Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Levice 2011 - jen pár míčů od postupu do skupiny o 1. místo
Přecházející víkend jsme se opět po roce zúčastnili dvoudenního turnaje v Levicích, kterého se každoročně účastní 16 velmi kvalitních týmů. Po peripetiích se složením družstva jsme nakonec vyrazili pouze v 8 hráčkách, bez jediné klasické blokařky, ale o to více motivovaní vylepšit loňské 12. místo.

V sobotu časně ráno vyrážíme, abychom po drobném bloudění a problémech s navigací nakonec dorazili kolem 9 hodiny na místo konání. Družstvo vedené trenérem Martinem Wollmannem nastupovalo ve složení smečařky N. Kaňová a T. Machová, blokařky M. Peterková a K. Faltová, nahrávačka M. Backová a univerzálka M. Tesařová, na střídačce byly připraveny sbírat cenné zkušenosti S. De Soto Bebia a Z. Kratochvílová.

V prvním zápase nás čekal mistr Slovenska v této věkové kategorii ŠSK Bilíkova Bratislava, který nicméně nepřijel v úplně nejsilnějším složení. Hráčky Lokomotivy do zápasu ovšem vstupují suverénním způsobem a získávají vedení 6:1. V průběhu setu své vedení ještě navyšujeme a set získáváme v poměru 25:14. Druhý set je od začátku vyrovnaný, nedaří se nám soupeři odskočit, ale nakonec vítězíme v koncovce 25:23 a připisujeme si důležité vítězství 2:0.

V druhém zápase narážíme na domácí Palas Levice "B". První set je jednoznačnou záležitostí a vítězíme vysoko 25:13. Do druhého setu vstupujeme opět výborně a vedeme 10:4. V tu chvíli ovšem hráčky na chvíli ztrácí koncentraci a pouští soupeře zpět do zápasu. Ve chvíli, kdy už opět začneme hrát zodpovědně a získávat zpět ztracený náskok do zápasu vstupuje "domácí" rozhodčí. Hráčky Levic můžou v síti viset, nám se ovšem píská každý dotek pásky, k jasným tečím se domácí hráčky nepřiznávají, stejně tak jako k míčům na "lajny" a podobně. Nakonec v nervózní koncovce prohráváme 23:25 a zápas končí remízou 1:1.

Poslední zápas skupiny nás čeká tým z Maďarska Gödöllői Röplabda Club-TEVA. První set je velmi vyrovnaný a opět díky několika velmi sporným momentům, kdy soupeřky něco jako FAIR PLAY naprosto neuznávají, jde zápas do koncovky 22:23, bereme DRUHÝ oddechový čas a zmatení zapisovatelé v jeho průběhu oznamují, že jsme si vzali již třetí "time" (špatně si zapsali, že "time" před chvílí bral soupeř, nikoliv my) a za zdržování dostáváme trestný bod a stav 22:24. Ikdyž následující míč získáváme my, set nakonec končí 23:25. V druhém setu po chvíli prohráváme již 3:8 a opět nás několikrát "řízne" rozhodčí. Hráčky Lokomotivy to ovšem vyhecuje k fantastickému výkonu a vývoj setu obrací. Dokonce získáváme vedení 17:12. Potom se ovšem potýkáme s poklesem adrenalinu, možná nám také dochází síly a nakonec prohráváme 21:25 a celkově 0:2.

V základní skupině C tedy končíme s bilancí 1 výhra, 1 remíza a 1 prohra. Do semifinálové skupiny s námi jde Bratislava a tudíž se nám započítává vzájemný zápas, který jsme vyhráli 2:0. V této skupině na nás čeká první a čtvrtý tým základní skupiny D, tedy Nové Zámky a Slávia Bratislava.

V prvním zápase nastupujeme proti Slávii Bratislava. Zápas je naprosto jednoznačný, první set získáváme 22:15 a do hry se zapojují i holky z lavičky. Druhý set je naprosto totožný, vedeme 22:8 a opět střídáme holky z Lavičky, abychom nakonec zvítězili 25:16 a celkově 2:0.

Ve druhém zápase nastupujeme proti vítězkám skupiny D Novým Zámkům, v přímém souboji o postup do skupiny o 1. místo. Karty jsou rozdány tak, že musíme zvítězit 2:0, protože soupeř má lepší poměr míčů. Síla soupeřek je zejména v útoku středem sítě, kde má 2 nejlepší hráčky, které nás výškově výrazně převyšují.

Taktika je tedy jasná, stavět na tyto hráčky 2blok, případně i 3blok a zkusit je tímto ubránit. Do zápasu vstupujeme nekompromisně. Precizně dodržujeme stanovenou taktiku. Nejlepší hráčku soupeře hned v úvodu několikrát zablokujeme a pro zbytek setu ji prakticky vymažeme ze hry. Soupeřky najednou neví co hrát. Vedeme už 7:1 a trenér soupeře musí brát oddechový čas. To ovšem nepomáhá, opět skvěle bráníme na síti. Pomáháme si kvalitním servisem a tvrdým útokem. V prvním setu vedeme 24:17 a ikdyž soupeřky ještě stahují, vítězíme 25:20. Po tomto setu trenér soupeřek předvádí učebnicový příklad jak se nechovat k hráčkám, když jim velmi hlasitě a sprostě nadává a uráží je. Kupodivu to na nich nenechává žádné následky a druhý set je od začátku velmi vyrovnaný. V půli setu nám Nové Zámky odskakují o 3 body, když se nám nedaří již tak dobře bránit právě útoky středem sítě. V koncovce se sice ještě držíme, ale nakonec prohráváme 21:25 a zápas končí remízou 1:1.

