ČLÁNEK - 05.09.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Ženy vyhrály Pohár Jižní Moravy
V prvním ostrém testu na novou prvoligovou sezónu se představily volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav. Na již pátý ročník turnaje o „ Pohár Jižní Moravy“ si pozvaly do domácí haly velice kvalitní soupeře. V sobotu 3. září 2011 hostovaly v Břeclavi extraligové týmy VK SG Brno, VTC Pezinok a prvoligová VSK Univerzita Brno. Takto kvalitně obsazený turnaj byl zárukou divácky atraktivního volejbalu a také možností, jak prověřit nově sestavený tým břeclavské Lokomotivy před nadcházející sezonou. Trenérka Lenka Fabikovičová měla k dispozici téměř všechny hráčky. Chyběla jen blokařka Ivana Lucká. Turnaj zahájil souboj prvoligových týmů - domácí Lokomotivy a Univerzity Brno. V úvodu utkání bylo na hře břeclavských volejbalistek znát, že do turnaje naskočily z atletické přípravy s minimem herních tréninků. Dopouštěly se mnoha zbytečných chyb a Univerzita šla brzy do vedení. Bodové manko se Břeclavankám podařilo vymazat až v koncovkách obou setů. Vyrovnaly skóre a závěr utkání zvládly lépe než Brňanky.
TJ Lokomotiva Břeclav A – VSK Univerzita Brno 2:0 ( 25:22, 27:25)

Dalším soupeřem Lokomotivy byly extraligové hráčky VK SG Brno. První set břeclavské volejbalistky ještě nevyhrály, ale ve druhém setu již herně převýšily mladé brněnské hráčky a zvítězily s přehledem 25:15. Skóre zápasu bylo srovnáno 1:1 a o vítězi musela rozhodnou zkrácená hra třetího setu. Ve třetím setu zcela dominovala Lokomotiva. Hru rozhodujícího setu zahájila podáním domácí smečařka Markéta Štrychová. Její kvalitní servis dělal Brňankám velké problémy, které brzy prohrávaly 10:0. Až jedenácté podání Štrychové v řadě dokázal tým VK SG Brno proměnit v bod. Hráčky Lokomotivy povolily soupeřkám už jen jeden bod a jasně vyhrály třetí set 15:2.
TJ Lokomotiva Břeclav A – VK SG Brno 2:1 ( 24:26, 25:15, 15:2)

V posledním utkání turnaje se střetly zatím neporažené týmy VTC Pezinok a TJ Lokomotiva Břeclav. Tím se pořadatelům podařilo, že poslední zápas byl zároveň zápasem finálovým. Dobře rozjetá domácí Lokomotiva ještě přidala na tempu a jasně přejela slovenského extraligového soupeře v prvním setu 25:10. I když se v druhém setu hra vyrovnala, břeclavské volejbalistky kontrolovaly vývoj posledního setu a nepřipustily žádné drama. Druhý set vyhrály 25:20 a zápas 2:0.
TJ Lokomotiva Břeclav A – VTC Pezinok 2:0 (25:10, 25:20)

Vítězství v Poháru jižní Moravy 2011 vybojovala tato sestava TJ Lokomotivy Břeclav: nahrávačka Lucía Slobodová, smečařky Jana Pavelková, Pavla Rozkydálková, Markéta Štrychová, blokařky Jana Magátová, Romana Lucká, univerzálky Šárka Rylichová, Tereza Hunkařová, Lenka Fabikovičová a libero týmu Hana Moláková.

TJ Sokol Husovice „B“ -TJ Lokomotiva Břeclav „B“

V tentýž den, kdy se konal turnaj „ Pohár jižní Moravy“, hrálo béčko žen TJ Lokomotivy mistrovský zápas KP II. třídy v Brně. Soupeřem mu bylo družstvo TJ Sokol Husovice „B“. Břeclavský tým pro novou sezónu doplnily věkem ještě juniorky. Takže břeclavská sestava byla následující: nahrávačka Marie Backová, smečařky, Kristýna Faltová, Tereza Machová, Nikola Tréšková, blokařky Barbora Bendová, Adéla Tichá, univerzálka Jana Rylichová a libero týmu Zuzana Hanáčková. Břeclavské volejbalistky měly zápas trvale pod kontrolou a v obou zápasech zaslouženě vyhrály.
TJ Sokol Husovice B – TJ Lokomotiva B 0:3 (-25,-12,-21)
TJ Sokol Husovice B – TJ Lokomotiva B 0:3 (-20,-23,-18)