ČLÁNEK - 28.01.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Šéf českého volejbalu vyučoval v Břeclavi
Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav připravil na pátek 28. ledna 2011další zajímavou akci pro žáky základních škol Břeclavska a jejich učitele.

Akce nazvaná „Moderovaná výuka míčových dovedností“ si kladla za cíl přilákat více dětí ke sportu. Pozvánku k moderování této výuky přijal jeden z nejpovolanějších lektorů v ČR - PaedDr. Zdeněk Haník. Ten se po skončení aktivní hráčské kariéry věnoval trenérské práci, stál u zrodu volejbalové akademie a nyní je předsedou Českého volejbalového svazu. Organizátory potěšil velký zájem o tuto akci, proto rozdělili děti do dvou výukových bloků. Do prvního bloku byly zařazeny děti, které jsou volejbaloví začátečníci. Pan Haník zábavnou a atraktivní formou učil děti základním míčovým dovednostem. Po hodině a půl pod jeho vedením dokázalo 85 dětí zvládnout základní prvky při odbíjení míče. A tak mohly ukončit tento výukový blok turnajem v minivolejbale, který vyhrály dívky z Mikulova.

Druhý moderovaný blok byl určen pro dívky volejbalového oddílu, které mají základy volejbalu již zvládnuty. U nich se pan Haník zaměřil na zdokonalování techniky při útoku nad sítí - od fáze rozběhu a odrazu na smeč, až po fázi nápřahu a švihu smečařské ruky. Pro holky z Lokomotivy tato výuka byla zajímavým zpestřením, a proto pozorně naslouchaly všem radám zkušeného trenéra.

Vedení volejbalového oddílu si velice váží toho, že si pan Haník našel ve svém nabytém kalendáři čas na výuku mládeže. Také děkuje učitelům a žákům ze škol z Břeclavi, Lednice, Lanžhota a Mikulova za účast na této vydařené netradiční akci

 
 
 
Datum : 28.01.2011 Autor : Ivan Rylich Foto :
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011