ČLÁNEK - 17.10.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 41. týdnu 2010
Žákyním v posledním zápase utekl postup do 1. skupiny KP

Druhé kolo KP žákyň se v sobotu 16. října 2010 opět konalo v Břeclavi, a to na ZŠ Slovácká, kde se utkaly domácí volejbalistky se soupeřkami z Junioru Brno, Šlapanic a Kuřimi. V základní sestavě dal trenér Martin Wollmann následujícím hráčkám: nahrávačky K. Ivanová a M. Roušová, blokařky D. Wunschová a L. Miklíková a smečařky M. Tesařová a kapitánka A. Potměšilová. Ke střídání byly dále připraveny K. Vítková, J. Šurečková, R. Průdková, D. Křiváková, N. Judexová, E. De Soto Bebia a začínající I. Severová. V prvním utkání proti Junioru Brno nebyly Břeclavanky rozhodně favoritem. Od začátku utkání se to také potvrzovalo a zejména díky nepřesnému příjmu a množství zbytečných chyb soupeř získal první set poměrně snadno. Do druhého setu se ovšem podařilo zlepšit příjem a mladé hráčky Lokomotivy se začaly prosazovat a soupeře dokonale zaskočily, když vyrovnaný set v koncovce urvaly pro sebe. V následujícím tie-breaku byl stav dlouho vyrovnaný, až v závěru za stavu 11:11 přišlo několik bodů Lokomotivy a znamenalo to velmi nečekané vítězství 15:12 a tím celkově 2:1 na sety. Ve druhém utkání nás čekal papírově nejslabší soupeř, což se hned od začátku potvrdilo. Hráčky DDM Hippo Kuřim měly velké problémy zejména s příjmem podání. Bez větších problémů Lokomotiva vyhrála první set. Ve druhém setu byl průběh hry totožný a díky tomu si v koncovkách obou setů mohly zahrát i holky ze střídačky. Premiérové herní zkušenosti si odnesla také Iva Severová, která rozhodně nezklamala a je velkým příslibem pro další turnaje. V posledním utkání proti Gymnáziu Šlapanice tedy šlo o postup do elitní 1. skupiny KP. V prvním setu se Břeclavanky vezly na vítězné vlně a dál bodovaly zejména servisem M. Tesařové a tvrdým útokem A. Potměšilové. Když se Břeclav ujala vedení 4-5 bodů, vše nasvědčovalo, že Lokomotiva set vyhraje. Za stavu 16:12 pro Břeclavanky ovšem přišel nepochopitelný zkrat a série špatných příjmů a chyb. Výsledkem byl dokonalý obrat a vítězství Šlapanic v prvním setu. Z tohoto výpadku už se mladé hráčky Lokomotivy nedokázaly vzpamatovat a zkušenějším hráčkám ze Šlapanic podlehly i v druhém setu a tím celkově 0:2. Prohra v posledním utkání bohužel znamenala, že do elitní skupiny KP postoupily hráčky Gymnázia Šlapanice lepším poměrem setů.
Celkové hodnocení výkonu je ovšem i tak pozitivní, úkolem bylo opět udržet účast ve 2. skupině, což se podařilo. Naopak si děvčata ukázaly, že když se po zdravotních potížích vrátila M. Tesařová, můžou hrát vyrovnané utkání i s papírově silnějšími týmy. Nejvíce bodů (26) zaznamenaly shodně M. Tesařová, zejména nepříjemným servisem, a A. Potměšilová tvrdými útoky. Za výkon v prvních dvou zápasech je ale potřeba pochválit celý tým, který se v každém kole herně zlepšuje!

