Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 46. týdnu 2010
Ženy „A“ : I. liga - Ženy Lokomotivy Břeclav získaly další ligové body

Ve sváteční středu 17. listopadu 2010 odjely ženy TJ Lokomotiva Břeclav do dalekého Brandýsa nad Labem k prvoligovému utkání s reprezentačním týmem kadetek ČR. Od začátku utkání hrály břeclavské volejbalistky soustředěně a vytvořily si náskok tří bodů. Kvalitním podáním neumožnily soupeři útočnou kombinační hru. Útoky smečařek dokázaly ubránit a první set pohodlně vyhrály. Druhý set hostující hráčky nezačaly dobře a po chybách brzy prohrávaly 2:6. Když se Břeclavankám podařilo otočit, přišla na podání jejich nejzkušenější hráčka Lenka Fabikovičová a taktickým podáním se zasloužila o smazání bodové ztráty. Hráčky Lokomotivy se uklidnily a pokračovaly v dobrém výkonu z prvního setu a vyhrály i druhý set. Třetí set byl nejnapínavější. Hra se vyrovnala a soupeřky se přetahovaly o každý bod až do samého konce setu. Břeclav měla dokonce tři mečboly. Ty nevyužila a set prohrála 26:28. Ve čtvrtém setu se břeclavské volejbalistky plně koncentrovaly, hrály bez chyb a zaslouženě vyhrály celý zápas. Trenér Petr Baránek byl spokojený s výkonem celého týmu, který hrál ve složení: nahrávka – Slobodová a Růžičková, smeč – Fabikovičová a Pavelková, blok – Rylichová Š. a Lucká R., univerzál – Hunkařová a libero – Moláková.

SCM ČVS Kadetky ČR – TJ Lokomotiva Břeclav A 1:3 (-20,-22, 26,-19)

Po středečním vítězném utkání s týmem reprezentačních kadetek odehrály volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav další těžké utkání. V pátek 19. a v sobotu 20. listopadu 2010 hostily tým TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště. Úvod zápasu vyšel domácím na výbornou. Domácí libero Moláková dobře přijímala podání Hradiště a to umožnilo nahrávačce Slobodové hrát útočný kombinační volejbal. Proto se také v útoku nejvíce prosazovaly obě středové hráčky Šárka Rylichová a Romana Lucká. První set Břeclav vyhrála s dostatečným náskokem 25:18 a to ji mělo uklidnit do dalšího průběhu zápasu. Hostující volejbalistky se nechtěly smířit s takto hladkým průběhem. Zkvalitnily podání a to mělo za následek špatný příjem domácích. Lokomotiva byla nucena své útoky realizovat pouze přes smečařky, které hosté dobře bránili a následně bodovali technickou hrou. Tím Uherské Hradiště otočilo vývoj utkání a ujalo se vedení 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu se podařilo domácím přijímacím hráčkám vypořádat s nepříjemným podáním a Lokomotiva se vrátila zpátky do zápasu a vyrovnala na 2:2. O vítězi musela rozhodnou zkrácená hra pátého setu. Tento rozhodující set začala Břeclav výborně a brzy vedla 11:7. Ale nepochopitelnou ztrátou koncentrace dovolila soupeři vyrovnat hru a v dramatické koncovce prohrála 14:16.

K sobotní odvetě nastoupily břeclavské volejbalistky s odhodláním zapomenout na smolně prohranou koncovku minulého utkání a oplatit Hradišti prohru. Opět začaly utkání dobře, vedly 3:10 a 7:14. Tento náskok však v závěru setu ztratily a v dramatické koncovce prohrály 27:29. Druhý set byl znovu velmi bojovný. Za stavu 6:6 musela pro nevolnost střídat domácí nahrávačka Slobodová, kterou nahradila Růžičková. Oba týmy se neustále přetahovaly o vedení až do samé koncovky, ve které měly opět větší kus štěstí hostující volejbalisky a vyhrály druhý set 27:25. Do třetího setu se vrátila domácí nahrávačka Slobodová, ale úvod tohoto zlomového setu nezastihl Lokomotivu v herní pohodě. Když prohrávala 9:4, vystřídal trenér Baránek smečařku Pavelkovou a na palubovku přišla Šutorová. Její příchod pomohl k vyrovnání stavu a za stavu 14:14 se mohla Pavelková vrátit na hřiště a znepříjemnit soupeřkám hru svým kvalitním podáním. Do herní pohody se už také dostala nahrávačka Slobodová a to mělo příznivý vliv na kvalitu břeclavského útoku. Hráčky Lokomotivy si vytvořily slibný náskok 23:20, a když v koncovce přidaly další dva body, vyhrály třetí set 25:20. To už se pomalu začala ukazovat lepší fyzická připravenost břeclavských hráček. Lepší fyzická kondice domácích se naplno projevila ve čtvrtém setu, který hosté prohráli 16:25. A také v rozhodujícím pátém setu, kdy si Lokomotiva vytvořila na vlas shodný náskok jako v předešlém utkání. Vedla 11:7 a na rozdíl od prvního zápasu už soupeřkám nepovolila žádný bod a vyhrála 15:7. Za předvedenou bojovnou hru v obou zápasech si zaslouží pochvalu celý břeclavský tým. A podle statistiky, kterou zpracovala Ing. Šedá měly největší procentuální úspěšnost břeclavské blokařky Romana Lucká a Šárka Rylichová. Šárka Rylichová svou úspěšností 70% v prvním zápase a 56 % ve druhém konečně zúročuje svou kvalitní přípravu, kterou absolvuje jako hráčka extraligového týmu žen VK Královo Pole Brno.

