ČLÁNEK - 21.02.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 7. týdnu 2011
Ženy „A“ tým: I. liga ČR - Lokomotiva přivezla z Prahy důležité body za remízu.

Ženy TJ Lokomotiva Břeclav odehrály další dvě utkání I. ligy. Tentokrát cestovaly do Prahy, kde se utkaly v sobotu a neděli s týmem VSK FTVS Praha. S tímto vysokoškolským týmem se Břeclavanky utkaly poprvé, proto neznaly ani soupeřky a ani jejich halu. Takže bez nějaké velké taktické přípravy poslal hostující trenér Petr Baránek na palubovku tuto základní sestavu: nahrávačku Slobodovou, smečařky Pavelkovou a Blažkovou, blokařky Luckou I. a Rylichovou, univerzálku Hunkařovou a libero Molákovou. Střídala blokařka Romana Lucká. Volejbalistky hostující Lokomotivy se bez respektu pustily do pražského týmu a po výborném výkonu vyhrály první set 25:19. V kvalitní hře pokračovaly i v úvodu druhého setu a vedly 18:15. Tento náskok však neudržely. Domácí volejbalistky zlepšeným výkonem srovnaly stav na 18:18 a začal tvrdý boj o koncovku druhého setu. Soupeři se přetahovali o každý bod a po půlhodinovém boji vyhrál břeclavský tým 29:27. Ve třetím setu se rozhodl trenér Baránek vytvořit na pražský tým ještě větší útočný tlak. Proto blokařku Rylichovou poslal na post univerzálního hráče a na její místo nastoupila Romana Lucká. Tento tah vyšel. Břeclavský tým si od začátku setu vytvořil náskok tří bodů, který udržel až do konce zápasu.

VSK FTVS Praha - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-19,-27,-23)

Nedělní utkání začala Lokomotiva v následující sestavě: Růžičková, Hunkařová, Blažková, Pavelková, Rylichová, Lucká I. a Moláková. Střídaly Slobodová a Lucká R. Vstup do prvního setu se Břeclavankám vůbec nepovedl. Nedostatečnou koncentrací se dopouštěly mnoha nevynucených chyb a hladce prohrály 17:25. V průběhu druhého setu přišla na hřiště nahrávačka Slobodová a Lokomotiva začala srovnávat hru, avšak do konce setu se jí to nepodařilo a prohrála 21:25. Pro další set udělal trenér Baránek další změnu v sestavě. Na smeči Rylichová nahradila Blažkovou a na bloku nastoupila Romana Lucká. Tato změna opět posílila útočnou sílu Břeclavi a Lokomotiva vyhrála třetí a čtvrtý set. Bylo vyrovnáno 2:2 a zápas musela rozhodnout zkrácená hra. V úvodu tohoto pátého setu se břeclavské hráčky nevyvarovaly chyb a prohrávaly 5:8. Toto manko dokázaly svou bojovností smazat a vyrovnaly na 9:9. V koncovce rozhodujícího setu se však opět dopustily tří zbytečných chyb a Pražanky mohly slavit vítězství.

VSK FTVS Praha - TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (17,21,-21,-18,12)

Od plného zisku bodů dělil břeclavský tým jen malý krůček, ale i tak mohou být volejbalistky z jihu Moravy spokojené. Tříbodový zisk jim pomohl upevnit první pozici ve skupině o 9. až 14 místo. Další utkání na domácí půdě čeká Lokomotivu 25. února 2011 v 19:00 a 26. února 2011 v 10:00 proti družstvu Jaroměře.

Ivan Rylich

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky zlepšenou hrou jen těsně prohrály na palubovce TJ Tatranu Litovel.

