ČLÁNEK - 25.09.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Žákyně Lokomotivy „A“ v kvalifikaci bez ztráty setu
Žákyně Lokomotivy „A“ v kvalifikaci bez ztráty setu!

Mladé reprezentantky Lokomotivy Břeclav se v sobotu 24. září 2011 zúčastnily kvalifikačního turnaje krajského přeboru žákyň. Rozděleny do dvou družstev „A“ a „B“ bojovaly postupně s týmy KP Brno, DDM Mikulov a VK Znojmo-Přímětice systémem každý s každým.

Zatímco začínající hráčky „B-týmu“ které ještě loni nastupovaly v turnajích minivolejbalu, si teprve zvykaly na „velký“ volejbal, jejich zkušenější spoluhráčky nastupující v „A-týmu“ měly za úkol celý turnaj vyhrát a kvalifikovat se do elitní 1. skupiny krajského přeboru.

Družstvo „A“ vedené trenérem Martinem Wollmannem nastupovalo ve složení na nahrávce J. Václavíková a Z. Kratochvílová, na smeči I. Severová a P. Sušovská, na bloku L. Miklíková a kapitánka M. Tesařová a střídající J. Šurečková.

Břeclavské „Áčko“ po celý turnaj své soupeře doslova drtilo kvalitním servisem, když zejména kapitánka Tesařová byla v této činnosti k neudržení! Soupeřky proti jejím tvrdým a dobře umístěným projektilům neměly šanci. Skvěle si ale vedly i Severová s Kratochvílovou, jejichž servis dělal soupeřkám také značné problémy. Když se k tomu přidala i obětavá hra v poli a dobrá přihrávka, Lokomotiva dominovala všem utkáním a bez ztráty setu zvítězila ve všech utkáních 2:0, čímž se pro 1. kolo KP žákyň kvalifikovala do elitní 1. skupiny KP a splnila tak stanovený cíl.

Družstvo „B“ vedené trenérem Petrem Baránkem nastoupilo ve složení T. Macounová, A. Pavlovová, D. Okasová, R. Haladyová, V. Trojanová a kapitánka N. Polachová.

Tyto hráčky se na „velkém“ hřišti teprve rozkoukávaly, ale v závěru turnaje už jim nechybělo moc a mohly vyhrát svůj první set! Jejich výkonnost se ale s každým odehraným zápasem zlepšovala, což je dobrou zprávou pro budoucí turnaje. V dalším turnaji nastoupí tato děvčat již příští sobotu v rámci 1. kola KP v 5. výkonnostní skupině, kde budou tyto mladé naděje sbírat další cenné zkušenosti .

Martin Wollmann

Ženy „A“ týmu vezou body z Uherského Hradiště

Stejně jako v loňském roce i letos zahajovaly ženy „A“ týmu TJ Lokomotiva Břeclav novou prvoligovou sezónu v Uherském Hradišti. Břeclavanky odjížděly k pátečnímu zahajovacímu utkání s odhodláním nezopakovat loňské prohry. Odhodlání bylo, ale kompletní sestava ne. Z pracovních důvodů se trenérce Fabikovičové omluvily blokařky Jana Magátová a Romana Lucká. Mezeru na bloku měla zacelit ještě vloni hrající na bloku Šárka Rylichová, která pro letošní sezonu hraje na postu diagonální hráčky. Úvod zápasu vyšel hostující Lokomotivě náramně. Břeclavské volejbalistky převyšovaly domácí hráčky v prvním setu ve všech herních činnostech a tak nějak hladce vyhrály první set 25:21. Zdání snadného vítězství mělo za následek ztrátu koncentrace hostujícího týmu, který brzy prohrával 7:14. Tuto propastnou ztrátu už nedohnal a prohrál druhý set 22:25. Podobně probíhal i třetí set, který opět vyhrál domácí tým. Čtvrtý set byl nejvyrovnanější. Žádnému ze soupeřů se nepodařilo vytvořit větší bodový náskok a vítězství si pro sebe vybojoval břeclavský tým. Bylo srovnáno na 2:2. O vítězi musela rozhodnou zkrácená hra pátého setu. Ten pro sebe rozhodl domácí tým a jasně vyhrál 15:5.

TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště:TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (-21,22,22,-23,5)

K sobotní odvetě do Uherského Hradiště přijel již kompletní tým břeclavské Lokomotivy. Od úvodních míčů prvního setu Lokomotiva vnutila soupeři svoji hru a trvale si udržovala náskok čtyř bodů. Za stavu 20:16 pro Břeclav udělala hostující trenérka zajímavou změnu. Nahrávačku Slobodovou vyměnila za Hunkařovou. Ta bez problémů přivedla svůj tým do vítězné koncovky a tak zůstala v sestavě i pro další sety. V druhém i třetím setu byl obraz hry podobný. Břeclavskou obranu výborně organizovala blokařka Magátová a bodovky zajišťovaly smečařky Pavelková s Rozkydálkovou. Po 66 minutách volejbalistky Lokomotivy Břeclav vyhrály jasně 3:0 a vezou z Hradiště cenné body. TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště:TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (18,15,20)

Sestava Lokomotivy: nahrávačky – Slobodová a Hunkařová, smečařky- Pavelková, Rozkydálková a Štrychvá, blokařky- Magátová, Lucká Ivana a Romana, diagonální hráčky Rylichová Šárka a Fabikovičová, libero týmu Moláková.

V prvním domácím dvojutkání se volejbalistky Lokomotivy představí divákům v pátek 30. září 2011 od 19 hodin a v sobotu 1.října 2011 od 11 hodin. Celý tým srdečně zve všechny břeclavské volejbalové příznivce na souboj s týmem VSK Univerzita Brno a těší se na jejich podporu.

Ženy „B“ týmu doma deklasovaly rezervu Šlapanic

Jako poslední z týmů Lokomotivy zasáhly do bojů o body „B“ tým žen. V neděli 25. září 2011 hostily rezervu Sokolu Šlapanice. V krajském přeboru II. třídy se jednalo o souboj týmů z opačných konců tabulky. Lokomotiva patřící k favoritům soutěže nedala žádnou šanci mladým hráčkám Šlapanic. Břeclavské hráčky dokázaly udržet koncentraci v průběhu obou zápasů a soustředily se pouze na svou hru. Nepolevily v žádném z šesti setů a jen v druhém setu druhého zápasu povolily soupeřkám 4 body a v posledním setu 3 body.

Sestava Lokomotivy: nahrávačky- Rabušicová a Backová, smečařky- Blažková a Panajotovová, blokařky Starnovská a Bendová, diagonální hráčka Rylichová Jana a libero týmu Hanáčková.

TJ Lokomotiva Břeclav „B“ – TJ Sokol Šlapanice „B“ 3:0 (11,12,15)
TJ Lokomotiva Břeclav „B“ – TJ Sokol Šlapanice „B“¨3:0 (12,4,3)

Další utkání odehraje břeclavské béčko 1.října 2011. Ve stejný den jako ligové áčko bude hostit od 9 a od 13 hodin TJ Orel Obřany „A“.