ČLÁNEK - 06.02.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 5. týdnu 2011
Ženy „A“ tým: I. liga ČR - Z Jaroměře veze Lokomotiva plný počet bodů

Po čtrnácti dnech vstoupila I. liga volejbalistek do své druhé části. Lokomotiva obsadila v základní části soutěže páté místo. Jen těsně za čtvrtým místem, které by zaručovalo nejen udržení soutěže pro příští rok, ale také možnost bojovat o celkové 1. až 8. místo. Místo toho budou břeclavské volejbalistky bojovat ve skupině o 9. až 14. místo.

V této nadstavbové části se střetnou s týmy z české skupiny, které obsadily 5. – 7. místo. TJ Jiskra Jaroměř, TJ Sokol Bedřichov a VSK FTVS Praha. V této skupině jsou ještě týmy z moravské skupiny TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště a SK Opava. Družstva vstupují do skupiny se započítaným bodovým ziskem ze vzájemných zápasů základní skupiny a budou hrát pouze s družstvy druhé skupiny. Týmy, které skončí na 9. - 11. místě si zachovají prvoligovou příslušnost. A týmy, které obsadí 12. - 14. Místo, z I. ligy sestupují.

Volejbalistky břeclavské Lokomotivy začínaly tuto nadstavbovou část 4. února 2011 v Jaroměři. Tam je čekal tým TJ Jiskra Jaroměř, který si do této části soutěže přinesl z první části nejvíce bodů a byl v zahajovací tabulce na prvním místě. Kdežto Lokomotiva s dvou bodovou ztrátou byla na třetím místě. Tým Jiskry složen ze zkušených hráček a doplněn talentovanou juniorkou byl na domácí palubovce favoritem. To se plně projevilo v úvodních dvou setech, kdy břeclavské hráčky ztuhlé z dlouhého cestování prohrávaly 2:0. Největší problém jim dělalo ubránit mladou juniorku, která se zkušeně vyhýbala břeclavským blokům a získávala jeden bod za druhým. V této nepříznivé situaci se Lokomotiva nacházela v této sezoně mnohokrát a také mnohokrát dokázaly břeclavské volejbalistky vývoj utkání otočit. Bylo nutné něco změnit v zaběhlém systému, proto trenér Petr Baránek přistoupil k již vyzkoušené změně v sestavě. Šárku Rylichovou vystřídala na bloku Romana Lucká a Rylichová na smeči nahradila Janu Pavelkovou. Tato změna se zasloužila o posílení břeclavské obrany a také se zvětšila razance břeclavských útoků. Romana Lucká výborně podávala a Rylichová nekompromisně smečovala. Zlepšenou hrou Lokomotiva vyrovnala hru ve třetím setu a oba soupeři bojovaly o každý bod. Skóre bylo vyrovnané až do dramatické koncovky, kterou pro sebe nakonec získal hostující tým a vyhrál 27:25. Vítězství v tomto setu bylo cenné, Lokomotiva totiž musela za stavu 23:24 odvracet matchball domácích volejbalistek. Do čtvrtého setu hostující trenér opět zariskoval a k údivu všech změnil vítěznou sestavu. Na palubovku poslal základní sestavu z prvního setu. Tento tah vyšel. Břeclavským hráčkám se podařilo v koncovce bodově odskočit a vyhrály čtvrtý set 25:19. Tím vyrovnaly skóre na 2:2 a o vítězi musela rozhodnout zkrácená hra. V ní už dominovaly břeclavské volejbalistky. Výrazně se začalo dařit Romaně Staňkové, která svým tvrdým podáním doslova vystřílela jednoznačné vítězství v rozhodujícím setu 15:6.

Základní sestava Lokomotivy: nahrávačka Lucia Slobodová, univerzálka Romana Staňková, smečařky Alena Šutorová a Jana Pavelková, blokařky Ivana Lucká a Šárka Rylichová, libero Hana Moláková. Střídaly Lucie Růžičková a Romana Lucká.

V sobotu 5. února 2011 se konala v Jaroměři odveta. Břeclavský tým v ní již nemohl počítat s univerzálkou Staňkovou, která si plnila své povinnosti ve svém mateřském týmu VK KP Brno. A jelikož chyběla i další univerzálka Tereza Hunkařová, nastoupila na tomto postu poprvé v sezoně blokařka Rylichová.