TJ Tatran Litoval - TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (20,-23,-19,9,12)
TJ Tatran Litoval - TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (-19,22,11,-19,6)

Kadetky : KP

Kadetky Lokomotivy Břeclav zajížděly v neděli 20.2.2011 k dalšímu dvojutkání skupiny o postup do 1. ligy do Podolí u Brna, kde hrají své mistrovské utkání kadetky Šlapanic. Družstvo vedené trenérem Martinem Wollmannem nastoupilo ve složení na nahrávce kapitánka M. Backová, univerzálka M. Tesařová, blokařky B. Bendová a B. Blažejová, smečařky T. Machová a A. Potměšilová a libero N. Kaňová. Na střídačce byly dále připraveny K. Faltová, I. Časná, D. Pyskatá, R. Hemalová a T. Valvodová. Cílem bylo napravit zaváhání z druhého zápasu ve Vyškově a ze Šlapanic si odvést plný počet bodů.

Od prvních míčů se Lokomotiva chopila role favorita. V průběhu prvního setu si děvčata z Břeclavi vytvořila mírný náskok, který v závěru setu ještě navýšila a zvítězila 25:19. Ve druhém setu byl vývoj z počátku podobný, Lokomotiva vedla rozdílem až 4 bodů, pak ale přišla 7 bodová šňůra Šlapanic a Lokomotiva začala tahat za kratší konec když prohrávala 13:16. Po následném oddechovém čase ovšem následovalo zpřesnění přihrávky nepříjemného servisu, což zapříčinilo lepší výchozí pozice pro útočné manévry Břeclavi. Ve zbytku setu Šlapanice uhrály už jen pouhé 2 míče a Lokomotiva v druhém setu zvítězila jasně 25:18, k čemuž pomohlo zejména střídání nedůrazné Machové za Faltovou, která tvrdými útoky pomohla zvrátit nepříznivý vývoj tohoto setu. Tato změněná sestava nastoupila i do třetího setu, ale od začátku bylo zle. Šlapanice začaly hrát na hranici rizika a bodovaly nejen nepříjemným servisem. Vedení domácího celku se zastavilo až na 9 bodovém rozdílu za stavu 15:6 a to již po dvou oddechových časech Břeclavi. V tuto chvíli se namísto chybující Potměšilové na hřiště vrátila smečařka Machová a Lokomotiva začala stíhací jízdu. Následovalo zlepšení hry v poli a větší bojovnost hráček při vybírání míčů, což mělo za následek první time-out soupeře za stavu 15:10, další následoval za stavu 17:15. Domácí hráčky si poté ovšem držely 2-3 bodový náskok až do závěrečných míčů. Tam ovšem díky kvalitnímu servisu a dobré obraně na síti v podání nejen Bendové Lokomotiva zabrala, srovnala na 23:23 aby následně zvítězila 25:23. Po stáhnutí 9 bodové ztráty ve třetím setu se tedy hráčky Lokomotivy mohly radovat z vítězství 3:0 na sety. V prvním utkání se nejvíce dařilo blokařce B. Bendové a to počínaje body ze servisu, přes úspěšné bloky až po řadu bodů z útoků středem sítě, když přispěla celkem 17 plusovými body na úkor jen 6 chyb. Do následujícího utkání se trenér Lokomotivy rozhodl udělat jednu změnu, na smeči nedůraznou Machovou přesunout na libero a Kaňovou na smeč. Což se původně nezdálo jako velký risk, vzhledem k vyrovnanosti obou hráček na příjmu. Opak byl ovšem pravdou. Špatná komunikace a řešení některých situací způsobilo, že domácí Šlapanice ihned v úvodu prvního setu výrazně odskočily až na 8 bodové vedení. V tu chvíli se trenér na střídačce proklínal. I přes snahu všech hráček se nedařilo stáhnout domácí na míň než 5 bodový rozdíl. Za stavu 17:22 ovšem na hřiště přišla namísto Potměšilové opět smečařka Faltová a byla to právě ona, kdo tvrdými útoky rozhodila obranu soupeřek. V tu chvíli už se na liberu aklimatizovala i Machová a díky přesně přihraným míčům Lokomotiva opět byla lepším týmem, což potvrdila doslova urvaným vítězstvím 25:23 v prvním setu. Faltová tedy opět zůstala na hřišti i do dalšího setu, který se vyvíjel pro Břeclav již příznivě. Od začátku kvalitním servisem a přesným příjmem nedávala soupeřkám šanci a odskočila na 9:5. Chvíli na to se ovšem při obranném zákroku na síti nepříjemně zranila blokařka Blažejová, která s bolestivou grimasou opustila hřiště. Na její místo se postavila nahrávačka D. Pyskatá, která se ihned uvedla 2 body z tvrdého útoku a výborně zahrané ulívky, i když v obranné fázi si z počátku nebyla moc jistá. Břeclavanky vedly už 15:9 a vše se vyvíjelo pozitivně až do chvíle, kdy domácí volejbalistky opět začaly hrát na maximální riziko. Nepříjemným servisem a tvrdými útoky středem sítě se jim podařilo nejprve stáhnout vedení Lokomotivy na 3 body a následně i vyrovnat na 21:21. V následující koncovce ovšem hráčky Lokomotivy zužitkovaly větší zkušenosti a zvítězily opět nejtěsnějším rozdílem 25:23. Závěrečný set už byl zcela v režii výborně hrajících Břeclavanek, když jejich vedení dosahovalo až 10 bodového rozdílu. Díky tomu dostaly příležitost i holky z lavičky a Lokomotiva si s přehledem dokráčela pro vítězství 25:16 ve třetím setu a celkově 3:0 ve druhém zápase. O vítězství v druhém zápase se nejvíce zasloužila smečařka A. Potměšilová, která týmu pomohla 11 plusovými body na úkor 4 mínusových. Druhý zápas byl ovšem zejména kolektivní záležitostí. Pochvalu zaslouží i D. Pyskatá, která se velmi dobře vyrovnala s nezvyklou pozicí blokařky i K. Faltová, která v kritických momentech naprosto chladnokrevně skládala míče do pole soupeře.

