ČLÁNEK - 14.11.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 45. týdnu 2010
Ženy „A“ : I. liga

Ženy TJ Lokomotiva Břeclav přivítaly v domácím prostředí k utkání I. ligy druhý tým soutěže TJ Nový Jičín. Začátek prvního setu se Břeclavankám povedl. Tvrdým podáním si brzy získaly náskok a vyhrávaly 7:2. Volejbalistky z Nového Jičína se dokázaly s nepříznivým vývojem úvodu utkání vyrovnat. Trpělivou hrou čekaly na každou chybu domácích. A dočkaly se. Domácí po sérii nevynucených chyb darovaly soupeři lacině body a bylo srovnáno 8:8. Břeclavské hráčky to znejistilo natolik, že první set prohrály. V druhém setu se volejbalistky Lokomotivy dokázaly vyvarovat zbytečných chyb a i díky zlepšenému podání vyhrály set druhý. To bylo ale vše, čeho břeclavské hráčky dosáhly. Ve zbývající části utkání se vrátily ke hře plné vlastních chyb a páteční utkání prohrály 1:3. Ani v odvetném sobotním zápase se obraz hry nezměnil. Domácí volejbalisky se k hostům chovaly velmi pohostinně a množstvím nevynucených chyb jim doslova darovaly i druhé utkání.

TJ Lokomotiva Břeclav A - TJ Nový Jičín 1:3 (18, 23,-21,-22)
TJ Lokomotiva Břeclav A - TJ Nový Jičín 0:3 (-17,-20,-19)

Další utkání odehrají volejbalisky TJ Lokomotiva Břeclav 17. listopadu 2010 v Brandýse nad Labem, kde se utkají s reprezentačním výběrem kadetek ČR. Domácím divákům se opět představí 19. listopadu 2010 v 18 hodin, kdy budou hostit TJ Slováckou Slavii Uherské Hradiště. Odvetné utkání bude následovat v sobotu 20. listopadu 2010 v 18 hodin.

Ivan Rylich

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky nestačily na volejbalistky na první tým soutěže VSC Zlín a dvakrát prohrály

VSC Zlín -TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (14, 22, 22)
VSC Zlín -TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (13, 14, 16)

Kadetky: KP

V neděli 14. listopadu 2010 se na ZŠ Novolíšeňská odehrálo další kolo KP kadetek, kde hráčky Lokomotivy nastoupily proti domácímu Junioru Brno. Vzhledem k výkonnosti soupeře jsme si mohli dovolit nechat některé opory doma a vyrazit v následujícím složení: blokařky B. Blažejová a R. Hemalová, smečařky K. Faltová a kapitánka T. Machová, nahrávačka M. Backová, univerzálka S. Pániková a libero N. Kaňová. V průběhu obou zápasů se do hry zapojily také D. Pyskatá, I. Časná, B. Neuhauserová a N. Tréšková. Hned od prvních míčů bylo jasné, že tempo hry budou udávat hráčky Lokomotivy vedené Martinem Wollmannem. Základní sestava si snadno vypracovala pohodlný náskok a tak se ve hře mohly vystřídat i holky ze střídačky. Do druhého setu na nahrávce nastoupila D. Pyskatá a i tento set byl snadnou kořistí Břeclavi. Ve třetím setu na nahrávce nastoupila I. Časná a na smeči B. Neuhauserová a ani tento set nepřinesl žádný zvrat a tak si mohla pobyt na hřišti vyzkoušet i N. Tréšková. I třetí set Břeclavanky bez problémů vyhrály a ukončily tak celý zápas po 64 minutách 3:0. Do druhého zápasu jsme si proto mohli troufnout nastoupit bez libera N. Kaňové, která měla možnost si proti slabšímu soupeři zahrát na smeči celý druhý zápas. Všechny 3 nahrávačky se v průběhu tohoto zápasu rovnoměrně vystřídaly. V prvním setu jsme rychle vedli rozdílem 10 bodů a tak se na hřiště opět dostala i B. Neuhauserová a N. Tréšková, soupeř sice v závěru snížil na rozdíl 5 bodů, ale to bylo vše. Do druhého setu jsme se pustili do experimentů, kdy na pozici blokařky nastoupila T. Machová, která se i s tímto postem vyrovnala celkem snadno a přispěla zejména ke zrychlení útoků středem sítě. Po snadném vítězství tedy nebyl důvod toto rozestavení měnit a ve třetím setu tím dostala prostor v základní sestavě opět B. Neuhauserová a v závěru setu i N. Tréšková. I druhý zápas jsme po 63 minutách hry vyhráli 3:0. V obou zápasech jsme jasně dominovali ve všech herních činnostech, zejména v tvrdosti útočných úderů. Hodně bodů jsme přidali i kvalitním servisem, i když zejména v prvním zápase jsme hodně servisů i zkazili. Nejlepšími hráčkami byly S. Pániková (32 bodů) a T. Machová (25 bodů), které výborně útočily ze všech zón a tlačily soupeře do defenzívy i tvrdým servisem. Je potřeba pochválit i B. Blažejovou, která nejen že zlepšila útočnou fázi, ale zejména ve druhém zápase, kdy jsme hráli bez libera, obstála výborně i na příjmu a bodovala i nepříjemným servisem. Kvalitní příjem v prvním zápase a dobrý útok v druhém zápase předvedla i N. Kaňová. Vítězstvím v obou zápasech si hráčky Lokomotivy udržely první místo v tabulce KP. Z dvanácti odehraných utkání jedenáct vyhrály a podlehly jen jednou v tie-breaku Újezdu u Brna.

TJ Junior Brno B -TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-15,-10,-19)
TJ Junior Brno B -TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-20,-17,-16)