ČLÁNEK - 27.02.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 8. týdnu 2011
Ženy „A“ tým: I. liga ČR - Jiskra z Jaroměře zazářila jen v jednom setu.

Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav odehrály další dvě utkání I. ligy. Tentokrát na domácí palubovce hostily tým TJ Jiskra Jaroměř. Břeclavský tým měl být v tomto souboji favoritem. Potkala ho však velká marodka a tak účast na trénincích v předešlém týdnu byla minimální. Proto domácí trenér Rudolf Baránek nevěděl, jak se tato skutečnost projeví na výkonu jeho týmu. Do prvního setu poslal na palubovku tuto zahajovací sestavu: nahrávačku Slobodovou, smečařky Pavelkovou a Rylichovou, blokařky Luckou I. a Luckou R., univerzálku Hunkařovou a libero Molákovou. Střídaly Blažková a Šutorová. Hráčky Lokomotivy začaly od úvodních míčů kontrolovat vývoj utkání. Mohly se spolehnout na výborné podání a dobrou útočnou hru středových hráček. V každém setu si vytvořily dostatečný bodový náskok, který bezpečně udržely až do konce zápasu.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Jiskra Jaroměř 3:0 (17,18,21)

V sobotní odvetě začala Lokomotiva v následující sestavě: nahrávačka Slobodová, smečařky Pavelková a Šutorová, blokařky Lucká Ivana a Rylichová, univerzálka Hunkařová a libero Moláková. Střídala Lucká Romana. V prvním setu hráčky Lokomotivy zopakovaly výkon z předešlého dne a s přehledem vyhrály 25:20. Vstup do druhého setu se Břeclavankám vůbec nepovedl. Nedostatečnou koncentrací se dopouštěly mnoha nevynucených chyb a brzy prohrávaly 4:11. S tímto nepříznivým vývojem zápasu se však nesmířily a zlepšenou hrou dokázaly i druhý set vyhrát 25:20. I když Jaroměř v tomto setu Lokomotivu neporazila, zjistila, že bojovností jí může být nebezpečná. A tak ve třetím setu došlo na přetahovanou o každý bod. Jaroměř nakonec vyhrála v koncovce 27:25. Tento úspěch ji povzbudil do čtvrtého setu, přidala na bojovnosti a brzy vedla 10:5. Za tohoto stavu si vzal domácí trenér Petr Baránek oddechový čas, aby poukázal na chyby, kterých se mají domácí hráčky vyvarovat. V průběhu další hry se ukázalo, že tento oddechový čas byl zlomový pro hru Lokomotivy. Dokázala srovnat hru a skóre dotáhla na 18:18. Za tohoto stavu přerušil hru oddechovým časem tentokrát hostující trenér, ale Břeclavanky si už vítězství nenechaly vzít. Hostům povolily už jen jediný bod a vyhrály 25:19.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Jiskra Jaroměř 3:1 (20,20,-25,19)

Plným ziskem bodů si volejbalistky Lokomotivy upevnily první pozici ve skupině o 9. až 14. místo v I. lize. K dalšímu utkání zajíždí Lokomotiva v sobotu 5. března do Bedřichova.