Těmito 2 vítězstvími si kadetky Lokomotivy upevnily průběžné prvním místo ve finálové skupině KP a první polovinu této skupiny zakončí příští týden 27.3. od 10 hodin jedním z klíčových soubojů o postup do 1. ligy proti velmi silnému týmu TJ Minerva Boskovice. Všechny fanoušky po delší domácí odmlce rádi přivítáme v ochozech sportovní haly Lokomotivy a budeme rádi, když vytvoří stejně fantastickou atmosféru, jako při vítězném maratonu proti Junioru Brno.

ŠSK Gymnázium Šlapanice - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-19,-18,-23)
ŠSK Gymnázium Šlapanice - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-23,-23,-16)

Martin Wollmann

Žákyně : KP - Žákyně po nepřesvědčivém výkonu udržely 2. skupinu

V sobotu 19. 2. se ve sportovní hale ve Vyškově konalo 7. kolo KP žákyň. Břeclavské volejbalistky se zde utkaly postupně s VK KP Brno, domácím DDM Vyškov a Juniorem Brno. Tým vycestoval do Vyškova v následujícím složení: nahrávačky M. Roušová a N. Judexová, blokařky L. Miklíková a kapitánka M. Tesařová, smečařky A. Potměšilová a J. Šurečková a na střídačce byly k dispozici smečařka E. De Soto Bebia a blokařka D. Salajková. V prvním utkání děvčata po velmi slabém výkonu podlehly 0:2 na sety !!! mladším žákyním !!! VK KP Brno, které nás předčily zejména dobrou organizací obrany a slušným servisem, to vše podpořené výborným TÝMOVÝM výkonem. Naopak hráčky Lokomotivy vypadaly, že se na hřišti potkaly poprvé. Nedokázaly využít ani přítomnosti dvou nejlepších hráček Tesařové s Potměšilové, které dostaly minimum míčů v útočné fázi. Kazil se servis a hlavně se vůbec nedá hovořit o nějakém TÝMU nebo snad TÝMOVÉ soudržnosti a bojovném pojetí. Hlavně tento nedostatek a také nedodržování jasně stanovených pokynů nás stálo šanci na lepší výsledek v zápase.

