ČLÁNEK - 03.10.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Volejbalistky Lokomotivy vedou skupinu B I. ligy
Dnes Vám představíme trenérku a zároveň smečařku prvoligového volejbalového týmu žen TJ Lokomotivy Břeclav „A“ Mgr. Lenku Fabikovičovou, která také zhodnotí průběh právě odehraného dvojutkání.

Mgr. Lenka Fabikovičová je vdaná a má dvě děti. Vystudovala Pedagogickou fakultu MU v Brně. Obor TV-OV a nyní je učitelkou na ZŠ Slovácká v Břeclavi. Sportovním vzorem jí byli její rodiče, kteří oba hráli volejbal na vrcholové úrovni a Lenku ve sportu vždy podporovali. S volejbalem začínala v 10ti letech v KPS Brno ( dnešní VK KP Brno). Později přestoupila do Univerzity Brno, jednu sezónu hostovala v VK Moravské Slávii Brno a dvě sezóny v extraligovém Frýdku- Místku. Po svatbě se odstěhovala do Břeclavi a po mateřské dovolené začala hrát za TJ Lokomotiva Břeclav. S tímto týmem se postupně z krajského přeboru propracovala až do první ligy. V sezóně 2009/2010 hostovala na Slovensku v extraligové Senici, kde s tímto týmem získala titul vicemistra Slovenské republiky. V letošní sezóně si k postu trenérky volejbalové přípravky přidala i post hrající trenérky prvoligového týmu žen TJ Lokomotivy Břeclav A.


TJ Lokomotiva Břeclav A - VSK Univerzita Brno 3:0 (14, 19, 20)

V pátek 30. září 2011 se v břeclavské sportovní hale poprvé představily domácímu publiku ženy „A“ týmu TJ Lokomotiva Břeclav při prvoligovém zápase proti VSK Univerzita Brno. Hostující družstvo přijelo oproti loňské sezóně v lehce obměněné sestavě. Od prvního míče se nám dařilo zatlačit soupeře kvalitním servisem a Brňanky se v podstatě musely jen bránit. Naopak naše hráčky díky zodpovědné a přesné přihrávce mohly předvést celou škálu útočných úderů a kombinací. I v dalších setech jsme měly jasnou převahu a zaslouženě si tak výhrou 3:0 připsaly první body z domácí palubovky. Od druhého setu jsem dala příležitost i hráčkám ze střídačky, a tak se v sestavě pátečního duelu postupně vystřídal celý kádr břeclavské Lokomotivy.

Sestava: nahrávačka Slobodová, univerzálky: Hunkařová a Rylichová, blokařky: Lucká I., Magátová a Lucká R., smečařky: Rozkydálková, Pavelková a Štrychová a libero Moláková.

TJ Lokomotiva Břeclav A - VSK Univerzita Brno 3:0 (20, 20, 14)

K sobotní odvetě jsme nastoupily po páteční přesvědčivé výhře velmi sebevědomě. Zkušený trenér hostů udělal zajímavý taktický tah a při úvodním rozlosování si hosté zvolili výhodnější stranu hřiště s větším prostorem na podání. Díky tomu v prvním setu získávaly Brňanky body mnohem snáze než předchozí den. Nepříjemným servisem se jim dařilo buď bodovat přímo, nebo alespoň nám znemožnily pestřejší útok. Naštěstí jsme na to dokázaly včas zareagovat. Zlepšily jsme přihrávku a postupně jsme se zase začaly dostávat do herní pohody. První set se nám podařilo i díky prostřídání smečařek v koncovce vybojovat. Ve druhé sadě se situace ale znovu změnila. Soupeř si od prvních míčů vytvořil několikabodový náskok a my jsme začaly kupit chyby. Sáhla jsem opět ke střídání. Tentokrát ale bylo důvodem střídání posílení obrany zkušenou hráčkou ze střídačky. To se podařilo, srovnaly jsme skóre a výborným servisem si znovu udělaly uklidňující náskok. Ve třetím setu jsme už na hřišti dominovaly ve všech herních činnostech a po zásluze tak opět zvítězily.

Sestava: : nahrávačka Slobodová, univerzálky: Hunkařová a Rylichová, blokařky: Lucká I., Magátová a Lucká R., smečařky: Rozkydálková, Pavelková a Štrychová a libero Moláková

Plným bodovým ziskem jsme se dostaly poprvé v historii břeclavského ženského volejbalu na první místo průběžného pořadí první ligy skupiny B. Bodově jsme se dotáhly na volejbalistky Opavy a lepším poměrem setů jsme je přeskočily. V dalších kolech se pokusíme přivézt body právě ze severu Moravy. Po týdenní přestávce cestujeme 14. a 15. října na zápasy do Nového Jičína. 21. a 22. října hostujeme v Opavě. V domácím prostředí se opět představíme 4. a 5. listopadu, kdy budeme hostit další brněnské družstvo – VK Moravskou Slavii Brno. Přijďte nás povzbudit a podívat se na prvoligový volejbal do pěkné sportovní haly TJ Lokomotivy Břeclav, ul. Veslařská 1.

Naši domácí herní říjnovou odmlku bychom rádi divákům nahradili další volejbalovou lahůdkou. Ve spolupráci s naším partnerským týmem VK KP Brno nabídneme břeclavským volejbalovým fandům ženský extraligový volejbal. V sobotu 15. října 2011 v 18 hodin se odehraje v hale TJ Lokomotivy Břeclav atraktivní extraligový zápas mezi týmy VK KP Brno a Volleyball club Slávia Praha.

Ivan Rylich a Lenka Fabikovičová

Datum : Autor : Foto :
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011