ČLÁNEK - 22.01.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav ve 3. týdnu 2011
Ženy : I. liga - Z Nového Jičína bez bodů

Poslední dvojzápas v základní části soutěže odehrály ženy TJ Lokomotivy Břeclav 21. a 22. ledna 2011 v Novém Jičíně. Břeclavanky přijely na sever Moravy téměř v kompletní sestavě. Chyběly jen Fabikovičová a Šutorová. Trenér Petr Baránek věděl, že druhý tým průběžného pořadí bude těžkým soupeřem. Proto dost času věnoval taktice hry na čtvrtečním předzápasovém tréninku. Ale neznalost jičínské sportovní haly nakonec veškeré plány na dobrý výsledek zhatila. Obrovská jičínská hala s nedostatečným osvětlením dělala hostujícím hráčkám velké problémy. Při příjmu podání, při hře v poli i na útoku měly břeclavské volejbalisty velké problémy s orientací. A když se k tomu přidala i malá bojovnost, Lokomotiva za 56 minut prohrála 3:0. Stejný vývoj měla i sobotní odveta a břeclavské hráčky nezískaly v Novém Jičíně ani set. Naštěstí tyto výsledky už nemohly ovlivnit pořadí po první části soutěže. Nový Jičín je druhý a Lokomotiva Břeclav zůstala na pátém místě.

TJ Nový Jičín – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (13, 21, 10)
TJ Nový Jičín – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (16, 23, 16)

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky doma nestačily na volejbalistky Zlína a dvakrát prohrály.

TJ Lokomotiva Břeclav – VSC Zlín 1:3 (-12,-24, 23,-10)
TJ Lokomotiva Břeclav – VSC Zlín 0:3 (-12,-12,-19)

Kadetky : KP - Vybojované vítězství nad Juniorem Brno

Před skvělou diváckou kulisou nastoupily v neděli 23. ledna kadetky Lokomotivy Břeclav proti Junioru Brno k prvnímu utkání nadstavbové části o postup do 1. ligy. Ve sportovní hale Lokomotivy se sešlo přibližně 50 fanoušků, kteří vytvořili vynikající atmosféru v obou zápasech proti papírově nejsilnějšímu soupeři skupiny.
V základní sestavě trenérky V. Šedé nastoupila na nahrávce kapitánka M. Backová, univerzálka S. Pániková, blokařky B. Bendová a B. Blažejová, smečařky T. Machová a M. Peterková a libero N. Kaňová. Na střídačce byly k dispozici ještě M. Tesařová, I. Časná, D. Pyskatá, T. Valvodová a N. Tréšková.
Domácí hráčky mohutně podporované publikem se od začátku zápasu ujaly až 6 bodového vedení, které si udržovaly až do stavu 16:10. V polovině setu ovšem soupeř začal riskovat na podání a dokázal stav srovnat. Následovalo přetahování o každý bod a těsná výhra Brna v prvním setu v poměru 26:28. Vývoj druhého setu byl dlouhou dobu vyrovnaný a rozhodoval se až v závěru setu. Bohužel soupeř opět zariskoval a i s trochou štěstí set získal v poměru 21:25. Břeclavským hráčkám se dlouho nedařilo nalézt recept na nejlepší smečařku soupeře, která tvrdými útoky táhla družstvo Junioru. Stav zápasu byl 0:2 a bylo potřeba něco změnit, proto se trenérská dvojice V. Šedá a M. Wollmann rozhodla stáhnout ze hry chybující B. Blažejovou, nahradit jí S. Pánikovou a na post univerzálky postavit mladou M. Tesařovou. Ve třetím setu domácí hráčky nic neponechaly náhodě, od začátku udávaly tempo hry zejména díky dobrému servisu a zlepšené obraně na síti, kde se konečně dařilo blokovat hostující smečařku. V útoku se chytla i T. Machová a díky tomu Břeclavanky po vítězství 25:17 snížily na 1:2. Stejný vývoj měl i čtvrtý set. Hráčky Lokomotivy se vyvarovaly zbytečných chyb a po výborném výkonu zvítězily 25:14 a srovnaly stav setů na 2:2. V následném tie-breaku pokračovala nadvláda domácích hráček, které zvítězily jasně 15:7 a mohly s početným diváctvem slavit zasloužené vítězství 3:2.
Do druhého zápasu nastoupila vítězná sestava z druhé poloviny prvního utkání. Začátek prvního setu ovšem nezastihl Břeclavanky v herní pohodě. Množství zbytečných chyb dostalo soupeře do vedení. Nedařilo se téměř nic. První set Lokomotiva prohrála 16:25 a soupeř se ujal vedení 0:1 na sety. V druhém setu se domácí hráčky zlepšily ve všech herních činnostech a výsledkem toho bylo vedení 16:10. Nicméně ani toto domácím hráčkám nestačilo k tomu, aby srovnaly stav setů. Soupeř začal náskok stahovat a nakonec vyhrál až příliš pohodlně 20:25 a znovu tedy vedl 0:2 na sety. Na domácím týmu byla vidět velká bezmoc a snad i neochota se porvat o lepší výsledek. Muselo tedy logicky dojít k výraznému vyčinění od trenérů. Ve třetím setu se obraz hry trochu srovnal, nicméně v polovině setu opět soupeř odskočil na 13:21 a vypadalo to, že Břeclavanky již nemají na obrat morální sílu. Následovalo střídání nahrávaček, na hřiště se dostala I. Časná, která pomohla přesnými nahrávkami. Po několika bodech T. Machové ze servisu byl stav 17:21, následoval zkažený útok Lokomotivy a stav 17:22. V tu chvíli ovšem přišla na servis S. Pániková a i s trochou štěstí se podařilo několikrát zabodovat přímo ze servisu nebo po následném dobrém útoku. Díky tomu se stav srovnal na 22:22. Následoval ovšem bod pro soupeře a stav 22:23. Skvělou hrou v poli a přesným příjmem si ovšem Břeclavanky vytvořily ideální pozici pro útok, položily míč nekompromisním útokem a vykřesaly jiskřičku naděje 23:23. Na servis se dostala M. Tesařová a soupeř měl problém. S jejím nepříjemným plachtícím servisem si nedokázal dobře poradit a díky dvěma přímým bodům ze servisu urvaly Břeclavanky tento set po famózním obratu v poměru 25:23 a snížily tak na 1:2. Hráčkám se díky tomu podařila překonat herní krize a ve čtvrtém setu opět diktovaly tempo hry. Lokomotiva se prosazovala zejména středem sítě přes B. Bendovou. Svůj výkon podpořily hráčky bojovností v poli a dobrým servisem v podání nejen M. Peterkové. Tento set získaly poměrně jasně poměrem 25:16 a srovnaly tedy na 2:2. V následném tie-breaku Lokomotiva od začátku odskočila až o 4 body. Dobře hrající soupeř ovšem dokázal srovnat stav na 7:7. Pro psychiku důležitý následující bod získaly ale domácí hráčky a otáčelo se za stavu 8:7. Poté ovšem následovalo několik nepřesností a soupeř se opět chytil. Brňanky následně vedly 9:10, 10:11 a 11:12. Domácím hráčkám se ovšem vždy podařilo srovnat a za stavu 12:12 přidat další dva body. Vedení 14:12 už Lokomotiva nepustila, soupeř zachyboval a tie-break skončil 15:12 pro domácí a celkově tak 3:2 na sety.
Tyto dvě domácí výhry s nejsilnějším soupeřem skupiny jsou velmi dobrým základem v dalších bojích ve skupině o postup do 1. ligy.
Je potřeba pochválit všechny hráčky, že i přes nepříznivý vývoj obou utkání bojovaly až do konce a obě utkání za mohutné podpory diváků otočily.
Velké díky patří samozřejmě početné skupině diváků, která po celý zápas neustávala v hlasitém povzbuzování. Toto jistě domácím hráčkám dodalo dostatek síly k obratu a doufáme, že podobnou kulisu vytvoří i v dalších utkáních!