TJ Lokomotiva Břeclav A - TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 2:3 (18,-20,-17, 20,-14)
TJ Lokomotiva Břeclav A - TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:2 (-27,-25, 24, 16, 7)

Další utkání odehrají volejbalisky TJ Lokomotiva Břeclav 26. a 27. listopadu 2010 v Brně, kde se utkají s vedoucím týmem soutěže SG LD Brno.

Ivan Rylich

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky nestačily na volejbalistky na TJ Junior Brno a dvakrát prohrály.

TJ Junior Brno - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (14, 22, 22)
TJ Junior Brno - TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (13, 14, 16)

Kadetky: KP - Kadetky Lokomotivy Břeclav stále bez prohry vedou KP

V neděli 21. listopadu vyrazily kadetky Lokomotivy k odvetnému dvojutkání KP do Podolí u Brna, kde hrají svá utkání kadetky ŠSK při Gymnáziu Šlapanice. Do prvního setu poslala trenérka Vladana Šedá na hřiště nahrávačku M. Backovou, smečařky T. Machovou a M. Peterkovou, blokařky B. Blažejovou a S. Pánikovou, diagonální hráčku M. Tesařovou a libero N. Kaňovou. V průběhu utkání pak střídaly smečařka K. Faltová a nahrávačka I.Časná. Zpočátku se naše hráčky musely vypořádat s velmi razantními servisy soupeřek, které mnohdy po našem příjmu končily na stropě haly nebo mimo hřiště. Po chvíli se s touto razancí však dokázaly vyrovnat a začaly hrát svou hru. Na síti se nejvíce dařilo kapitánce T. Machové v útoku a B. Blažejové, která zaznamenala 11 přímých bodů na bloku. I díky jejich výkonům zvítězila Lokomotiva v prvním utkání 3:1. Ke druhému zápasu nastoupila stejná základní sestava, jen na smeči začala K. Faltová a kapitánka T. Machová nahradila na postu diagonální hráčky M. Tesařovou. Protože i tato obměněná sestava neměla s hrou soupeřek velké problémy, mohla si T. Machová zahrát i na postu blokařky, kde spolu s nahrávačkou vyzkoušely útočnou kombinaci s jednonožkou. I toto utkání bylo během necelé hodiny kořistí svěřenkyň Vladany Šedé v poměru 3:0. K dalšímu dvojutkání zajíždí kadetky Lokomotivy příští neděli do Kuřimi.

ŠSK Gymnázium Šlapanice -TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (-16,-18, 18,-14)
ŠSK Gymnázium Šlapanice -TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-11,-16,-15)

