ČLÁNEK - 13.03.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Žákyně pokračují v úspěšném tažení
Mladé reprezentantky Lokomotivy mají za sebou tento víkend doslova volejbalový maraton. Během soboty a neděle totiž stihly odehrát 18 setů – prvních 8 v sobotu při dalším kole KP žákyň v Příměticích a dalších 10 při utkání kadetek ve Strážnici.

V posledním kole Krajského přeboru žaček se naše sestava – M. Backová, A. Potměšilová, I. Časná, T. Machová, N. Kaňová, M. Peterková a D. Pyskatá – utkala postupně s týmy Junioru Brno, Nové Líšně a domácích Přímětic. V prvních dvou utkáních dokázala oslabená sestava Břeclavi, v níž opět chyběly blokařky, držet krok se soupeřkami a vynutit si dobrou hrou tie-break. Bohužel ani v jednom neuspěly a vždy odešly poraženy 1:2. Ani ve třetím utkání se nedařilo zpřesnit hru, a tak se mohly z vítězství 2:0 radovat soupeřky.

Tento turnaj však již nic nezměnil na celkovém pořadí družstev v Krajském přeboru žákyň, kde hráčky Lokomotivy Břeclav obsadily výborné 4. místo a současně se staly tzv. skokanem soutěže – tedy týmem, který se v průběhu celé soutěže dokázal posunout o nejvíce příček nahoru!

V neděli zajížděla obdobná sestava hráček Lokomotivy k dalšímu utkání KP kadetek do Strážnice, aby zde pod vedením trenérky Vladany Šedé sehrály dvojutkání s domácím týmem, který je v současné době o bod před Břeclaví. Proto bylo jasné, že půjde o velmi vyrovnaný zápas a bude se bojovat o každý míč. Tato představa se vyplnila do posledního písmene, neboť v obou utkáních se hrálo 5 setů a o vítězi rozhodoval až zkrácený tie-break. Bohužel díky nemocem a dlouhodobým zraněním byly opět břeclavské volejbalistky v nekompletní sestavě, a tak na bloku musela hrát M. Peterková měřící pouhých 162 cm!

Do prvního setu nastoupila sestava – nahrávačky M. Backová a I. Časná, smečařky A. Potměšilová a kapitánka T. Machová, libero N. Kaňová a na bloku B. Bendová a díky nemocem a dlouhodobým zraněním pouhých 162 cm vysoká M. Peterková.

Přestože soupeřky byly ve výškové i věkové převaze, dokázaly si naše volejbalistky vytvořit hned od prvních míčů náskok, který udržely až do koncovky prvního setu a zvítězily. Ve druhém setu především díky úderům vedeným z velké výšky vyhrály soupeřky. Třetí set patřil opět břeclavským volejbalistkám, když na servisu vynikaly zejména M. Backová a A. Potměšilová, které společně daly 14 bodů. Bohužel ve čtvrtém setu se štěstí přiklonilo na stranu soupeřek, které vyhrály 28:26. V tie-breaku se dlouho měnil stav po jednom bodu, který si vždy střídavě připisovaly oba týmy. Bohužel díky dvěma chybám z nepozornosti se o vítězství v něm připravily hráčky Břeclavi samy a prohrály v něm 15:17.

Po předchozí prohře nastupovaly břeclavské volejbalistky do druhého utkání s ještě větší touhou po výhře, což se projevilo na celkovém výkonu družstva. Opět se bojovalo o každý míč a o vítězích jednotlivých setů rozhodovaly až velmi těsné koncovky. Po čtyřech setech byl tedy stav opět nerozhodně 2:2, takže následoval opět tie-break. V něm si díky výborné hře vytvořily náskok nejdříve 6:2, poté 8:3 a 11:6. Poté už soupeřky nebyly schopny dále bojovat, a tak hráčky Lokomotivy zvítězily 15:7 a celkově 3:2 na sety. Na nahrávce střídaly D. Pyskatá a Z. Hanáčková.

Příští víkend čeká družstvo opět náročný program. Nejdříve se žákyně v sobotu v Brně zúčastní finále Krajského přeboru žaček a poté v neděli opět v Brně nastoupí kadetky proti Junioru Brno.

Datum : 20.02.2010 Autor : Vladana Šedá Foto :