ČLÁNEK - 15.05.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Bojovný výkon v Řečkovicích
TJ Orel Řečkovice - TJ Lokomotiva Břeclav B 3:2 (-20, 14, 17, -27, 12)
TJ Orel Řečkovice - TJ Lokomotiva Břeclav B 3:1 (21, 14, -22, 16)

V sobotu 15.května 2010 odjelo „B“ žen k dalšímu zápasu KP II.třídy do Brna – Řečkovic. Vedoucí týmu Lence Starnovské se na poslední chvíli omluvilo pět hráček a proto se musela sestava doplnit o dvě žákyně. Získávat zkušenosti v ženské soutěži odjely Tereza Machová a Marie Backová. Takto oslabená Lokomotiva hodně potrápila domácí tým. První set hosté překvapivě vyhráli, ale v následujících dvou setech se dopustili mnoho chyb a proto brzy prohrávali 2:1. Ve čtvrtém setu břeclavské volejbalistky zabojovaly a v dramatické koncovce vyhrály 27:25. O vítězi musel rozhodnout pátý set. Oba soupeři se dlouho přetahovali o každý bod. Až v koncovce se prosadil zkušenější domácí tým a Řečkovice vyhrály 3:2. V druhém utkání Lokomotiva získala už jen jeden set a proto si z Brna body nepřivezla.
Velkou pochvalu si zaslouží mladé volejbalistky Lokomotivy Marie Backová a Tereza Machová. Mnohem zkušenějších soupeřek se nezalekly a bez respektu získaly i několik bodů. Zejména jejich dobré podání dělalo domácím velké problémy.

Datum : 15.05.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich