ČLÁNEK - 13.03.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 10. týdnu 2011
Ženy „A“ tým: I. liga ČR - Lokomotiva dojela úspěšně do cíle.

Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav odehrály poslední utkání jejich premiérové účasti v I. lize žen.
Na domácí palubovce hostily v pátek 11. a v sobotu 12. března 2011 tým VSK FTVS Praha. V utkáních hraných v rámci skupiny o 9. až 14. místo šlo Lokomotivě o udržení vedoucího postavení v této skupině. Hráčky z hlavního města jako jediné dokázaly v druhé části soutěže Břeclav jednou v Praze porazit. Proto břeclavští diváci očekávali bojovný volejbal s dramatickou koncovkou.
Do prvního setu poslalo domácí trenérské duo Petr a Rudolf Baránkovi tuto základní sestavu: nahrávačku Růžičkovou, smečařky Pavelkovou a Hunkařovou, blokařky Luckou I. a Luckou R., univerzálku Rylichovou a libero Molákovou. Domácí si v průběhu úvodu utkání udržovali mírný náskok, až v koncovce setu se dopustili několika nevynucených a set těsně prohráli 23:25. Od začátku druhého setu nastoupila na nahrávce Břeclavanek Slobodová a za stavu 11:12 střídala smečařku Hunkařovou Blažková. Tyto změny v sestavě přispěly ke zlepšené hře domácího týmu, který s přehledem vyhrál druhý set. Od tohoto okamžiku břeclavské ženy plně kontrolovaly průběh zápasu, vyhrály další dva sety a celý zápas 3:1.

TJ Lokomotiva Břeclav – VSK FTVS Praha 3:1 (-23, 18, 22, 22)

V sobotu v posledním utkání sezony hrála Lokomotiva již uvolněně, na soupeře si věřila. S přehledem vyhrála první set. Druhý set v exhibičním představení smetla Pražanky 25:9. I třetí set se vyvíjel ve prospěch domácích. Vedli už 19:12, ale díky úplnému hernímu výpadku tento třetí set prohráli 20:25. Tuto malou koncentraci odčinily břeclavské hráčky ve čtvrtém setu, kdy předváděly moderní útočný volejbal. Brzy vedly 12:4 a celkově vyhrály poslední set sezóny 25:16.

TJ Lokomotiva Břeclav – VSK FTVS Praha 3:1 (23, 9,-20, 16)

Domácí tým se mohl v obou zápasech opřít o kvalitní výkon tvůrce hry nahrávačky Slobodové, o útočnou sílu Rylichové a Pavelkové, o dobré podání Ivany a Romany Lucké, a o spolehlivý výkon libera Molákové. Ale i Hunkařová, Blažková, Šutorová a Růžičková přispěly k výbornému týmovému výkonu. Plný bodový zisk z posledních zápasů zajistil volejbalistkám Lokomotivy prvenství v druhé skupině a celkově 9. místo. Toto konečné umístění ve středu tabulky je výsledkem výborného výkonu v druhé části soutěže, kdy Lokomotiva prohrála jen jednou. Nebýt špatného rozjezdu v úvodu sezóny mohly břeclavské volejbalistky pomýšlet na ještě lepší výsledek ve své premiérové účasti v I. lize ČR.

Ivan Rylich

Juniorky : I. liga ČR

Juniorky Lokomotivy si také odehrávají svou premiérovou sezónu v druhé nejvyšší soutěži ČR. V sobotu vybojovaly na severu Moravy cenné vítězství. V druhém utkání dokázaly porazit domácí favoritky z TJ Jakl Karviná 3:2. O tento úspěch se zasloužilo celé družstvo trenéra Libora Havlíka hrající ve složení: Adéla Tichá, Barbora Bendová, Eva Cupalová, Eva Doleželová, Zuzana Hanáčková, Tereza Machová, Simona Ondroušková, Kateřina Valentová a Adéla Widholmová.

TJ Jakl Karviná - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (10,16,19)
TJ Jakl Karviná - TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (15,-24,-18,13,-10)

Datum : 13.03.2011 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich