ČLÁNEK - 19.09.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Žákyně zahájily sezónu kvalifikačním turnajem
V sobotu 18. září zahájily svoji první ostrou sezónu naše žákyně. V domácím prostředí břeclavské sportovní haly se utkaly v rozřazovacím-kvalifikačním turnaji s týmy ZŠ Novolíšeňská "A", ZŠ Novolíšeňská "B" a DDM Vyškov "B".

Družstvo se muselo vyrovnat s citelnou absencí Mariky Tesařové - jedné z hlavních opor, která své spoluhráčky přišla podpořit alespoň na střídačku, a nastoupilo v sestavě na nahrávce K. Ivanová a M. Roušová, na bloku L. Miklíková a D. Wunschová, na smeči J. Šurečková a kapitánka A. Potměšilová. Jako střídající hráčky do zápasů zasáhly také K. Vítková a R. Průdková.

V prvním zápase se domácí hráčky utkaly s papírově nejslabším soupeřem DDM Vyškov "B". Papírové předpoklady se ukázaly jako pravdivé. Soupeř nekladl veliký odpor a naše děvčata si v tomto zápase mohla připsat premiérové vítězství v nové sezoně. Soupeřky z Vyškova porazily 2:0 na sety a položily tak základ ke splnění stanoveného cíle, jímž bylo umístění do 2. místa ve skupině.

V druhém zápase nás čekal naopak velmi silný soupeř - žákyně Junioru Brno, tedy ZŠ Novolíšeňská "A". V tomto zápase jsme mohly pouze překvapit, ale ani díky tvrdým servisům a smečím A. Potměšilové se nám soupeře přehrát nepodařilo a vítězství 0:2 si mohl připsat soupeř.

V závěrečném utkání Břeclavanky nastoupily proti týmu ZŠ Novolíšeňská "B". Tento zápas byl od začátku až dokonce velmi vyrovnaný. Našim hráčkám se nepodařilo zachytit nástup soupeře do obou setů a následně musely dotahovat 4bodové vedení. V obou setech se nám to nakonec podařilo a v koncovkách jsme už byli lepší než soupeř. Díky tomu si hráčky Lokomotivy připsaly vítězství 2:0 na sety a mohly slavit svou druhou letošní výhru.

Stanovený cíl v podobě kvalifikování se do 2. výkonnostní skupiny se děvčatům podařilo splnit. V předvedené hře bylo ovšem vidět ještě spoustu nedostatků, které bude potřeba odstranit.. Nicméně se našlo i množství světlých okamžiků. Budou –li děvčata chodit poctivě na tréninky a dál na sobě pracovat, výsledky se určitě dostaví.

Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží zejména obě blokařky L. Miklíková a D. Wunschová, které se předvedly ve velmi dobrém světle zejména na příjmu a pochopitelně kapitánka týmu A. Potměšilová, která byla velkou oporou svého týmu. Věřme, že se jí bude dařit předávat své zkušenosti z minulé sezóny svým spoluhráčkám i v dalších zápasech.Datum : 19.09.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Martin Wollman
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011