TJ Lokomotiva Břeclav - Junior Brno A 2:1
TJ Lokomotiva Břeclav - DDM Kuřim 2:0
TJ Lokomotiva Břeclav - ŠSK Šlapanice 0:2
Martin Wollmann

Ženy „A“ tým: I. liga

Další utkání I. ligy odehrály ženy TJ Lokomotiva Břeclav v Brně s domácím týmem VK Moravská Slávia Brno. „Morenda“ patří již několik let ke špičce I. ligy a tým je tvořen zkušenými volejbalistkami. Oproti tomu břeclavský tým je v této soutěži nováčkem a proti tak kvalitnímu soupeři může uspět jen, když je v kompletní sestavě. A to v pátek ani v sobotu Lokomotiva nebyla. V pátek chyběla Lenka Fabikovičová a v prvním setu i Ivana Lucká. Tato absence ovlivnila průběh utkání a Lokomotiva prohrála 0:3.

V sobotu se zdálo, že je břeclavský tým pro celý zápas v kompletní sestavě. Nechyběly Fabikovičová ani Lucká a na hře Lokomotivy to bylo znát. „Celý“ tým byl odhodlán v sobotu vybojovat první vítězství. Břeclavské volejbalistky už v prvním setu byly domácím hráčkám vyrovnaným soupeřem a bezchybnou hrou v koncovce vyhrály. Podobný průběh měl druhý set. Břeclav hrála dobře, ale díky čtyřem nevynuceným chybám v koncovce druhý set prohrála. Třetí set byl v podání břeclavských volejbalistek nejlepší. V průběhu setu si vytvořily náskok čtyř bodů, který si pohlídaly až do konce setu. Lokomotiva vedla 2:1 na sety a byla na nejlepší cestě porazit zkušeného soupeře.
To by se však nesmělo stát to, co se stalo. Pro tým nečekaně z pracovních důvodů do dalšího setu nenastoupila Ivana Lucká. Hráčky Lokomotivy její odchod zaskočil. Místo toho, aby se soustředily na hru, nechápavě zíraly na odcházející spoluhráčku. Tato událost hru Lokomotivy ve čtvrtém setu ovlivnila natolik, že set prohrála 12:25. Ani v rozhodujícím pátém setu nenašly hráčky Lokomotivy ztracenou herní pohodu a zápas prohrály 2:3.

VK Moravská Slávia Brno A – TJ Lokomotiva Břeclav A 0:3 (13, 17, 22)
VK Moravská Slávia Brno A – TJ Lokomotiva Břeclav A 2:3 (-24,21,-21, 12, 8)
Ivan Rylich

Ženy „B“ tým: KP II. třída

V neděli 17. října 2010 hostovalo béčko žen Lokomotivy Břeclav u ambiciózního týmu VK KP Brno. Tento mladý tým si pro tuto sezonu vytyčil úkol vyhrát KPII. třídu a postoupit do KP I. třídy. Břeclavské volejbalistky čekal těžký, dobře trénovaný tým. Všechny sety prvního zápasu měly podobný průběh. V polovině setů Brňanky na naše hráčky zatlačily kvalitním plachtěným servisem, který Břeclavanky nebyly schopny dobře zpracovat. Díky tomu brněnský tým odskočil o pár bodů a tento rozdíl si ohlídal i v koncovce. Proto, že Břeclavanky prohrály první zápas sice 0:3 ale vždy těsným rozdílem, nastoupily k druhému utkání s odhodláním opět potrápit sehraný celek a připravit je o cenné body a sety. Úvodní set však vůbec nevypadal tak, jak si předsevzaly. Břeclavanky nedokázaly přijmout kvalitní servis a ohlídat si na síti brněnské smečařky. Opakem byl druhý a třetí set, kdy se Břeclavanky chytly již v úvodu setů a bojovnou a týmovou hrou v poli i na síti vzaly nevěřícím soupeřkám vítr z plachet a oba sety vyhrály. Brňanky se však rychle oklepaly a soustředěnou a přesnou hrou dorovnaly stav setů na 2:2. O výsledku tie-breaku rozhodnul začátek setu, který Břeclavankám utekl a tuto ztrátu i přes velkou již snahu nedohnaly.

