ČLÁNEK - 19.09.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Burčákový turnaj - Znojmo 2010
V sobotu 18. září 2010 se uskutečnil ve Znojmě tradiční „Burčákový turnaj“ ve volejbale žen. Poprvé se ho zúčastnily v rámci přípravného období i ženy TJ Lokomotivy Břeclav. Trenér Petr Baránek přijel na turnaj s touto sestavou: Slobodová, Fabikovičová, Lucká Ivana, Lucká Romana, Hunkařová, Pavelková, Moláková a nová posila na nahrávce Lucie Růžičková. Chyběly jen Dvořáková a Rylichová Šárka. Turnaje se účastnilo patnáct týmů, které byly rozděleny do tří skupin.
V základní skupině na Lokomotivu čekaly týmy: VK PEGAS Znojmo, TJ Junior Brno, VSK Univerzita Brno „B“ a TJ Sokol Žižkov-Praha.
Turnaj břeclavské volejbalistky zahájily vítězně s juniorkami VK Znojma i ženami TJ Junioru Brno v poměru 2:0. S „B“ VSK Univerzita Brno hrály vyrovnaně 1:1 a prohrály jen s prvoligovým Sokolem Žižkov 0:2. I když v tomto utkání ženy Lokomotivy prohrály, tak podaly výborný výkon. Hlavně v druhém setu dostaly soupeře pod velký tlak a vedly už o šest bodů. Tento slibný náskok však v koncovce setu nedokázaly udržet a prohrály těsně 23:25. Tato prohra znamenala, že Lokomotiva obsadila v základní skupině druhé místo a v další části turnaje hrála jen o čtvrté až šesté místo.
V tomto malém finále se břeclavské volejbalistky utkaly s prvoligovým VŠSK Slavia PF České Budějovice. Volejbalisky Lokomotivy pokračovaly ve zlepšeném výkonu a vyhrály nad kvalitním soupeřem 2:0. V posledním zápase si podělily body za remízu s týmem TJ Sokol Brno-Juliánov 1:1 .To jim stačilo k prvenství v malém finále a celkově k čtvrtému místu v turnaji. Turnaj vyhrálo družstvo TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

Datum : 19.09.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich