uherského Hradiště jsou na místě třetím, jen bod za Břeclavankami.

Šárka Rylichová

Kadetky „A“: I. liga - Kadetky se s Juniorem rozešly nerozhodně
V sobotu 5. listopadu 2011 pokračovala 1. liga kadetek dalším dvojzápasem. Reprezentantky Lokomotivy Břeclav se na domácí palubovce utkaly s Juniorem Brno.

Do prvního utkání poslal trenér Martin Wollmann sestavu ve složení: Backová (N), Pániková (U), Machová (S), Kaňová (S), Tesařová (B), Peterková (B) a Časná (L). Střídala Potměšilová (S).

Od začátku utkání působily Břeclavanky nesehraným a nejistým dojmem. Vázla zejména komunikace hráček na hřišti a z toho pramenila nejen nepřesná přihrávka. Hráčky hrály hluboko pod své možnosti, což se projevilo zejména ve velkém množství nevynucených chyb. Soupeř tyto chyby dokázal využít a Lokomotiva rychle prohrávala 0:2 na sety. Ve třetím setu na hřiště přišla Potměšilová, která pomohla zlepšit přihrávku Břeclavi, což se projevilo na zlepšené útočné hře. Výsledkem bylo snížení stavu na 1:2. Ve čtvrtém setu ovšem opět odešla přihrávka a navíc jsme nedokázali soupeřky zatlačit servisem. Junior si průběh setu bez problémů ohlídal a Lokomotiva zaslouženě prohrála 1:3 na sety.

V prvním utkání se nedařila zejména přihrávka, z čehož vycházel i slabý útok. Navíc hráčky dělaly množství nevynucených chyb a slabým servisem, který většinou bývá velkou zbraní Lokomotivy, jsme nedokázaly soupeřkám zkomplikovat rozehrávku.

Do druhého utkání došlo k několika zásadním změnám v sestavě. Na libero se přesunula výborně přihrávající Potměšilová. Peterková se přesunula na smeč a na její místo nastoupila Hemalová. Cílem těchto změn bylo zlepšit přihrávku a obranu na síti.

Břeclavanky nastoupily do utkání odhodlané odčinit porážku v prvním utkání a úvod druhého zápasu byl v jejich režii. Lokomotiva si vytvořila slibné vedení, které v závěru s trochou komplikací uhájila a v úvodním setu zvítězila. V druhém setu opět tahaly za delší konec hráčky Břeclavi, v koncovce ovšem prohospodařily několika bodové vedení a Junior srovnal stav na 1:1. Do třetího setu ovšem domácí kadetky vletěly jako uragán. Od prvních míčů si vytvořily vysoký náskok, který uhájily až do koncovky a získaly vedení 2:1. Čtvrtý set si už Břeclavanky pohlídaly a v druhém utkání tak zvítězily 3:1 na sety.

Ani ve druhém zápase nepředvedly domácí kadetky ani zdaleka výkon, který by se od nich očekával. Nicméně oproti prvnímu utkání došlo k částečnému zlepšení, což nakonec stačilo na vítězství nad soupeřem, který oproti loňsku patří spíše k těm průměrným - jehož hra je založena na dvou kvalitních útočnicích (smečařka a univerzálka) a výborné nahrávačce.

Mezi nejlepší hráčky Lokomotivy v obou utkáních patřily Machová s Pánikovou, které se nejvyšší měrou podílely na bodech z útoků. Kvalitním výkonem na liberu v druhém utkání pomohla i Potměšilová.

Svěřenkyně trenérky Vladany Šedé se tedy s Juniorem Brno rozešly nerozhodně 1:1 na zápasy a jejich aktuální bilance v první lize je 4 vítězství a 2 porážky a nadále se tak drží v boji o čelo tabulky.

Martin Wollmann

KP kadetek - žákyně porazily v tie-breaku Husovice
Žákyně Lokomotivy zajížděly v neděli 6. listopadu 2011 k dalšímu dvojutkání Krajského přeboru kadetek do Husovic, kde ve starodávné sokolovně nastoupily proti soupeřkám z místního Sokola.
V prvním utkání poslala trenérka Vladana Šedá na hřiště sestavu tvořenou smečařkami M. Tesařovou a P. Sušovskou, blokařkami L. Miklíkovou a I. Severovou a nahrávačkami J. Václavíkovou a Z. Kratochvílovou. První dva sety se bohužel volejbalistkám Lokomotivy nedařila přihrávka a ani podání nepomohlo dostat protihráčky pod tlak, v důsledku čehož prohrály dvakrát shodně 18:25. Od třetího setu se proto na nahrávku přesunula M. Tesařová a T. Macounová, které zvládly i z méně přesných přihrávek dopravit míč ke smečařkám, které posíleny o Z. Kratochvílovou z nich dokázaly dobře zaútočit. Díky tomu byl třetí set jasnou záležitostí břeclavských volejbalistek, které v něm zvítězily 25:8. Ve čtvrtém setu se situace opakovala, jen soupeřky daly tentokrát 17 bodů. Rozhodnout o vítězi celého zápasu musel tedy tie-break. V tomto zkráceném setu byl dlouhou dobu stav velmi vyrovnaný a skóre se měnilo po bodu až do stavu 8:7 pro naše hráčky. Po výměně stran se však dostaly na podání Z. Kratochvílová a I. Severová, které svými tvrdými servisy pomohly dostat náš tým do vedení. To se podařilo udržet až do koncovky, v níž břeclavské volejbalistky dokázaly zvítězit 15.13 a celkově tedy 3:2 na sety.Protože cílem hry tohoto družstva není pouze vyhrávat, ale především získávat cenné herní zkušenosti, dostaly ve druhém utkání šanci v základní sestavě blokařka J. Šurečková a na smeči N. Polachová. Bohužel v tomto zápase se našim hráčkám tolik nedařilo a prohrály ho 0:3 (18, 12, 12).

Další dvojutkání sehrají žákyně v krajském přeboru kadetek 13. listopadu v Jehnicích.