ČLÁNEK - 07.08.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

IV.ročník turnaje žen v Kojetíně „O HANÁCKÉ VDOLEK“
Ženy TJ Lokomotiva Břeclav se v sobotu 6. srpna 2011 vydaly na cestu do Kojetína, kde se konal tradiční volejbalový turnaj žen „O hanácké vdolek“. Břeclavanky jely obhajovat loňské druhé místo, ale hned po příjezdu na kojetínské antukové kurty břeclavské volejbalistky nevěřily vlastním očím. Na chodníku před sportovním areálem zahlédly trenéry extraligové Olomouce a v šatnách se převlékaly jejich hráčky. Aby překvapením nebyl konec, zanedlouho přijel autobus plný ostravských volejbalistek včetně hráček extraligového týmu. Takto kvalitně obsazený turnaj pořadatel rozdělil do dvou výkonnostních skupin. Břeclavskou Lokomotivu zařadili do skupiny extraligových týmů: Olomouc ženy A, Olomouc ženy B, Ostrava ženy, Ostrava juniorky a Šternberk. Volejbalisky Lokomotivy začínaly turnaj s týmem žen Olomouc B. Zkušené extraligové olomoucké hráčky si v úvodu zápasu vytvořily náskok pěti bodů. V půlce prvního setu břeclavské volejbalistky zjistily, že se s Olomoucí dá hrát. Brzy dohnaly ztrátu a šly dokonce do vedení, ale díky vlastním chybám koncovku setu prohrály. Podobný průběh měl i druhý set a tak Lokomotiva zápas prohrála 0:2. V druhém zápase čekaly na Břeclavanky ženy Ostravy. První set Lokomotiva ještě nedokázala vyhrát, ale v druhém setu zkušené Ostravanky porazila. Zápas skončil 1:1. Ve třetím utkání se střetly s Olomoucí A. Volejbalisky Břeclavi navázaly na úspěšnou hru z předešlého zápasu. Olomoucký tým dostaly pod trvalý tlak a překvapivě vyhrály 2:0. Břeclavské holky se volejbalem bavily i v dalších zápasech. Shodně porazily juniorky Olomouce a Šternberk 2:0. V základní skupině obsadily druhé místo hned za týmem Ostrava A. Poté se neuvěřitelné stalo skutkem. Břeclavská Lokomotiva se stala překvapivým finalistou. Finálový zápas s Ostravou A se podobal zápasu ze základní skupiny. Hra byla velice vyrovnaná. Břeclavské volejbalistky držely s extraligovým soupeřem krok. V prvním setu byly úspěšné hračky ze severu Moravy a druhý set vyhrály Jihomoravanky. Finále musel rozhodnou až třetí set, který těsně vyhrála Ostrava 15:13. Lokomotiva tak obhájila loňské druhé místo. Nutno říct, že letošní výsledek je díky velmi kvalitnímu obsazení turnaje mnohem cennější. Lokomotiva hrála v Kojetíně v této sestavě: Lucía Slobodová, Lenka Fabikovičová, Jana Pavelková, Ivana Lucká, Šárka Rylichová, Tereza Hunkařová, Adéla Tichá a Hana Moláková.