ČLÁNEK - 15.08.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Příprava volejbalistek na novou sezónu začala
Po více než měsíční prázdninové přestávce zahájily volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav společnou přípravu na novou sezónu. Družstva žákyň, kadetek a juniorek zahájila přípravu v prvním srpnovém týdnu v areálu TJ Lokomotivy. Jejich příprava se zaměřila na „oprášení“ fyzické kondice před náročným soustředěním v chorvatském Biogradu. Trenéři mládeže Ing. Vladana Šedá a Martin Wollmann připravili pro toto soustředění tréninkový plán se zaměřením na posílení fyzické kondice a pohybové koordinace. Chybět nebude ani důležitá regenerace, ke které jsou v přímořském klimatu výborné podmínky. 20. srpna 2010 se týmy vrací na domácí „základnu“ Lokomotivu, kde bude příprava pokračovat herní fází.

Družstva žen zahájila přípravu 30. července 2010 v areálu TJ Lokomotivy Břeclav. Trenér Mgr. Petr Baránek připravil pro ženy měsíční intenzivní tréninkový cyklus. Náplní tohoto soustředění je především nabírání fyzické kondice. Na začátku se každá hráčka podrobila výkonnostním testům, aby bylo možné zjistit aktuální fyzickou připravenost. Tyto testy se budou provádět také na konci celého soustředění. Jako základ pro letní přípravu zvolil trenér Baránek atletiku. Delší vytrvalostní běhy se střídají s krátkými sprinty. To vše je doplňováno cvičeními zaměřenými na rychlost, motorickou a koordinační dovednost. Starty, hody, švihadla nebo posilování s medicinbalem jsou náplní každého tréninku. V druhé polovině srpna se k atletické přípravě přidá také příprava v posilovně. A aby děvčata nezapomněla, jak vypadá volejbalový míč, absolvují v srpnu dva až tři antukové turnaje. A hned na prvním z nich se jim dařilo. Z plné fyzické přípravy absolvovaly 7. srpna 2010 dobře obsazený turnaj v Kojetíně. Přes úvodní rozpačitý výkon v prvních zápasech se probojovaly až do finále, kde s lídrem II. ligy týmem Přerova „B“ prohrály až v tie-reaku 1:2.
Další herní „relaxace“ pokračovala 14. srpna 2010 v Břeclavi, kde se ženy účastnily turnaje mixů Memoriálu Ivana Pláteníka. Po ukončení fyzické přípravy bude tým žen v září ladit herní formu na řadě turnajů. První z nich „Pohár Jižní Moravy“, budou organizovat doma v hale břeclavské Lokomotivy 4.září 2010. Následovat bude 9. září 2010 přátelské utkání s extraligovým týmem žen VK KP Brno. Pak bude následovat 18. září 2010 dobře obsazený turnaj ve Znojmě a herní přípravu volejbalistky Lokomotivy zakončí 25. září 2010 na turnaji v Brně, kde se utkají i s budoucím soupeřem I. ligy týmem SVK Univerzita Brno. Vedení týmu věří, že tato pestrá příprava dobře připraví všechna družstva volejbalového oddílu TJ Lokomotivy Břeclav na nadcházející sezónu 2010/11.

Datum : 15.08.2009 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011