ČLÁNEK - 18.04.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 15. týdnu 2011
Ženy „B“: KP II.třída - „B“ žen Lokomotivy si přivezlo z Brna plný počet bodů

Ženy TJ Lokomotiva Břeclav B v sobotu 16.dubna 2011 zahájily jarní část krajského přeboru II.třídy. K prvnímu letošnímu utkání zajížděly do Brna, kde se střetly s týmem TJ Orel Židenice. Volejbalistky Lokomotivy v dopoledním zápase svého soupeře předčily ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrály 3:0. Odvetný zápas už přinesl vyrovnanější volejbal. Jak na hřišti, tak na skóre. O výsledku bojovného zápasu musela rozhodnout až závěrečná zkrácená hra, kterou Lokomotiva vyhrála těsně 17:15.

TJ Orel Židenice - TJ Lokomotiva Břeclav B 0:3 (-14, -21,-18)
TJ Orel Židenice - TJ Lokomotiva Břeclav B 2:3 (19,-21,-14,16,-17)

Další utkání odehrají volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav B 23.4.2011 na domácí palubovce kde přivítají první tým soutěže VK KP Brno „B“.

Ivan Rylich

Kadetky : Krajský přebor

Kadetky Lokomotivy zajížděly v neděli 17. dubna k poslednímu dvojutkání krajského přeboru do Boskovic, kde proti místním volejbalistkám nastoupily svěřenkyně trenérky Vladany Šedé v sestavě: nahrávačka M. Backová, smečařky T. Machová a K. Faltová, blokařky B. Bendová a B. Blažejová, diagonální hráčka M. Tesařová a libero M. Peterková.

Na podání tentokrát začínala B. Blažejová, která zatlačila soupeřky do defenzívy výborným tvrdým servisem, a tak bránící hráčky na síti měly lehčí úlohu při seskupování bloku. Také naše nahrávačka mohla se smečařkami díky chybám soupeřek kombinovat různé útočné signály. Během velmi krátké doby vyhrály břeclavské volejbalistky první set 25:12. Ve druhém setu se výrazně zlepšilo podání Boskovic, které tak neustále dotahovaly několikabodové vedení hráček Lokomotivy až do závěru setu, v němž opět zvítězila Břeclav 25:21. V koncovce třetího setu se díky několika chybám na podání a přihrávce ujaly vedení 24:21 soupeřky. V tu chvíli se však projevila lepší sehranost břeclavských kadetek, které dokázaly stav otočit a zejména díky přesným útokům blokařky B. Bendové zvítězit 26:24 a tím celkově 3:0 na sety.

Do druhého zápasu nominovala trenérka Vladana Šedá do základní sestavy hráčky, které dosud v utkáních především střídaly, a to smečařky T. Valvodovou a N. Tréškovou. Tyto hráčky doplnily blokařky B. Blažejová a M. Tesařová, nahrávačka I. Časná, diagonální hráčka S. Pániková a libero M. Peterková. I tato sestava dokázala, že umí zabojovat a přestože v prvních dvou setech prohrála 25:20 a 25:18, bylo na všech hráčkách vidět výrazné zlepšení ve všech herních činnostech. Nejvíce se dařilo smečařce N. Tréškové, která zaznamenala pro svůj tým několik přímých bodů z podání.

Vzhledem k tomu, že Břeclav prohrávala 0:2 na sety, nastoupila do hry vítězná sestava z prvního utkání s jasným cílem - dotáhnout výhrou v dalších setech utkání do tie-breaku a vyhrát jej. I přes zvýšenou snahu soupeřek se jim to podařilo - ve třetím setu zvítězily 25:16, ve čtvrtém 25:14 a v páté zkrácené sadě 15:11. Celkově tedy porazily Boskovice 3:2 na sety.

Touto výhrou zakončily kadetky Lokomotivy svoje letošní účinkování v krajském přeboru druhým místem za Juniorem Brno. V příští sezóně budou naše volejbalistky tedy opět bojovat o titul krajského přeborníka, který jim letos unikl o pouhé 3 body.

TJ Minerva Boskovice –TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-12,-21,-24)
TJ Minerva Boskovice –TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (20,18,-16,-14,-11)