ČLÁNEK - 10.04.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 14. týdnu 2011
Ženy : I.liga

Lokomotiva vyhrála Divišův pohár ve Znojmě

V sobotu 9. 4. 2011 se ve Znojmě konal 15. ročník volejbalového Divišova poháru. Čtrnáct předchozích ročníků bylo pořádáno pro muže, avšak letos poprvé pořadatelé uspořádali tento volejbalový turnaj pro ženy a této šance využily i břeclavské volejbalistky TJ Lokomotiva. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev převážně z ligových soutěží. Již v osm hodin ráno nastoupily k prvnímu utkání Břeclavanky ve složení: na nahrávce Slobodová, na smeči Pavelková a J. Rylichová, na bloku I. a R. Lucká a na univerzálu Hunkařová. Na úvod turnaje břeclavský tým změřil své síly se dvěma týmy ze Znojma, nejprve s juniorkami a poté s družstvem Znojmo „B“. Břeclavský tým v obou zápasech po celou dobu diktoval hru a snadně zvítězil dvakrát 2:0. Dalšími soupeřkami byly volejbalistky týmu Hlincovka. Družstvo Břeclavankám zatím neznámé předvádělo během celého turnaje kvalitní volejbal a především obrovskou bojovnost v poli. Tým s vynikajícím liberem, které bylo později vyhlášeno nejlepší hráčkou turnaje, se hned z počátku zápasu ujal vedení. Břeclavanky však brzo přečetly hru soupeřek a kvalitní obranou i tvrdým útokem ze středu rychle dohnal bodové manko a první set vyhrál. Druhý set již pak byl zcela v režii Lokomotivy. Po tomto zápase čekal břeclavský tým nejtěžší soupeř, družstvo Znojmo „A“. I přes rozehranost z minulého zápasu se Břeclavankám nepodařilo držet s namotivovaným Znojmem krok, soupeřky našim hráčkám odskočily o šest bodů. V závěru prvního setu se Břeclavanky sice dotáhly na soupeřky, avšak dva sporně zapískané míče rozhodly o vítězství znojemských volejbalistek. Do druhého setu nastoupily Břeclavanky s odhodláním vyhrát tento set s větším bodovým rozdílem ve svůj prospěch a utkat se o historicky první vítězství Divišova poháru v kategorii žen. Podáním se zaměřily na dvě hráčky, které měly problémy s příjmem plachtícího podání. Na bloku doladily drobné nedostatky z prvního setu. A když už smeče ze Znojemské strany přeletěly přes síť, Břeclavanky bojovnou hrou v poli plnou obětavých zákroků míč zpracovaly a umožnily tak svým spoluhráčkám ukončit hru tvrdým útokem. To vše rozhodlo o tom, že druhý set hráčky Lokomotivy Břeclav vyhrály. Navíc i s větším počtem vítězných balónů než jejich znojemské protihráčky. Další dvě utkání odehrály Břeclavanky s ženami z Třebíče a Jindřichova Hradce. Cíl byl jasný. Nezaváhat, zvítězit a nepřipravit se tak o vítězství, které již bylo nadosah. Avšak s čím dál více se projevující únavou a poklesem koncentrace k tomuto cíli přibyl ještě jeden, nezranit se. Břeclavanky zkušeně a uvolněně dovedly obě utkání do vítězného konce a zvítězily dvakrát 2:0. Hráčky TJ Lokomotiva, které z možného počtu 12 bodů ztratily jen jeden v remíze se Znojmem, se tak staly vítězkami tohoto turnaje. Na druhém místě se umístil tým Znojmo „A“ s deseti body a na třetím místě pak družstvo Hlincovka.

Na břeclavských děvčatech, které teprve nedávno dohrály letošní první ligu, nebylo ani chvíli znát, že by byly volejbalem přesycené a potřebovaly si od volejbalu „oddychnout“. Naopak. Hrály s radostí, bojovaly o každý bod a předváděly pohledný volejbal hodný první ligy. I přes pociťovanou únavu v závěru turnaje, která byla znát na všech týmech, byla děvčata z celého turnaje, předvedených výkonů a příjemné atmosféry velmi nadšena a již teď se těší na další turnaj. Tím bude 7.5. Velká cena Brna, kde budou Břeclavanky obhajovat loňské prvenství.
Jana Rylichová

