Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

ROZPISY TRÉNINKŮ

VZKAZY
Historický úspěch žákyněk volejbalové Lokomotivy
V sobotu 20.3.2010 v Brně vyvrcholil finálovým turnajem KP žaček. Start na závěrečném turnaji si vybojovalo osm nejlepších družstev po základní části. Z 19 týmů si žákyně břeclavské Lokomotivy zajistily účast z výborného 4. místa, které zajišťovalo přijatelného soupeře do čtvrtfinále. Finále se totiž hrálo ošemetným vyřazovacím systémem play-off na jeden vítězný zápas.

K tomuto turnaji vyjely hráčky Lokomotivy vedené Martinem Wollmannem v téměř kompletní sestavě, chyběla jen blokařka B. Blažejová. Základní sestava tedy nastoupila ve složení: na nahrávce I. Časná a M. Backová, na bloku S. Pániková a M. Peterková a na smeči A. Potměšilová a kapitánka T. Machová. Velký podíl na úspěchu měly také střídající hráčky N. Kaňová, R. Hemalová, M. Tesařová a B. Neuhauserová.

Ve čtvrtfinálovém zápase Břeclavanky nastoupily proti celkově pátému týmu po základní části, jímž byly hráčky Újezdu u Brna. V úvodu zápasu svazovala naše mladé reprezentantky velká nervozita z důležitosti tohoto utkání, což se negativně projevilo i na výkonu v prvním setu. Nedařilo se na přihrávce ani v útoku. Často se chybovalo i na servisu, jenž bývá největší zbraní týmu. Po prohraném prvním setu v poměru 15:25 následovala podobná hra i v první půli setu druhého a už se zdálo, že medailový sen se rozplyne. Tady se ale ukázala síla tohoto týmu, který zápas nevzdal. I přesto, že se evidentně nedařilo, hráčky začaly naplno bojovat o každý míč a pomalu umazávat náskok soupeře, až se nakonec podařilo srovnat a v koncovce set urvat pro sebe v poměru 25:22 a vynutit si tedy následný tie-break. Ve zkrácené hře se z počátku bojovalo o každý míč a za stavu 7:7 se podařilo vybojovat psychologicky důležitý bod a otáčet strany za stavu 8:7 pro Lokomotivu. Toto se ukázalo jako rozhodující, po změně stran přišly další 3 body a následný náskok si už naše hráčky pohlídaly a zvítězily 15:9 a celkově 2:1 na sety.

Tímto vydřeným, ale o to cennějším vítězstvím se Břeclavanky posunuly do semifinále a tudíž i boje o medaile. Soupeřem pro semifinálový zápas byl Lokomotivě suverénní vítěz základní části a letos doposud neporažený tým KP – ZŠ Vejrostova Brno.

I přes dobré výkony proti tomuto družstvu v základní části, kdy vždy rozhodoval o vítězi až tie-break, se role jasného favorita ujal soupeř. Hráčkám Lokomotivy se opět nedařilo zejména na příjmu a nadále nebodovaly ani ze servisu a zkušený soupeř toho dokázal využít.Oba sety se odehrávaly ve stejném duchu. Břeclavanky dokázaly držet krok se sehranějším soupeřem jen v úvodu. V druhé půli obou setů se hráčky Vejrostovy začaly více prosazovat a zrodila se porážka 0:2 na sety.

Tento zápas rozhodl o tom, že si reprezentantky Lokomotivy zahrají zápas o celkové 3. místo. Soupeřem v boji o bronzové medaile jim byl celkově 2. tým po základní části PSK Přímětice „A“.

Favoritem v tomto utkání byl opět soupeř, což se v úvodu prvního setu také potvrzovalo. Hráčky z Přímětic si vybojovaly náskok 4-5 bodů, který udržovaly až do zdánlivé koncovky setu. Na hráčkách z Břeclavi ovšem byla vidět ohromná vůle s vývojem zápasu něco udělat. Diváci mohli sledovat nádherný volejbal. Lokomotivě se začalo dařit na příjmu a útočit riskantním tvrdým servisem, což byly činnosti, které v úvodních dvou zápasech vůbec nevycházely. Za stavu 14:18 pro Přímětice přišel druhý oddechový čas Břeclavi a po něm se na hřišti začaly dít věci. Nejprve přišlo srovnání na 18:18, následně pak vedení 21:19 a nakonec překvapivé vítězství 25:21 v prvním setu. Toto nakoplo tým k naprosto fantastickému výkonu v následujícím setu. Od začátku druhé sady udávaly tempo hry Břeclavanky a soupeř jen dotahoval vedení 3-4 body. Obětavou hrou v poli, výborným servisem a tvrdými útoky se Lokomotiva prosazovala čím dál častěji. Výborně hrající soupeř ale ještě dokázal srovnat stav na 14:14, to už ovšem po dvou oddechový časech. Záměr byl tedy jasný, dostat soupeře pod tlak, což se opět podařilo. Lokomotiva opět odskočila až přišla koncovka setu a nadějný stav 21:16. Následovalo ještě snížení na 21:18. Proto přišel oddechový čas Břeclavi pro uklidnění hráček a domluvení se na taktice pro závěrečné míče, kde dostaly nahrávačky jasný pokyn – hrát většinu míčů přes kapitánku T. Machovou, která útočila z doskoku. Taktika to byla úspěšná. Kapitánka vzala zodpovědnost na sebe a získala pro tým důležité dva body a vedení 23:18. To už si famózně hrající Břeclavanky pohlídaly a zvítězily v druhém setu 25:19 a celkově 2:0 na sety a mohlo se začít slavit.

Po pomalejším rozjezdu a následném fantastickém výkonu v zápase o 3. místo získaly hráčky Lokomotivy pro Břeclav historický úspěch v podobě bronzových medailí z KP žaček.

Velkou měrou se o tento skvělý výkon zasloužil celý tým, který se nenechal rozhodit a projevilo se jeho velké srdce. V závěrečném utkání se k velkému výkonu rozehrála hlavní opora -kapitánka T. Machová, která svým smečovaným podáním a tvrdými útoky získala množství důležitých bodů. Velmi kvalitní výkon ovšem přidaly všechny hráčky týmu, a proto si Břeclav zaslouženě dovezla domů medaile. Velký dík patří také fanouškům, kteří nás na finále dojeli podpořit.

Datum : 20.03.2010 Autor : Martin Wollmann Foto : Martin Wollmann