ČLÁNEK - 03.10.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Volejbalový oddíl TJ lokomotiva Břeclav v 39.týdnu 2010
Ženy TJ Lokomotiva Břeclav „A“
Ženy TJ Lokomotiva Břeclav odehrály první zápasy v I. lize. Svou premiéru si odbyly v nedalekém Uherském Hradišti, kde se utkaly s domácí TJ Slovácká Slavie. Úvodní zápas se uskutečnil v pátek 1. října 2010 v podvečer.
Břeclavské volejbalistky přijely do Hradiště sice v kompletní sestavě, ale ne s optimální formou. Dlouholeté opory Lokomotivy Ivana Lucká a Tereza Hunkařová doléčují zdravotní problémy. První set byl poznamenán ne dobrou aklimatizací ve sportovní hale hostí. Břeclavanky v průběhu celého setu ztrácely na domácí několik bodů a první set rychle prohrály 16:25. Vývoj druhého a třetího setu byl nadějnější. Hostující volejbalistky se oklepaly ze ztráty prvního setu a od začátku dalších setů hrály lepší volejbal než domácí hráčky. Postupně si vytvořily náskok, který byl v polovině setu až 7 bodů. Tento slibný náskok si však nedokázaly udržet díky nevynuceným chybám. V koncovkách setů těsně prohrály.
TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště – TJ Lokomotiva Břeclav„A“ 3:0 (16, 22, 28)

Odveta se odehrála v sobotu 2. října 2010 opět v Uherském Hradišti. Břeclavské volejbalistky se v pátečním utkání přesvědčily, že když se vyvarují vlastních chyb, mohou i vyhrát. S tímto záměrem naskočily v sobotu na palubovku. Začátek prvního setu se opět nevyvedl, Lokomotiva ztrácela šest bodů. Za toho nepříznivého stavu šla na podání Jana Pavelková. Výborným taktickým podáním znemožnila soupeři tvrdě útočit a se slabým útokem si hostující obrana poradila. Břeclavské hráčky vyrovnaly skóre, pokračovaly v dobrém výkonu a první set zaslouženě vyhrály. V druhé a třetím setu se opět nevyvarovaly chyb a v koncovkách prohrály. Čtvrtý set byl zase jiný. Jasně v něm dominoval hostující tým a vyhrál přesvědčivě 25:17.
Ve skvělé hře pokračovaly břeclavské volejbalistky i v pátém setu. Taktickou hrou si vytvořily náskok až šesti bodů a vedly 8:2. Jak hrály výborně takticky v první polovině tie-breaku o to hůř v druhé. Získaný náskok prohospodařily, a s obrovským zklamáním opouštěly palubovku s prohrou 14:16.
TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště – TJ Lokomotiva Břeclav„A“ 3:2 (-21, 20, 18,-17, 14)

Další utkání odehrají volejbalisky TJ Lokomotiv Břeclav A 8.a 9. října 2010. Na domácí palubovce přivítají tým SG LD Brno (extraligové juniorky KP Brno). Tyto zápasy budou začínat v 18 a 11 hodin.

Ženy TJ Lokomotivy Břeclav „B“
Ženy „B“ týmu odehrály další utkání KP II. třídy na antuce TJ Sokolu Šlapanice. S tímto mladým týmem neměly zkušené hostující hráčky velké problémy. Hlavně v prvním zápase jasně dominovaly a rychle ho vyhrály 3:0.
Odpolední odvetu lehce podcenily a hned první set vyhrály hráčky domácího Sokolu. Další dva sety opět vyhrály Břeclavanky a čtvrtý zase pro změnu domácí. Zápas musel rozhodnou pátý zkrácený set. V něm už hosté neponechali nic náhodě a vyhráli 15:6.

TJ Sokol Šlapanice „B“ – TJ Lokomotiva Břeclav „B“ 0:3 (-11,-17,-8)
TJ Sokol Šlapanice „B“ – TJ Lokomotiva Břeclav „B“ 2:3 (-11,-17,-8)

V sobotu 9. října 2010 bude hostit „B“ tým Lokomotivy volejbalisky SKP Kometa Brno.

Kadetky TJ Lokomotivy Břeclav
Kadetky Lokomotivy začaly o tomto víkendu své účinkování v krajském přeboru, v jehož prvním kole hostily na domácí palubovce soupeřky z Junioru Brno. Do prvního setu dostala důvěru trenérky Vladany Šedé sestava ve složení blokařky R. Hemalová a kapitánka B. Bendová, smečařky T. Machová a A. Potměšilová, diagonální hráčka S. Pániková, nahrávačka M. Backová a libero N. Kaňová. Hned od prvních míčů se domácí hráčky ujaly vedení, které si udržovaly až do koncovky, v níž zvítězily 25:20. Ve druhém setu střídala na nahrávce D. Pyskatá a na smeči M. Peterková. I tento set se domácím vydařil a vyhrály v něm 25:13. Do třetího setu střídaly nové posily z Hodonína - T. Valvodová a K. Faltová a nahrávačka I. Časná. Bohužel díky zhoršené přihrávce a také obraně v poli se v tomto setu dostal soupeř do vedení, které už se našim nepodařilo dotáhnout a prohrály 17:25. Ve čtvrtém setu se na hřiště vrátila opět základní sestava a díky výhře 25:15 mohl celý tým slavit první vítězství v sezóně.

Ve druhém utkání se zlepšily výkony domácích hráček zejména na přihrávce, takže všechny tři nahrávačky si mohly dovolit vyzkoušet útočné kombinace, které odpovídají novému hernímu systému družstva a také taktickým pokynům trenérky. Do hry zasáhly postupně všechny hráčky, z nichž B. Neuhauserová zaznamenala největší zlepšení ve všech herních činnostech a byla oporou týmu zejména při útoku. I díky tomu vyhrálo družstvo Lokomotivy jednoznačně 3:0 (21,13,21).

V neděli 10. října přivítají volejbalistky v domácí hale od 10 hodin družstvo Šlapanic.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Junior Brno „B“ 3:1 (20, 13,-17,15)
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Junior Brno „B“ 3:0 (21, 13, 21)