ČLÁNEK - 18.09.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
37. ročník volejbalového Burčákového turnaje žen ve Znojmě
V sobotu 17. září 2011 přijely ženy TJ Lokomotivy Břeclav „A“ do sluncem zalitého Znojma. V tomto vinařském městě se konal již 37. ročník volejbalového Burčákového turnaje žen. Tato tradiční volejbalová akce přilákala do Znojma 17 týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Turnajový pavouk rozdělil týmy do čtyř skupin.

Pro ženy Lokomotivy to byla poslední ostrá prověrka před novou prvoligovou sezonou, kterou zahájí již v pátek 23. září 2011v Uherském Hradišti. Těsně před odjezdem se zdálo, že tým Lokomotivy odjede na turnaj v nejsilnější možné sestavě a bude moct pomýšlet na stupně vítězů. Sobotní ranní realita byla však jiná. Těsně před odjezdem se pro nemoc omluvila nahrávačka Lucia Slobodová. Ztráta tvůrce hry tak znemožnila zamýšlené předsoutěžní doladění formy. Místo toho přišla na řadu volejbalová improvizace. Postu nahrávače se ujala univerzálka Tereza Hunkařová. Začaly boje ve skupinách. Břeclavské hráčky i přes neúčast své první nahrávačky patřily k favoritům skupiny D. To se potvrdilo a TJ Lokomotiva Břeclav svou skupinu vyhrála. Pomalu se začala sehrávat se svou novou nahrávačkou. Vítězství ve skupině posunulo břeclavské volejbalistky do osmifinále, kde na ně čekal tým TJ Sokol Žižkov-Praha. I s tímto soupeřem si poradily.

V semifinálovém zápase se utkaly s týmem TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště. Tento semifinálový duel prvoligových konkurentů přinesl bojovný a dramatický volejbal s celou řadou sporných momentů. Nakonec se z vítězství 2:1 a postupu do finále radovaly hráčky bojující za Břeclav.

Z druhé větve turnajového pavouka se do finále probojoval tým VK Madeta České Budějovice a v 19 hodin začal boj o vítěze celého turnaje. Oba dva týmy potvrdily svou dobrou fyzickou připravenost a ve finálovém zápase předváděly útočný volejbal. První set vyhrál tým z Českých Budějovic v koncovce 25:23. Druhý set soustředěným výkonem vyhrála Lokomotiva Břeclav 25:14 a o vítězi musela rozhodnout zkrácená hra třetího setu. V něm se Břeclavankám nepodařil začátek a soupeřky jim odskočily o tři body. Tento náskok si tým VK Madeta České Budějovice udržel až do konce a stal se vítězem turnaje. Na druhém místě skončil tým TJ Lokomotiva Břeclav a bronz patří týmu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

Říká se, že „vše zlé je k něčemu dobré“. Břeclavský tým si uvědomil, jak moc mu chybí v sestavě druhá nahrávačka. A na druhou stranu si dokázal, že dovede uhrát dobrý výsledek i v improvizované sestavě. Velkou pochvalu si zaslouží Tereza Hunkařová. Ta se dobře vypořádala s nelehkou rolí nahrávačky a připravovala hru pro tyto spoluhráčky - na smeči Jana Pavelková, Pavla Rozkydálková a Markéta Štrychová, na bloku Ivana Lucká a Jana Magátová, na univerzálu Šárka Rylichová, Lenka Fabikovičova a na liberu Hana Moláková.

Ivan Rylich
Datum : Autor : Foto :
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011