ČLÁNEK - 30.10.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Historicky první vítězství volejbalistek TJ Lokomotiva v I. lize žen
Ženy „A“ tým: I.liga

V pátek 29. října 2010 pokračovala v Břeclavi I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav A hostil tým SK p.e.m.a. Opava. Severomoravský tým byl pro břeclavské ženy velkou neznámou, protože se s ním na palubovce ještě nesetkaly. Opava je v průběžné tabulce na výborném třetím místě, a proto břeclavský trenér Petr Baránek očekával těžkého soupeře. Domácí volejbalistky nastoupily v kompletní sestavě a plně koncentrované. Od začátku prvního setu dobře zvládaly příjem podání. Děvčata tak mohla početnému publiku předvést pestrou útočnou hru. Kvalitním útokem si vytvořila několikabodový náskok a za stavu 15:12 a 20:16 přinutila hostující tým přerušit hru oddechovým časem. I přes tato přerušení hry břeclavské volejbalisky výborným výkonem vyhrály první set 25:19. V úvodu druhého setu si domácí vybrali slabou chvilku a díky vlastním chybám brzy prohrávali 2:5. Za tohoto nepříznivého stavu si vzal oddechový čas domácí trenér. Podařilo se mu tým zklidnit a po výborném servisu Lenky Fabikovičové bylo brzy srovnáno. Poté začala přetahovaná o každý bod. Zlomový okamžik pro vývoj druhého setu i celého zápasu nastal za stavu 16:15, kdy se zranila opavská nahrávačka. Tuto ztrátu se hosté pokusili nahradit střídající hráčkou, ale na dobře rozjetou Lokomotivu to nestačilo. Ta pokračovala ve výborném výkonu. Postupně vyhrála druhý i třetí set a vybojovala pro Břeclav první vítězství v I. lize žen. Základem tohoto cenného vítězství bylo útočné podání Fabikovičové a Rylichové, kvalitní příjem podání Molákové a výborně útočící Slobodová. Tyto účinné zbraně svou hrou podpořil celý tým.

Lokomotiva Břeclav A – SK p.e. m.a. Opava 3:0 (19, 20, 23)

V sobotu 30. října 2010 nastoupily oba celky k odvetnému utkání. Hráčky Lokomotivy pokračovaly ve výborném výkonu, brzy vedly 5:0 a 16:10. Za tohoto stavu se štěstí obrátilo k břeclavskému týmu zády, kdy se zranila blokařka Ivana Lucká. Na hřišti ji nahradila Romana Lucká. Břeclav s přehledem vyhrála první set 25:18. Ve druhém setu se volejbalistky Lokomotivy nevyvarovaly velkého množství chyb a prohrály ho propastným rozdílem 12:25. Následoval třetí set, který se ukázal být rozhodujícím pro celý zápas. Oba týmy se přetahovaly o vedení. V dramatické koncovce měli více sil domácí. Třetí set vyhráli nejtěsnějším rozdílem 26:24. Zisk třetího setu břeclavské volejbalistky uklidnil a ve čtvrtém setu si bezchybnou hrou vytvořily náskok 14:10 a 19:11. V koncovce sice trochu polevily, ale vítězství si už nenechaly vzít a získali i čtvrtý set 25:22.

TJ Lokomotiva Břeclav A - SK p.e. m.a. Opava 3:1 (18,-12, 24, 22)

Historicky první prvoligové body pro Břeclav vybojovaly tyto hráčky: nahrávačky Lucia Slobodová a Lucie Růžičková , smečařky Lenka Fabikovičová, Jana Pavelková a Alena Šutorová (Dvořáková), blokařky Šárka Rylichová, Ivana Lucká a Romana Lucká, univerzálka Tereza Hunkařová a libero Hana Moláková. Právě ona se hodně zasloužila o toto cenné vítězství, když svým odpovědným přístupem v napínavé koncovce zápasu podržela celý tým.

Datum : 30.10.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich