ČLÁNEK - 10.10.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Kadetky v čele 1. ligy
Kadetky Lokomotivy Břeclav zahájily o minulém víkendu své účinkování v 1. lize.
Nejprve v sobotu 8. 10. hostily zkušené hráčky VK Znojmo-Přímětice a poté v # neděli opět na domácí palubovce přivítaly hráčky VK KP Brno.

Svou ligovou premiéru v sobotním zápase proti Znojmu začaly Břeclavanky velmi # nervózně. V prvním setu povětšinou tahaly za kratší konec provazu. V koncovce # ovšem domácí kadetky zabojovaly, přestaly chybovat a první set získaly # nejtěsnějším rozdílem 26:24. Tímto vítězstvím si hráčky dokázaly, že soupeřky # jsou k poražení a ve zbytku zápasu už na hřišti jednoznačně dominovaly. Druhý # set vyhrály 25:19 a ve třetím setu soupeřky doslova zadupaly do země a zvítězily # 25:13 a tím celkově 3:0 na sety.

Ligová premiéra tedy byla úspěšná. Tradiční zbraní hráček Lokomotivy byl # kvalitní servis, s kterým měl soupeř obrovské problémy a hlavně parádní týmový # výkon, kdy všechny hráčky bojovaly o každý míč a po celou dobu se hlasitě # povzbuzovaly.

Domácí kadetky vedené trenérem Martinem Wollmannem nastupovaly v sestavě:
nahrávačka M. Backová, smečařky T. Machová a N. Kaňová, blokařky M. Tesařová a # M. Peterková a střídající R. Hemalová.

Do odvetného zápasu nastoupila opět stejná sestava. Soupeřky ovšem zareagovaly # nasazením libera, aby se pokusily zlepšit přihrávku našeho servisu. Strategie to # byla dobrá, od začátku zápasu se hrála vyrovnaná partie. Hráčky Znojma nejen, že # zlepšily přihrávku, ale začalo se jim dařit i na servisu. Výsledkem byla prohra # Lokomotivy v prvním setu 21:25, v druhém setu domácí kadetky opět nedokázaly # reagovat na nepříjemný servis. Také proto, že vzhledem k absencím v družstvu # musela Lokomotiva hrát bez libera. I druhý set byl tedy kořistí hostujícího # Znojma v poměru 19:25.

V tu chvíli to s domácí Lokomotivou nevypadalo vůbec dobře! O to víc, když v # polovině třetího setu prohrávala o 9 bodů a zdálo se, že je rozhodnuto. I přes # obrovskou bojovnost, která se domácím hráčkám nedala vytknout se stále nedařilo.
Nakonec ovšem právě tato bojovnost slavila úspěch, místo složení zbraní # Lokomotiva zabojovala, set po parádní stíhací jízdě získala v napínavé koncovce # pro sebe v poměru 25:23 a vynutila si tak pokračování. I další set měl téměř # stejný průběh, Znojmo si udržuje náskok minimálně 5 bodů, Lokomotiva bojovností # set dotáhne do koncovky, kde se skóre přelívá ze strany na stranu a Břeclavanky # opět vítězí, tentokrát 26:24. V tie-breaku se stejně jako v celém zápase hraje # krásný volejbal, Znojmo ovšem opět tahá za delší konec. V koncovce vede 13:9 a # následně 14:10. Lokomotiva stahuje na 14:14, následuje chyba, při které # neuhlídáme ulívající soupeřovu nahrávačku. V poslední výměně zablokujeme # soupeřovu smečařku, ale míč se od bloku odráží pár centimetrů do zámezí a je po # zápase. Lokomotiva po úžasném výkonu smolně prohrává 2:3, ale může být na sebe # právem hrdá!

S jedním z favoritů naší skupiny hrajeme naprosto vyrovnanou partii a dokazujeme # si, že do 1. ligy opravdu patříme! Toto je vzhledem k následujícím zápasům # veledůležité zjištění! Zejména pro hráčky, které do zápasu šly téměř všechny s # hlavou dole! Zápas končíme s hlavou nahoře a to je podstatné!

O den později, ve stejném složení hostily svěřenkyně trenérky Vladany Šedé, v # přeloženém utkání VK KP Brno a zvítězily hladce dvakrát 3:0! S bilancí 3 # vítězství a 1 porážka, při skóre setů 11:3 se usazujeme na čele naší skupiny 1. ligy a pevně věříme, že se v horních patrech tabulky budeme pohybovat i ve # zbytku sezóny!