Vladana Šedá

Žákyně: KP - Žákyně vybojovaly postup zpět do 2. skupiny

V téměř domácím prostředí tělocvičny ZŠ Slovácká se v sobotu 20.11.2010 utkaly žákyně Lokomotivy s týmy DDM Vyškov, DDM Brno a SVČ Pohořelice ve 4. kole krajského přeboru žákyň. Po kolapsu v posledním kole, zapříčiněnému nejen velkou marodkou, a pádu ze 2. skupiny byl cíl pro toto kolo jasný. Postup zpět! Všechno ostatní by bylo považováno za neúspěch. Nominaci pro tento turnaj opět omezovala marodka. Jen přes velké sebezapření se na turnaji objevila A. Potměšilová. Po několika týdnech nemoci se vrátila i M. Roušová, nemluvě o několika dalších hráčkách, které se ze zdravotních důvodů turnaje zúčastnit nemohly. V základní sestavě trenéra Martina Wollmanna nastoupily na nahrávce N. Judexová a M. Roušová, na bloku L. Miklíková a D. Wunschová, na smeči R. Průdková a kapitánka M. Tesařová. Na střídačce čekaly na svou šanci I. Severová, D. Křiváková, J. Šurečková, E. De Soto Bebia a pro případ nouze i s kolenem laborující A. Potměšilová. V prvním utkání nás čekal papírově nejslabší soupeř z Pohořelic. Bohužel domácí hráčky kupily chybu za chybou. Kazil se jeden servis za druhým a k tomu vázla komunikace na přihrávce i na síti. Holky z Pohořelic nás od začátku velkou bojovností přehrávaly. První set jsme neustále prohrávaly o 4 body a v závěru přišla série nepřesných příjmů a bylo hotovo - 16:25 pro soupeře. Reakce trenéra byla nasazení A. Potměšilové na smeč a přesun M. Tesařové na blok místo D. Wunschové. Od druhého setu jsme zejména díky těmto změnám zlepšili přihrávku a přidali i nějaké body ze servisu. Druhý set jsme po nervózní koncovce získali pro sebe v poměru 25:23. Do závěrečného tie-breaku už jsme nastoupili plně koncentrovaní, hned v úvodu jsme sérií dělových servisů A. Potměšilové získali vedení 9:0 a nakonec zvítězili 15:4 a tím 2:1 na sety. Následující dva soupeři se zdáli výrazně lepší než holky z Pohořelic a tak byly na místě obavy z výsledků našich dalších zápasů. V dalším utkání jsme nastoupili proti DDM Vyškov, který se jevil ze všech soupeřů nejlépe. Nicméně žákyně Lokomotivy pokračovaly ve hře ze závěru prvního zápasu. A. Potměšilová ničila soupeře dělovým servisem, zlepšila se i přihrávka nepříjemného servisu Vyškova a tím jsme získali možnost lépe si připravit útočné akce, ze kterých středem sítě bodovala zejména kapitánka M. Tesařová, která soupeřky doslova ostřelovala - případně zvolila chytrou ulívku do nevykrytého území. První set jsme po zmatcích v závěru setu vyhráli 25:20. V druhém setu jsme pokračovali ve stejné hře, brzy jsme si vytvořili dostatečný náskok a mohli jsme zapojit do hry i holky ze střídačky, z nichž největší prostor dostala mladá I. Severová, která několika přesnými příjmy přispěla k vítězství 25:13 ve druhém setu a celkově 2:0 na sety. V posledním utkání jsme se utkali s DDM Brno, které oba své předchozí zápasy vyhrálo v poměru 2:1 zejména velkou bojovností a obrovským povzbuzováním se, což našim holkám bohužel trochu chybí. Bylo to tedy přímý souboj o postup. Do prvního setu nastoupila osvědčená sestava z předchozích zápasů. Od začátku jsme soupeři nedali šanci - opět díky tvrdému servisu a pozorné hře v poli. Vedení Lokomotivy pomalu narůstalo a tak opět dostaly šanci i holky ze střídačky. První set jsme vyhráli poměrně snadno 25:16. Vývoj druhého setu kopíroval ten první, což nám dovolilo opět několik střídání. Zvítězili jsme znovu 25:16 a tím 2:0 na sety. Po hrůzostrašném začátku prvního zápasu, kdy jsme bojovali spíše sami se sebou, se výkon celého týmu i díky změnám v sestavě výrazně zlepšil. V dalších zápasech už jsme neměli takový problém přijmout soupeřův servis což bylo na této úrovni nejdůležitější. Z jednotlivců je potřeba pochválit hlavně na hranici sebezapření hrající A. Potměšilovou, která přiváděla svým dělovým servisem soupeřky do úzkých, výborně zahrála i kapitánka M. Tesařová, která ukázala nejen tvrdé útoky středem sítě, ale také chytré řešení některých situací, kdy nachytala hráčky soupeře nepřipravené. Veliké zlepšení prokazují i obě nahrávačky, což je velký pokrok kupředu. Začíná to vypadat, že si na hřišti zase o trochu víc rozumíme a to je hlavní příslib do dalších týdnů.

Martin Wollmann
Datum : 21.11.2010 Autor : Vlaďka Šedá, Martin Wollman, Ivan Rylich Foto : Vlaďka Šedá, Ivan Rylich