ČLÁNEK - 12.12.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 49. týdnu 2010
Juniorky : I. liga - Břeclavské juniorky v I. lize poprvé vyhrály.

V sobotu 11. prosince 2010 na domácí palubovce dvakrát porazily volejbalisky Šlapanic.

TJ Lokomotiva Břeclav – ŠSK Gymnázium Šlapanice 3:1(19, 21,-18, 24)
TJ Lokomotiva Břeclav – ŠSK Gymnázium Šlapanice 3:1(24,-17, 14, 22)

Kadetky: KP - Kadetky dosáhly povinného vítězství na „C“ týmem KP

V posledním kole krajského přeboru kadetek nastoupily v neděli 12. 12. volejbalistky Lokomotivy na domácí palubovce proti družstvu KP Brno.

V sestavě Lokomotivy nastoupily do prvního utkání smečařky A. Potměšilová a T. Machová, blokařky M. Peterková a R. Hemalová, nahrávačka I. Časná, diagonální hráčka M. Tesařová a libero N. Kaňová.

Tato sestava si díky lepšímu útoku na síti i obraně v poli brzo vytvořila náskok, který si udržovala v průběhu všech setů až do konce zápasu, který vyhrála s velkým bodovým náskokem 3:0. V průběhu utkání střídala K. Faltová na bloku, T. Valvodová na smeči a M. Backová na nahrávce. Do druhého utkání dostala důvěru sestava tvořená blokařkami M. Tesařovou a R. Hemalovou, nahrávačkou M. Backovou, smečařkami K. Faltovou a T. Machovou, diagonální hráčkou M. Peterkovou a liberem N. Kaňovou.

I tato sestava nezklamala a stejně jako v prvním utkání si dokázala se soupeřkami rychle poradit a zvítězit také 3:0 na sety. V průběhu všech setů opět střídala smečařka T. Valvodová.

Tímto dvojzápasem ukončily kadetky první polovinu soutěží, z níž se díky výborným výsledkům kvalifikovaly do finálové části, která bude pokračovat od ledna do dubna příštího roku. Vítěz této nově vytvořené skupiny pak postoupí do kadetské ligy.

TJ Lokomotiva Břeclav – Královo Pole Brno C 3:0 (14,11,14)
TJ Lokomotiva Břeclav – Královo Pole Brno C 3:0 (14,14,17)

Vladana Šedá

Žákyně: KP - Žákyně opět atakovaly první skupinu

V sobotu 11.12.2010 se na ZŠ Vejrostova v Brně konalo 5. kolo KP žákyň. Břeclavské volejbalistky Lokomotivy se postupně utkaly se soupeřkami z Přímětic, Kuřimi a domácího DDM Brno. Hned v prvním utkání nás čekal nejtěžší soupeř - Přímětice. V prvním setu jsme začali dobře, dokonce jsme vedli o 2-3 body, pak ovšem naprosto odešel příjem a nejzkušenější hráčky týmu (Tesařová a Potměšilová) kupily v útoku jednu chybu za druhou. Výsledkem bylo výrazné odskočení Přímětic a konec nadějí na dobrý výsledek v prvním setu. Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že chceme přitvrdit na servisu a vyvarovat se tolika zbytečných chyb. Jelikož se nám toto dařilo plnit, drželi jsme se soupeřem dlouho krok. Set se lámal za stavu 16:16, kdy Přímětice odskočily a poté v koncovce za stavu 21:24, kdy šla na servis Andrea Potměšilová. Ta nejprve dala dva přímé body z podání, čímž snížila na 23:24. Poté se ale zbytečně bála, zkazila servis a ukončila tím set na 23:25 a celkově 0:2. V dalším utkání jsme nastoupili proti hráčkám z Kuřimi. Tento zápas byl vcelku jednoznačný, soupeř měl velký problém s příjmem našeho podání a převahu jsme měli i v útočné fázi na síti. Po hladkém průběhu prvního setu (25:7) jsme vyhráli i set druhý 25:10 a celkově tak 2:0. V závěrečném utkání nás čekaly domácí hráčky z Vejrostovy, které v předchozím utkání značně potrápily favoritky z Přímětic a prohrály až v tie-breaku 15:13. Začátek utkání byl ve znamení tvrdých servisů na obou stranách. Díky servisu jsme se ujaly vedení o 4 body, když jsme o něj záhy přišli sérií soupeřových podání. První set byl i nadále velmi vyrovnaný, až přišla koncovka, ve které jsme opět utekli tvrdým servisem a zvítězili 25:19. V druhém setu jsme opět díky servisu kapitánky Potměšilové od začátku vedli až o 7 bodů a na rozdíl od prvního setu jsme si vedení nenechali vzít a v klidu jsme zápas dohráli do stavu 25:12 a tím vyhráli 2:0 na sety. Škoda prvního nepovedeného zápasu, kdybychom s Příměticemi hráli později, mohlo to dopadnout jinak - ale to jsou jen "kdyby". Nicméně po tomto zápase holky podaly velmi dobrý výkon, zejména v zápase s Vejrostkou, a ukázaly, že když se chce, tak to jde. Ke konci už jsme se na hřišti dokonce i povzbuzovali, což je u nás bohužel zatím spíše tabu. Nejlepšími hráčkami v tomto turnaji byly A. Potměšilová, která odstřelovala soupeřky dělovým servisem i útokem z kůlu (37 bodů, 11 chyb) a M. Tesařová, která se velmi dobře rozehrála na středu sítě a přidala k tomu také kvalitní servis (27 bodů, 13 chyb). Pozitivně lze hodnotit i výkon R. Průdkové, která pomalu získává herní jistotu a přispěla několika slušnými útoky (8 bodů, 4 chyby). Na středu sítě získává pomalu jistotu také L. Miklíková (8 bodů, 13 chyb!!), která se od začátku sezony stabilně zlepšuje. Celkově jsme tak obsadili 2. místo a udrželi se i pro příští lednový turnaj ve 2. skupině.

Jelikož se jednalo o poslední mistrovský turnaj v tomto roce, je čas zhodnotit první půlku sezony ...
V první části bylo vidět, že většina z Vás nemá herní zkušenosti a podle toho to taky vypadalo. Postupem času se toto zlepšuje (u každého dle jeho přístupu zejména k tréninkům), ale oproti úvodu sezony je vidět velký pokrok. V podstatě je možné hodnotit první půlku této sezony celkem pozitivně - odehrály jste lepší i horší zápasy. Z těch horších si doufám vezmete ponaučení (viz Přímětice), ty lepší naopak ukázaly že to není až tak hrozné, jak se čekalo a že se naše práce v zápasech projevuje. Hodně Vám pomáhá zejména Andy s Marikou, bez nich byste asi byly úplně někde jinde. Doufám, že si od nich toho co nejvíc vezmete a začnete být na hřišti více samostatné. Jisté náznaky už tady jsou, zejména na příjmu (například u Lenky, Denči ale i ostatních), ale i na servisu a v dalších činnostech. Chce to na sobě tvrdě makat a poctivě chodit na tréninky. Letos by to pro Vás měla být příprava zejména na příští sezonu, kdy už se budete muset obejít například bez Andy a bude to jen a jen na Vás!

Martin Wollmann

Datum : 12.12.2010 Autor : Vlaďka Šedá, Martin Wollman Foto : Vlaďka Šedá, Ivan Rylich