Kadetky : Krajský přebor

Netradičně v sobotu 9. dubna 2011 odehrály kadetky Lokomotivy odložené utkání, v němž hostily v domácí hale soupeřky z TJ Minerva Boskovice. Díky marodce měla trenérka Vladana Šedá opět k dispozici jen omezený kádr hráček, ale i tak ukázaly mladé volejbalistky, že umí zabojovat.
V základní sestavě nastoupily smečařky M. Peterková a T. Machová, blokařky B. Blažejová a R. Hemalová, diagonální hráčka S. Pániková, nahrávačka M. Backová a libero N. Kaňová. Od prvních míčů se volejbalistky Lokomotivy díky skvěle umístěnému servisu Hemalové ujaly vedení, které v průběhu hry dokonce dokázaly zvýšit až o 9 bodů. V koncovce bohužel ve svém úsilí polevily, a tak soupeřky vedly 23:21 a zdálo se, že první set je ztracený. Pak se ale svěřenkyním trenérky Šedé podařilo stav otočit a poté díky bezchybné hře vyhrát 25:23. Průběh druhého setu byl také velmi vyrovnaný a rozhodla až lepší koncovka domácích hráček, které v něm zvítězily 25:22. Ve třetím setu se díky nepřesné přihrávce zhoršila hra natolik, že se v polovině setu ujaly vedení soupeřky a dokázaly ho vyhrát 25:18. Ve čtvrtém setu už neponechaly reprezentantky Lokomotivy nic náhodě a po výrazně zlepšené hře v něm zvítězily 25:14 a celkově 3:1 na zápasy. V průběhu hry střídaly smečařky M. Tesařová a N. Tréšková a nahrávačka I. Časná.
Do druhého zápasu nastoupila stejná základní sestava, jen se žákyní M. Tesařovou na postu diagonální hráčky. I díky této změně vyhrála v prvním setu Lokomotiva 25:19. Druhý set přinesl opět spoustu nepřesností na přihrávce a díky špatné komunikaci i při obranných herních činnostech, v důsledku čehož zvítězily soupeřky 25:14. Do třetího a čtvrtého setu nastoupila sestava domácích velmi odhodlaně a bod po bodu šly hráčky za vítězstvím - nejdříve 25:18 a pak 25:17. Celkově tedy i ve druhém zápase vyhrála Lokomotiva 3:1 na sety.

TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Minerva Boskovice 3:1 (23,22,-18,14)
TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Minerva Boskovice 3:1 (19,-14,18,17)

V neděli 10. dubna 2011 nastoupily volejbalistky Lokomotivy v posledním domácím zápase proti kadetkám ŠSK při Gymnáziu Šlapanice. V prvním utkání poslala trenérka Vladana Šedá do zápasu sestavu, kterou tvořily blokařky B. Blažejová, R. Hemalová, smečařky T. Machová a M. Peterková, nahrávačka M. Backová, diagonální hráčka S. Pániková a libero N. Kaňová.
Na podání opět začínala R. Hemalová, která během chvilky zařídila vedení svého týmu 8:2. Bohužel se po několika obranných zákrocích v poli zranila N. Kaňová hrající na liberu, a tak sestava musela stejně jako v minulém týdnu bojovat bez hráčky specializované na přihrávku. To se naštěstí podařilo a během hodiny mohly domácí volejbalistky slavit vítězství 3:0 po setech 25:10, 25:20 a 25:21. Během utkání střídaly smečařka N. Tréšková a M. Tesařová a nahrávačka I. Časná.
Do druhého utkání došlo ke změně v sestavě a na závěr sezóny nastoupila na místě univerzální hráčky M. Backová. Ostatní hráčky zůstaly na svých postech a na nahrávce dostala příležitost I. Časná. I tato změněná sestava dokázala vybojovat výhru 25:15. Ve druhém setu opět nahrávala Časná a na místo diagonální hráčky se vrátila M. Tesařová.
Tento set stejně jako třetí se domácím nepovedl a soupeřky se ujaly vedení 2:1 na sety. V této fázi hry se bohužel nedařilo zejména na přihrávce, a tak se do sestavy vrátily S. Pániková a M. Tesařová. V závěru této sady se kadetkám Lokomotivy povedlo snížit vedení hostujících a vyhrát 25:23. O vítězi tedy musel rozhodnout pátý zkrácený set, tzv. tie-break, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu Šlapanic, které vyhrály nejtěsnějším rozdílem 15.13. I v tomto zápase střídala na smeči N. Tréšková.

TJ Lokomotiva Břeclav - ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 3:0 (10,20,21)
TJ Lokomotiva Břeclav - ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 2:3 (15,-22,-16,23,-13)