ČLÁNEK - 13.02.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 6. týdnu 2011
Ženy „A“ tým: I. liga ČR - Lokomotiva udělala další krok k udržení v první lize.

Břeclavanky v dalším domácím utkání čekal soupeř ze spodní části tabulky, TJ Sokol Bedřichov. Toto družstvo bylo pro Břeclav velkou neznámou, ale vzhledem k postavení v tabulce byla děvčata z Břeclavi favoritem. Lokomotiva nenechala nic náhodě a povolala posily Staňkovou a Fabikovičovou.

Do úvodního setu poslal trenér Rudolf Baránek následující sestavu: Růžičková, Staňková, Pavelková, Šutorová, Rylichová, Lucká I. a na liberu tradičně hrající Moláková. Střídaly Slobodová, Lucká R., Hunkařová a Blažková. Lokomotiva začala první set ve velkém stylu a hosté nedokázali do konce setu na hru domácích zareagovat. Ve druhém setu Lokomotivě utekl začátek a Bedřichov druhou sadu získal pro sebe. Třetí set Lokomotiva tahala za kratší konec, naštěstí jen v úvodu. Do hry nastoupily Hunkařová s Blažkovou a Břeclavanky začaly být zase lepším týmem. Třetí set byl jasnou záležitostí Lokomotivy. Čtvrtý set se zdál také jasnou záležitostí pro Břeclav. Bohužel řada nevynucených chyb zapříčinila to, že Bedříchov v konci setu Lokomotivu bodově dotáhl a bojovnou hrou domácí přehrál. Jako každý pátek čekal Lokomotivu pátý set, ve kterém soustředěnou a zodpovědnou hrou nedala soupeř i šanci a povolila mu pouhých pět bodů. V tomto utkání výborně zahrály Blažková, Hunkařová, netradičně na postu smečaře, a tradičně Moláková.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Bedřichov 3:2 (14,-22,20,-22,5)

Druhé utkání začala Lokomotiva v následující sestavě: Růžičková, Hunkařová, Blažková, Pavelková, Rylichová, Lucká I. a Moláková. Střídaly Slobodová, Šutorová, Lucká R. a Fabikovičová. První set, stejně jako předešlé utkání, začal výborně pro Břeclav. Už se zdálo, že soupeř se nevzmůže k většímu odporu, ale nesoustředěnost domácích navrátila Bedřichov zpět do hry. První set vyhrál Bedřichov. V druhém setu se bojovalo o každý míč, oba dva soupeři cítili, že kdo nyní vyhraje, vyhraje celé utkání. Zlomovým okamžikem byl k lítosti Bedřichova návrat Fabikovičové do základní sestavy. Bezchybnou hrou uklidnila družstvo domácích, a to mohlo prostřídat celou břeclavskou lavičku. Zbytek utkání měla Břeclav celou hru pod kontrolou a dokráčela k dalšímu důležitému kroku k udržení se v první lize. V tomto utkání kromě Lenky Fabikovičové podržely tým útočně Šárka Rylichová a na podání Romana Lucká.

TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Bedřichov 3:1 (-23,22,17,18)

Další utkání na domácí půdě čeká Lokomotivu 25. února 2011 v 19:00 a 26. února 2011 v 10:00 proti družstvu Jaroměře.
Petr Baránek

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky doma nestačily na volejbalistky Svitav a dvakrát prohrály.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Svitavy 1:3 (-24,-18,-21)
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Svitavy 1:3 (19,-17,-17,-21)

Kadetky: KP

Kadetky Břeclavské Lokomotivy zajížděly k dalšímu dvojutkání finálové skupiny krajského přeboru do Vyškova, kde nastoupily proti domácím volejbalistkám. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zápasy mezi prvním a posledním v tabulce, očekávala se jednoznačná výhra břeclavských volejbalistek.

A tak to také vypadalo od prvních míčů, kde bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Svěřenkyně trenérky Vladany Šedé se snažily založit hru na umístěném servisu, dobré obraně a kombinační hře nahrávačky s útočnicemi. Díky úspěšnosti ve všech herních činnostech brzy získaly nad soupeřkami převahu a během krátké doby se mohly radovat z další letošní výhry.
V tomto utkání dostala důvěru trenérky sestava, v níž byly smečařky K. Faltová a T. Machová, blokařky B. Bendová a B. Blažejová, diagonální hráčka S. Pániková, nahrávačka M. Backová a libero M. Peterková. Během prvního zápasu se na hřišti vystřídaly i zbývající hráčky - I. Časná, D. Pyskatá, R. Hemalová, M. Tesařová a T. Valvodová - a každá se úspěšnými zásahy zapsala do statistiky.

Volejbal Vyškov - TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-17,-16,-14)

Přestože do prvního setu druhého utkání nastoupila vítězná sestava z prvního utkání, obraz hry se výrazně změnil a přestože se hráčky Břeclavi snažily o změnu, kupily jednu hrubou chybu za druhou. Výsledkem toho bylo první letošní vítězství Vyškova, kterému dosud patřila poslední příčka tabulky.

Věřme, že se hráčky z tohoto špatného výkonu a svých chyb poučí a v příštím utkání půjdou znovu důsledně za svým cílem, kterým je vítězství v soutěži a postup do kadetské ligy.

Volejbal Vyškov - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (19,17,18)

Vladana Šedá

Datum : 13.02.2011 Autor : Petr Baránek, Martin Wollmann Foto : Ivan Rylich, Martin Wollmann