TJ Lokomotiva Břeclav - Junior Brno 3:2 (-26,-21,17,14,7)
TJ Lokomotiva Břeclav - Junior Brno 3:2 (-16,-20,23,16,12)

Vláda Šedá

Žákyně: KP - Žákyně i přes marodku udržely 2. skupinu

V sobotu 22. ledna se na ZŠ Vejrostova Brno konalo 6. kolo KP žákyň. Hráčky Lokomotivy Břeclav se postupně utkaly s týmy Ivančic, DDM Brno a Junioru Brno.
K tomuto turnaji vyjíždělo družstvo žákyň díky rozsáhlé marodce jen v 6 hráčkách a s jediným cílem. Udržet se ve 2. skupině i pro příští turnaj.
V prvním zápase jsme se utkali s týmem Sokola Ivančice a po nervózním začátku, kdy jsem kupili chybu za chybou, jsme se postupně na hřišti osmělovali, až jsme zápas nakonec převzaly do svých otěží a zvítězili v obou setech a celkově tedy 2:0.
V dalším zápase nás čekaly domácí hráčky DDM Brno. Už při rozcvičce bylo vidět, že jsou soupeřky herně vyspělejší a to zejména v útočné fázi. Nicméně díky dobrému servisu našich hráček se k tvrdému útoku moc nedostávaly. V setu jsme si udržovali neustálé vedení až o 6 bodů, než přišla koncovka. Vedení 24:20 nám bohužel nestačilo, sérií špatných příjmů jsme soupeře nechali stáhnout náskok a nakonec zvítězit 24:26. Druhý set byl jako přes kopírák, opět jsme vedli až 6 bodovým rozdílem ale zkušenější soupeř opět dokázal za stavu 20:16 přitvrdit na servisu a set otočit na konečných 20:25 a tím 0:2 na sety.
V posledním utkání nás čekal tým Junioru Brno. V prvním setu opět podáváme velmi dobrý výkon s minimem chyb. Vedeme rozdílem 10 bodů a i přes následné dotahování soupeře vítězíme 25:21. Ve druhém setu ovšem přestáváme hrát, kazíme spoustu míčů a soupeř nám utíká. V závěru naopak mohutně stahujeme my, ale soupeř vítězí 22:25. V následném tie-breaku ovšem naprosto odevzdaným výkonem pouštíme soupeře do vedení 0:5, nepomáhá ani timeout a nakonec prohráváme ostudně 4:15 a celkově tak 1:2.
Cíl nesestoupit ze 2. výkonnostní skupiny je sice splněn, nicméně předvedený výkon za mnoho nestál a to i pokud vezmu v potaz velkou marodku a to, že 2 hráčky nastoupily do zápasu nemocné.
Martin Wollmann

Datum : 22.01.2011 Autor : Ivan Rylich, Vlaďka Šedá, Martin Wollman Foto : Ivan Rylich, Vlaďka šedá