Toto bohužel znamená, že Nové Zámky díky lepšímu poměru míčů postupují do skupiny o 1.-4. místo a na nás zbývá "pouze" skupina o 5.-8. místo. Což sice byl ráno náš cíl, ale přeci jen "první" skupina byla tak blízko!

Tímto končí sobotní maraton, hráčkám děkuju za předvedený výkon a nemám pro ně nic než jen slova chvály! Za tyto výkony před nimi opravdu smekám klobouk. Následuje přesun na ubytovnu a večeře, po níž většina holek ulehá a po náročném dni poměrně brzy usíná.

Druhý den nás ve skupině o 5. místo čekají Bánská Bystrica, Senica a Levice "B" a hraje se již na 2 vítězné sety. V sestavě se nám prohazují M. Tesařová na blok a M. Peterková na post univerzálky.

V prvním zápase nastupujeme proti Bánské Bystrici, která má ve svém středu dvě hráčky měřící přes 185 cm. Ikdyž výkon soupeře není výrazně lepší než ten náš, je tu jeden zásadní rozdíl. To co nás zdobilo v sobotu, tedy nesmírná bojovnost a dodržování taktických záměrů je pryč !!! Hráčky Lokomotivy první set doslova odevzdají soupeři 15:25. I přes snahu trenéra hráčky motivovat se obdobná situace opakuje i v druhém setu, který prohráváme 16:25 a tím i celý zápas 0:2. Za 2 sety jsme udělali 20 nevynucených chyb. Přes síť jsme namísto tvrdých útoků jen lobovali. Takhle to prostě nešlo.

Po tomto zápase musel přijít velmi důrazný proslov trenéra, který si nebral servítky a hráčkám vytkl jejich přístup. Měli jsme 2 zápasy pauzu a bylo tedy dost času, aby si každá z hráček sáhla do svědomí. Před druhým zápasem jsme si v šatně vše ještě jednou, tentokrát už bez emocí, vyříkali. Udělali jsme několik změn, kdy jednou z nich byl návrat k černo-žlutým dresům ze soboty a změna kapitánky, kterou se stala N. Kaňová, která jako jedna z mála i v prvním zápase bojovala o každý míč a nebála se tvrdě zaútočit i s rizikem chyby. Přišla i nějaká motivace (pizza a sladkosti) za vítězství.

Nástup proti Senici jsme měli velmi vydařený. Tým se opět vrátil k bojovnosti a povzbuzování, rychle jsme vedli a soupeře jednoznačně přehrávali. V prvním setu vítězíme 25:17. Druhý set nám ovšem v úvodu soupeř utíká, ikdyž se hra poté srovnává, tak v závěru opět přestáváme bojovat a set ztrácíme 17:25. Následuje tie-break. Opět nám soupeřky utíkají na 1:6 a točíme za stavu 2:8. Poté konečně začínáme makat, ale nakonec prohráváme 11:15 a celkově tedy 1:2.

V závěrečném zápase turnaje se opět utkáváme s Levicemi "B". Jedná se o přímý souboj o 7. místo a také o čest! V prvním setu ovšem opět nebojujeme, kumuluje se i únava a náš výkon je velmi slabý. V závěru setu marně dotahujeme náskok soupeřek a prohráváme 21:25. Ve druhém setu ovšem dáváme pozor, aby nám Levice opět neutekly v úvodu. Pozornou hrou získáváme mírný náskok. V setu nakonec vítězíme 25:20 a zápas jde do tie-breaku. V tom již opět excelujeme, připisujeme bod za bodem a skvělou hrou vítězíme 15:2 !!! Získáváme zpět sebevědomí a hlavně končíme turnaj pozitivně - tedy vítězstvím.

Bezprostředně po zápase je vyhlášena i nejlepší hráčka Lokomotivy v turnaji, jíž byla trenérem zvolena N. Kaňová, zejména za svůj příkladný přístup a bojovnost i ve chvílích, kdy se zrovna nedařilo!

V turnaji jsme tedy obsadili nakonec "až" 7. místo. Nicméně i tak hráčky Lokomotivy ukázaly, že když se chce, dokážeme předvádět fantastické výkony a toto zjištění je daleko cennější, než konečné umístění. Jako generálka na příští ligovou sezónu kadetek byl tento turnaj určitě velkým přínosem.

Velké poděkování patří také panu Faltovi a panu Machovi, kteří po celý víkend neúnavně povzbuzovali a hlavně nám zajistili bezpečný odvoz na turnaj a zpět, čehož si nesmírně vážíme!

Datum : 03.04.2011 Autor : Foto :