VK Královo Pole B – TJ Lokomotiva Břeclav B 3:0 (22, 22, 25)
VK Královo Pole B – TJ Lokomotiva Břeclav B 3:2 (16,-18,-22, 19, 8)
Jana Rylichová

Juniorky: I. liga

Břeclavské juniorky nestačily na volejbalistky ze Znojma a dvakrát prohrály

TJ Lokomotiva Břeclav – VK Pegas Znojmo 0:3 (-11,-16, -23)
TJ Lokomotiva Břeclav – VK Pegas Znojmo 1:3 (-13, 20, -14, -14)

Kadetky: KP

V neděli 17. října nastoupily svěřenkyně trenérky Vladany Šedé k dalšímu dvojutkání KP kadetek proti DDM Hippo Kuřim. Družstvo vedené asistentem Martinem Wollmannem nastoupilo do prvního setu v sestavě s nahrávačkou M. Backovou, smečařkami M. Peterkovou a kapitánkou T. Machovou, blokařkami B. Bendovou a B. Blažejovou, diagonální hráčkou S. Pánikovou a liberem N. Kaňovou. Domácí hráčky se hned od prvních míčů chopily iniciativy a byly to právě Břeclavanky, které neomylně bodovaly zejména tvrdým útokem středem sítě. Vedení domácího družstva postupně narůstalo až do konce setu, který se stal kořistí hráček Lokomotivy v poměru 25:15. Průběh dalších dvou setů byl velmi podobný, Břeclav tvrdě útočila a soupeř nestíhal. V průběhu utkání se na postu smečařek vystřídaly i A. Potměšilová, K. Faltová a B. Neuhauserová. Na nahrávce si zahrála I. Časná, na bloku se objevila jak smečařka M. Peterková, tak také univerzálka S. Pániková a na postu diagonální hráčky M. Tesařová. Druhý i třetí set Lokomotiva vyhrála stejným poměrem 25:17 a mohla se radovat ze snadného vítězství 3:0.
V druhém utkání se na smeči objevila také T. Valvodová a na postu libera skvělým výkonem pomohla A. Potměšilová. V prvním setu nedala základní sestava Lokomotivy soupeři šanci, dál bodovala tvrdými útoky a výborným servisem zejména v podání M. Backové a M. Tesařové. Na blocích nedaly naše hráčky soupeřkám téměř žádný prostor a hráčky Kuřimi se musely uchýlit k přehrávání míčů zadarmo. První set vyzněl jednoznačně pro Břeclav v poměru 20:11, druhý set i přes změny v sestavě opět získali domácí v poměru 25:20. Jediná slabší chvilka přišla v koncovce třetího setu. Velmi pozměněná sestava si nedokázala poradit s příjmem a souhrou na síti, z čehož pramenilo velké množství chyb. V koncovce setu za stavu 23:23 přišla chyba na podání, následoval špatný příjem a set skončil vítězstvím Kuřimi 23:25. Do čtvrtého setu se tedy na hřiště opět vrátila základní sestava, která soupeřkám nepovolila téměř nic a suverénně zvítězila 25:8 a tím 3:1 na sety. Velkým pozitivem byla možnost otestovat si v tomto zápase různé útočné kombinace, které hráčky zatím zkouší spíše na trénincích. Zejména jde o rychlé útoky středem sítě a také signály, do kterých se začleňuje víc hráček najednou a také výraznější zapojování diagonální hráčky do útočných kombinací. Výborný výkon podaly Břeclavanky zejména jako tým, z jednotlivců je ovšem potřeba pochválit skvěle hrající A. Potměšilovou na postu libera, která velmi obětavou hrou zachránila spoustu "ztracených" míčů. V útoku se nejvíce dařilo S. Pánikové a B. Bendové.

TJ Lokomotiva Břeclav-DDM HIPPO Kuřim 3:0 (15, 17, 17)
TJ Lokomotiva Břeclav-DDM HIPPO Kuřim 3:1 (11, 20,-23, 8)

Datum : 17.10.2010 Autor : Martin Wollman, Jana Rylichová, Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich