Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Kadetky druhé na turnaji ve Strážnici

V neděli 18. dubna 2010 se kadetky TJ Lokomotiva Břeclav zúčastnily mezinárodního volejbalového turnaje, jehož 3. ročník se konal ve Strážnici. Akce se kromě domácích a našich hráček zúčastnily 3 týmy SK Skalice, dále pak Hippo Kuřim, Duhovka Břeclav a Hroznová Lhota. Tato družstva byla rozděleně do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým na 2 vítězné sety. První dva ze skupin se pak utkali o 1. – 4. místo.

Hráčky Lokomotivy nastoupily k prvnímu utkání proti SK Skalice A v sestavě: nahrávačky I. Časná a D. Pyskatá, blokařky E. Doleželová a B. Bendová, smečařky M. Peterková a A. Potměšilová a libero H. Hanáčková. Od začátku utkání se naše hráčky ujaly vedení, které rozdílem 5 – 8 bodů udržovaly až do koncovky a zaslouženě zvítězily 25:18. Do druhého setu střídala na nahrávku M. Backová. Tento set měl přesně opačný průběh, téměř neustále jsme museli dohánět náskok soupeřů a vypadalo to, že o vítězi bude muset rozhodnout zkrácený tie-break. V závěru setu se však podařilo zejména díky podání E. Doleželové srovnat stav a po několika tvrdých útocích A. Potměšilové zvítězit 25:23 a celkově 2:0.

Ve druhém utkání nastoupila stejná sestava proti favoritům turnaje, domácí Strážnici. Bohužel především díky horšímu podání a také přihrávce útočného servisu soupeřek se nám nepodařilo dostat do vedení, a tak soupeř zaslouženě vyhrál 2:0 (25:19 a 25:23).

Do posledního utkání proti Hroznové Lhotě nastoupila na smeči teprve dvanáctiletá M. Tesařová a prokázala, že i v tomto věku je platnou členkou týmu, když se dokázala prosadit zejména na podání a na smeči, kde získávala pro tým cenné body. V tomto utkání zvítězila Lokomotiva jasně 2:0 a postoupila do semifinále ze druhého místa.

V boji o umístění ji tedy čekaly soupeřky z prvního místa druhé skupiny, kterými byly hráčky Duhovky Břeclav. Vzhledem k tomu, že se jednalo nejen o postup do finále, ale také o derby mezi břeclavskými rivaly, bojovalo se o každý bod a nikdo nechtěl z tohoto zápasu odejít poražen. Přestože v začátku prvního setu se opět díky horšímu příjmu ujaly vedení soupeřky, svěřenkyně trenérky Šedé se nevzdávaly a snažily se prosadit v naší dominantní činnosti, tedy v útoku na síti. To se jim začalo dařit a od druhé poloviny prvního setu se ujaly vedení, které udržely až do koncovky. I ve druhém setu se dařilo v útoku i obraně na síti a díky výbornému podání zejména I. Časné zvítězily hráčky Lokomotivy nad Duhovkou 2:0 a mohly se těšit na utkání o první místo.

Ve druhém semifinále vyhrála Strážnice nad Kuřimí, a tak měly naše hráčky druhou možnost napravit prohru se Strážnicí. To se však nepodařilo, přestože o vítězi obou setů se rozhodovalo až v koncovkách, kdy rozhoduje spíše štěstí než volejbalové umění. To nám bohužel chybělo, a tak si naše hráčky po prohře se Strážnicí odvezly alespoň pohár a dárkový koš za druhé místo. Kromě toho byla Andrea Potměšilová vyhlášena nejlepší smečařkou celého turnaje. Na třetím místě pak skončila Kuřim, která ve čtvrtfinále porazila Duhovku 2:1.

Datum : 19.04.2010 Autor : Vlaďka Šedá Foto : Vlaďka Šedá