Do druhého utkání proto musel trenér Lokomotivy M. Wollmann zákonitě udělat razantní změny v sestavě. K dispozici byly kvůli rozsáhlé marodce ovšem jen 2 hráčky na střídání. Na pozici nahrávačky se tedy namísto Judexové přesunula blokařka Miklíková, na její post nastoupila D. Salajková (která s týmem trénuje teprve týden) a namísto Šurečkové nastoupila na pozici smečařky De Soto Bebia. Tyto změny přinesly přeci jen zlepšený výkon týmu. V prvním setu jsme zejména díky tvrdému servisu Potměšilové zvítězili 25:16. Do druhého setu se nám ovšem servis opět přestal dařit a prohrávali jsme už 9:18. Zlepšeným příjmem a bojovným výkonem se ale náskok soupeře dařilo pomalu umazávat. Dařilo se nekazit servis a díky tomu jsme nakonec vývoj setu otočili a zvítězili 25:22 a tím i 2:0 na sety.

V závěrečném utkání proti Junioru Brno jsme opět předváděli podprůměrný výkon. Opět se vytratila bojovnost, opět se začal kazit servis. Soupeř na tom ovšem nebyl o moc líp, ale první set nakonec holky z Junioru vyhrály 25:20. Druhý set se odehrával v podobném duchu a Junior tentokrát zvítězil těsně 25:22 a tím 2:0 na sety.Díky vítězství nad Vyškovem jsme nakonec udrželi účast ve 2. výkonnostní skupině i pro závěrečné kolo, nicméně výkon, jakým jsme se prezentovali, byl pro všechny přihlížející, i trenéry soupeřů, velkým zklamáním. Velmi rychle tak došlo k vystřízlivění po výborném výkonu v přípravném "Pololetním turnaji".

Martin Wolmann

Přípravka: 100 volejbalistů a volejbalistek v hale Lokomotivy

V neděli 20. února 2011 se do Břeclavi sjelo 30 družstev hráčů a hráček do věku 13 let, kteří se zde utkali v dalším kole Krajské soutěže v minivolejbalu. Ve sportovní hale Lokomotivy se díky této akci objevilo najednou více než 100 dětí a dalších 60 přihlížejících - trenérů, rodičů a diváků. Organizátorky akce, členky volejbalového oddílu, se s tímto náporem dokázaly výborně vyrovnat a díky sehranosti rozhodčích a zapisovatelek proběhl celý turnaj bez jakýchkoliv problémů. Týmy jsou v této mistrovské soutěži rozděleny do dvou výkonnostních skupin, v nichž se postupně utkaly na 5 hřištích systémem každý s každým na 1 set do 25 bodů. Poté změřily v semifinálových zápasech síly týmy z prvních a druhých míst a současně družstva z třetích míst soupeřily s těmi ze čtvrtých pozic. Vítězové pak sehráli zápasy o pořadí na 1. - 4. místě, 5. - 8. místě, 9. - 12. místě a konečně na 13. - 16. místě. Celkovým vítězem se stalo družstvo chlapců ze ZŠ Milénova Brno A, kteří ve finále porazili chlapce z Junioru Brno A. Na třetím místě se umístilo družstvo Letovic A, které přehrálo hochy ze ZŠ Milénova B. Ve druhé skupině se na prvním místě umístily hráčky ze Znojma. Druhé místo po velkém boji získal domácí tým Lokomotivy Břeclav A ve složení I. Severová, J. Václavíková a D. Okasová. Třetí příčku obsadily hráčky VK KP Brno, které porazily čtvrtou Českou Třebovou. Na dalších místech se umístila družstva Kuřimi, Ivančic, Přímětic, Šanova a DDM Brno. Domácí oddíl dále reprezentovaly v B-týmu Loko Břeclav T. Macounová, R. Haladyová, N. Polachová a S. Drobiličová, které obsadily 11. místo, a 13. místo patřilo týmu Loko Břeclav C ve složení N. Grbavčicová, L. Nešporová, K. Bartalová a A. Pavlovová.

Vladana Šedá

Datum : 21.02.2011 Autor : Ivan Rylich, Martin Wollmann, Vladana Šedá Foto : Ivan Rylich, Martin Wollmann