ČLÁNEK - 19.12.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 50. týdnu 2010
Ženy : I. liga - Ženy Lokomotivy Břeclav si nadělily pod stromeček další ligové body

V pátek 18. prosince 2010 čekal na volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav další těžký zápas I. ligy žen. Tentokrát musel břeclavský tým cestovat na sever Moravy do Opavy. Kvůli pracovním povinnostem s týmem necestovali smečařka Lenka Fabikovičová a trenér Petr Baránek. Další komplikace vyplívaly z dalekého cestování v mrazivém prosincovém počasí. Týmu se podařilo vyjet z Břeclavi v plánovaný čas, avšak už na začátku cesty nabral zpoždění. Navíc po cestě ho potkaly menší technické potíže s autem, drobné navigační pochybení a kontrola dopravní policií. Toto vše zapříčinilo, že v 18 hodin, kdy mělo být zahájeno utkání, Břeclavanky teprve do Opavy dorazily. V 18:05 hodin byl tým už ve sportovní hale a běžela patnácti minutová čekací doba. Zápas začal v 18:15 hodin bez možnosti rozcvičení břeclavských hráček. Toto břeclavské volejbalistky značně limitovalo, a proto úkolem pro první set bylo nezranit se a provizorně se rozcvičit v průběhu hry. Podle předpokladů opavské volejbalistky v prvním setu jasně dominovaly a s převahou rychle vyhrály 25:10. Během přestávky po prvním setu pokračovala Břeclav v „předzápasové rozcvičce“. V druhém setu se herní projev hostů zlepšil. Na vítězství to však nestačilo. Základní sestava hrající ve složení: nahrávka Slobodová Lucia, smeč Pavelková Jana, Šutorová Alena, blok Lucká Ivana, Rylichová Šárka, univerzál Hunkařová Tereza a libero Moláková Hana prohrála i druhý set 19:25. Hostující tým prohrával 2:0 a Opava měla blízko k hladkému vítězství 3:0. Za tohoto nepříznivého stavu udělal zastupující trenér Břeclavi Ivan Rylich dvě změny v sestavě. Blokařka Šárka Rylichová poprvé v sezóně nastoupila na smeči a na bloku ji zastoupila Romana Lucká. Tato změna měla dvojí účinek. Byla posílena obrana na síti a razance útoku. Volejbalistky Lokomotivy se soupeřkám herně vyrovnaly a i stav byl dlouho vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly o každý bod. V polovině třetího setu se Břeclavankám podařilo bodově odskočit a šly do vedení15:12. Zlepšenou hrou přidaly další body a vybojovaly důležité vítězství 25:19. Čtvrtý set byl opět velmi vyrovnaný. O výsledku setu se opět rozhodovalo ve střední části hry. Nejprve šel do vedení opavský tým, který za stavu 16:13 donutil hostujícího trenéra přerušit bodovou šňůru oddechovým časem. To se podařilo. Lokomotiva nejprve vyrovnala a následně šla do vedení 20:17. Tento náskok si pohlídala a čtvrtý set si již nenechala vzít, když vyhrála 25:19. O vítězi tohoto dramatického zápasu musel rozhodnout pátý zkrácený set. Ten byl opět velice vyrovnaný a týmy si měnily strany za stavu 7:8 ve prospěch Břeclavi. Od tohoto stavu získala Lokomotiva mírnou herní převahu, kterou nezastavily ani dva oddechové časy domácího týmu. Břeclavské volejbalistky podaly v koncovce velice koncentrovaný výkon a příkladem toho byl i vítězný míč, který zahrála Ivana Lucká technickým úderem do levého zadního rohu. Volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav dokázaly otočit nepříznivý vývoj zápasu, když vyhrály rozhodující set 15:12 a tím celý zápas 3:2.