Ta se o tomto víkendu musela vyrovnat s nezvyklým úkolem. V pátečním utkání plnila úkoly blokařky a smečařky. A v sobotu zaskakovala za univerzálky. Přeorientovat se z jednoho postu na druhý je složité, ale Rylichová si s tím poradila a patřila k oporám týmu. Na blokařském postu zastoupila Rylichovou opět Romana Lucká. V prvním setu odvetného zápasu si Lokomotiva vytvořila herní převahu a s přehledem vyhrála 25:19. Po tomto pohodlném vítězství vypadly Břeclavanky z koncentrace a druhý set díky svým chybám prohrály. V dalším průběhu utkání se břeclavský tým vrátil k zodpovědné hře a předváděl moderní útočný volejbal založený na kolektivním výkonu. Lokomotiva vedla na sety 2:1 a ve čtvrtém setu 19:8. Tento stav umožnil hostujícímu trenérovi prostřídat sestavu a tak si zahrála i druhá nahrávačka Lucie Růžičková a smečařka Radka Blažková. TJ Lokomotiva Břeclav porazila Jiskru Jaroměř v odvetném zápase 3:1, a tím se bodově dotáhla na první místo Jaroměře v tabulce. Tento druhý zápas vyhrála Lokomotiva především týmovým výkonem a potěšující je stále lepšící se výkon blokařky Ivany Lucké. Ta odehrála za poslední dobu svůj nejlepší zápas. Útočně mohla vyniknout díky souhře s nahrávačkou Slobodovou i díky výbornému výkonu libera týmu Hany Molákové.

Základní sestava Lokomotivy: nahrávačka Lucia Slobodová, univerzálka Šárka Rylichová, smečařky Alena Šutorová a Jana Pavelková, blokařky Ivana Lucká a Romana Lucká, libero Hana Moláková. Střídaly Lucie Růžičková a Radka Blažková.

Domácím divákům se břeclavské volejbalistky představí 11. února 2011. V 19 hodin přivítají soupeřky z týmu TJ Sokol Bedřichov.

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (16,17,-25,-19,-6)
TJ Jiskra Jaroměř – TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (-19,16,-18,-21)

Ivan Rylich

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky doma nestačily na volejbalistky Karviné a dvakrát prohrály.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Jakl Karviná 1:3

Žákyně: Výsledky "Pololetního turnaje starších žákyň"

V neděli 6. 2. 2011 se ve sportovní hale Lokomotivy konal přípravný "Pololetní turnaj starších žákyň".Možnost zahrát si v rozběhnuté sezoně několik přípravných zápasů byla pro kluby velmi lákavá a zájem o turnaj byl veliký. Nakonec se zúčastnilo celkem 8 družstev a to ještě někteří museli účast odříct jen z důvodu velké marodky.Družstva byla rozdělena do 2 základních skupin A a B po 4 týmech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na 2 hrané sety. Umístění týmu ve skupinách bylo následující.

Skupina A:
1. TJ Lokomotiva Břeclav "A" - 6:0 (150:92)
2. VK INA Skalica - 4:2 (130:111)
3. DDM Vyškov - 2:4 (123:119)
4. DDM Mikulov - 0:6 (69:150)

Skupina B:
1. ŠSK Gym. Šlapanice - 6:0 (152:80)
2. TJ Sokol Ostrava-Svinov - 4:2 (147:119)
3. TJ Junior Brno - 2:4 (125:125)
4. TJ Lokomotiva Břeclav "B" - 0:6 (50:150)

Následovala nadstavbová část turnaje, ve které první 2 týmy ze skupin hrály semifinále, třetí týmy ze skupin zápas o 5. místo a čtvrté týmy ze skupin zápas o 7. místo. V této fázi turnaje se již hrálo na 2 vítězné sety.

Semifinále 1: TJ Lokomotiva Břeclav "A"- TJ Sokol Ostrava-Svinov 2:0 (25:14, 25:20)

Semifinále 2: VK INA Skalica - ŠSK Gym. Šlapanice 0:2

O 7. místo: DDM Mikulov - TJ Lokomotiva Břeclav "B" 2:0
O 5. místo: DDM Vyškov - TJ Junior Brno 1:2
O 3. místo: VK INA Skalica - TJ Sokol Ostrava-Svinov 0:2
Finále: TJ Lokomotiva Břeclav "A" - ŠSK Gym. Šlapanice 2:0 (25:22, 25:23)