ČLÁNEK - 15.01.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 2. týdnu 2011
Ženy : I. liga - Cenné vítězství volejbalistek Lokomotivy

Břeclavanky se po měsíční pauze představily před domácím publikem. Tentokrát jim v I. lize byly za soupeřky ženy VSK Univerzity Brno. Při prvním vzájemném utkání na půdě Univerzity Lokomotiva jasně prohrála. Tentokrát měl tým volejbalové Lokomotivy dvě esa v rukávu - plnou lavičku a posilu v podobě Romany Staňkové hrající za extraligový VK KP Brno.

TJ Lokomotiva Břeclav A - VSK Univerzita Brno 3:2 (-24,-22,17,19,10)

Do základní sestavy nominovalo trenérské duo Petr a Rudolf Baránkovi, Slobodovou, Hunkařovou, Rylichovou, I. Luckou, Pavelkovou, Staňkovou a na libero Molákovou. Střídaly R. Lucká a Šutorová. Začátek prvního setu byl velmi opatrný, což zavinil respekt ze soupeře. Univerzita si bezchybnou hrou dokázala vytvořit slušný náskok do koncovky. Domácí hráčky začaly postupně zapojovat do hry Staňkovou, která nekompromisně pokládala míče, čímž pomalu náskok soupeřek ukrajovala. Lokomotiva vycítila šanci na zvrat a týmovým pojetím hry a bojovností dotáhla set do dramatické koncovky, kterou však nakonec zvládla Univerzita. Druhý set začala Lokomotiva o poznání lépe. Ke Staňkové se přidaly další hráčky a Břeclavanky začínaly přebírat roli favorita pro tento set. Koncovka zase ukázala, kdo je na hřišti zkušenějším týmem a Brňanky opět vyhrály. Do třetího setu udělali domácí trenéři malou, ale zásadní změnu. Na postu univerzálky nahradila Staňková Hunkařovou a na postu smečařky nastoupila Šutorová. Následkem toho se utkání změnilo v exhibici. Lokomotiva přehrála Univerzitu a zaslouženě vyhrála 3:2.

TJ Lokomotiva Břeclav A - VSK Univerzita Brno 3:0 (21,18,20)

Do sobotního utkání, na rozdíl od Univerzity, která posílila o dvě hráčky, nastoupila Břeclav ve stejné základní sestavě. Posílená Univerzita ale nedokázala zastavit z předešlého zápasu rozjetou Lokomotivu a odvezla si ještě drtivější porážku. V tomto utkání podala výborný výkon smečařka Jana Pavelková a společně se Staňkovou byla nejvíce bodující hráčkou. Plným ziskem bodů se břeclavské volejbalistky posunuly v tabulce na páté místo, což je zatím nejlepší umístnění v této sezoně. Základní část soutěže zakončí břeclavský tým příští týden v Novém Jičíně.

Datum : 15.01.2011 Autor : Petr Baránek Foto : Ivan Rylich