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav A 2:3 (10,19,-19,-20,-12)

Břeclavský tým na severu Moravy přenocoval a v sobotu se probudil do čerstvě zasněžené Opavy. Odvetný zápas začal ve 12 hodin. Tentokrát měly břeclavské hráčky dostatek času na předzápasovou přípravu a rozcvičku. Posíleny páteční výhrou nastoupily k zápasu s odhodláním předvést útočný volejbal založený na kombinační hře středových hráček a vyhrát 3:0. Proto k prvnímu setu nastoupily ve standardní sestavě: nahrávka Slobodová Lucia, smeč Pavelková Jana, Šutorová Alena, blok Lucká Ivana, Rylichová Šárka, univerzál Hunkařová Tereza a libero Moláková Hana. Zkušené domácí volejbalistky přes noc také nezahálely a připravily pro břeclavský tým malé polední překvapení. Přeskupily sestavu a chystaly se na Břeclav zaútočit stejnou zbraní, tedy kombinačním útokem středových hráček. Odveta začala a od prvních výměn bylo jasné, jaký se bude hrát v sobotu Opavě volejbal. Obě družstva hrála s velkým nasazením a nejvíce spolu týmy soupeřily na středu sítě. Hrál se divácky atraktivní volejbal, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení až do samé koncovky setu. V ní byly důraznější domácí hračky a vyhrály první set 29:27. Začátek druhého setu byl vyrovnaný do stavu 8:8. Pak začaly domácí hráčky hostující tým přehrávat. Tvrdým dodáním získávaly přímé body a také domácí útočící středové hráčky byly k nezastavení. Opavský tým získal výborným výkonem vedení 20:12 a nakonec druhý set vyhrál 25:19. S břeclavským týmem to nevypadalo dobře, opět prohrával 2:0 na sety. „Co s tím provedeme? Vrátíme se k páteční úspěšné herní variantě?“ S touto otázkou se zastupující trenér obrátil na kapitánku Lokomotivy Lucii Slobodovou. Odpověď byla jasná: „Áno.“ I když Šutorová hrála na smeči dobře, nahradila ji na tomto postu Rylichová a tu na bloku vystřídala Romana Lucká. Takto pozměněná sestava do třetího setu doslova vlétla. Nahrávačka Slobodová se mohla opřít o tvrdý útok smečující Rylichové, který rozhodil domácí obranu na síti. Opavské blokařky nevěděly, kam dříve skočit. V tu chvíli měly více prostoru k útočení i břeclavské středové hráčky a plně ho využily k rychlým útokům. Stejně tak jako dobře hrající univerzálka Hunkařová. Lokomotiva vyhrála třetí set jednoznačně 25:11. V soustředěném výkonu pokračovala i ve čtvrtém setu. Konečně se podařilo trenérovi načasovat břeclavské bloky jak na krajích sítě tak především ve středu. Břeclavské hráčky dvojblokem a někdy i trojblokem vystavěly útočícím středovým hráčkám Opavy nepřekonatelnou zeď. Ty byly nuceny vymýšlet jiné varianty útoku, ale i tam číhaly jisté břeclavské bloky. Toto vše doplnily svým výborným na podání Pavelková, Slobodová a Romana Lucká. Bojovným výkonem vyhrála Břeclav i čtvrtý set a tak se na vlas opakoval scénář pátečního utkání. Bylo srovnáno 2:2 na sety a rozhodnout musel opět tie-break. V této zkrácené hře již plně vynikla lepší fyzická kondice hostujících hráček, které vyhrály pátý set 15:9. Za předvedenou bojovnou hru v obou zápasech si zaslouží pochvalu celý břeclavský tým. Nejen hráčky základní sestavy, ale také střídající hráčky: nahrávačka Lucie Růžičková a smečařka Radka Blažková. Tato obě vítězství byla výsledkem změnou herního stylu a především toho, že břeclavské volejbalistky předvedly týmový výkon. Tímto vítězným dvojutkáním v Opavě zakončily volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav rok 2010 a nadělily si tak pod vánoční stromeček důležité body.

SK p.e.m.a. Opava - TJ Lokomotiva Břeclav A 2:3 (27,17,-11,-19,-9)

Další utkání odehrají volejbalisky TJ Lokomotiva Břeclav 14. a 15. ledna 2011, kdy na domácí palubovce přivítají tým VSK Univerzita Brno.
Ivan Rylich

Juniorky: I. liga - Břeclavské juniorky získaly další důležité vítězství.

V I. lize na domácí palubovce v sobotu 18. prosince 2010 nejprve porazily mladé volejbalistky z Uherského Hradiště 3:1 a pak v odvetě těsně prohrály 2:3. Toto vítězství je důkazem zlepšené výkonnosti celého týmu.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:1 (24,-24,18,23)>
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 2:3 (-22,20,-24,16,-11)>

Datum : 12.12.2010 Autor : Vlaďka Šedá, Martin Wollman Foto : Vlaďka Šedá, Ivan Rylich