ČLÁNEK - 20.03.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výborný výkon a neproměněný mečbol Lokomotivy
TJ Sokol Frýdek –Místek B : TJ Lokomotiva Břeclav A 3:0 (15,19,14)
TJ Sokol Frýdek –Místek B : TJ Lokomotiva Břeclav A 3:2 (-23,-22,29,22,8)

V sobotu 20. března 2010 odjela TJ Lokomotiva Břeclav k poslednímu utkání této sezony do Frýdku-Místku. Tam je čekal velice silný soupeř, vedoucí tým soutěže TJ Sokol Frýdek-Místek.

Domácí tým, již jistý vítěz skupiny II.ligy žen, neponechal v posledním zápase sezóny nic náhodě. Nastoupil v nejsilnější možné sestavě, posílený o smečařku extraligového „A“ týmu Barboru Cidlíkovou. Naproti tomu hostující Lokomotiva dohrává sezonu se zraněními okleštěnou sestavou a bez nahrávačky Slobodové. První set prvního zápasu připomínal ještě rozcvičku po dlouhé cestě. Domácí hráčky si vytvořily bodový odstup hned na začátku prvního setu a do vedení nás prakticky nepustily až do konce utkání. Počítali jsme s tím, že nás v razantnosti i pestrosti útoků předčí. Na druhou stranu jsme předpokládali, že se budeme víc a houževnatěji bránit. Hráli jsme zakřiknutě, na hřišti vázla komunikace, chybělo větší nasazení. "Vyrobili" jsme taky hodně nevynucených chyb, lehčí míče z naší strany domácí ihned trestali tvrdým útokem.

Úplně jiný vývoj měl odpolední zápas. Nastoupili jsme na palubovku s cílem vyvarovat se zbytečných chyb a vnutit domácím naši hru, která těží především z výborné obrany. Od začátku prvního setu jsme hráli obětavě, dodržovali taktické pokyny trenéra Petra Baránka. Hra obou týmů se vyrovnala a přibylo mnoho divácky zajímavých rozeher. Naše „lokomotiva“ se začala pomalu rozjíždět k výbornému výkonu. K dobré obraně jsme přidali kvalitní útok a začali domácím nenápadně bodově odskakovat. Po krásných dvou setech jsme k údivu domácích vedli na sety 2:0. V dobře rozehraném zápase jsme pokračovali i ve třetím setu, a jak se později ukázalo v setu klíčovém. S Frýdkem jsme bojovali o každý bod. Skóre bylo dlouho vyrovnané až do stavu 21:21. Pak se nám podařilo odskočit na 21:23 a za stavu 22:24 jsme měli i dva mečboly. Ty se nám však proměnit nepodařilo. Tým Frýdku složený ze zkušených bývalých extraligových volejbalistek vyrovnal na 24:24. V dramatické koncovce jsme dlouho drželi s domácím týmem krok, dvakrát jsme odrazili jejich mečbol. Nakonec byli šťastnější domácí. Po dlouhých třiceti dvou minutách vyhrály těsně třetí set 31:29. V dalším setu oba týmy opět předváděli pohledný volejbal se šťastnou koncovkou znovu pro domácí. Ti srovnali skóre na 2:2 a získali do pátého rozhodujícího setu psychickou výhodu. Náš tým zklamaný neproměněným mečbolem již nedokázal najít v tie-breku potřebnou sílu. Ze začátku rozhodujícího setu jsme se dopustili několika hrubých chyb a zápas byl ztracen.
I když jsme body nezískali, měli jsme z naší hry velmi dobrý pocit. K vítězství nám chyběl jen malý kousek štěstí. Poslední zápas sezóny jsme si užili. Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů. Přinutili jsme vedoucí tým soutěže, aby si sáhl až na samé dno svých sil.

Za kvalitní výkon si zaslouží velkou pochvalu celý tým, který hrál ve složení: na nahrávce Hunkařová, na smeči Pavelková a Srncová, na bloku Ivana Lucká, Rylichová a Romana Lucká, na univerzálu Dvořáková a na liberu Moláková. Jako nováček II.ligy žen jsme obsadili v konkurenci deseti týmů celkové páté místo.

Výkony našeho volejbalového týmu TJ Lokomotiva Břeclav jsou vysoce hodnoceny i širokou sportovní veřejností břeclavského regionu. Výsledkem je výborné třetí místo v kategorii „DRUŽSTVO ROKU 2009“ v anketě „Sportovec roku 2009“.

Za pomoc při dosažení všech těchto výborných výsledků upřímně děkujeme všem našim partnerům.

Datum : 20.03.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich