ČLÁNEK - 13.03.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Dramatická bitva s Prostějovem
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ OP Prostějov 3:2 ( 17, 18, -23, -20, 13)
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ OP Prostějov 3:2 ( 19, -23, 18, -22, 14)

V sobotu 13. března 2010 pokračovala ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav II.volejbalová liga žen. Domácí tým hostil v předposledním kole sezóny o záchranu bojující TJ OP Prostějov.

Břeclavští příznivci ženského volejbalu měli v této sezóně poslední možnost vidět na domácí půdě boje o druholigové body. V přípravě na tato důležitá utkání neponechalo vedení týmu Lokomotivy nic náhodě. Zraněními sužovaný tým se potřeboval sehrát v nové sestavě. Proto sehrála Lokomotiva v úterý 9.března 2010 přátelské utkání v Brně s prvoligovým týmem Univerzity. Po výborném výkonu si břeclavská děvčata přivezla domů nejen vítězství 3:2, také potřebné sebevědomí k sobotním zápasům. Poprvé po dvou letech hrála Lokomotiva bez postu libera a Hana Moláková nastoupila na smeči. Svým výborným výkonem přiměla trenéra Baránka ke změně „zaběhlé“ sestavy. Proti Prostějovu tedy nastoupila tato základní sestava: na smeči Moláková a Pavelková, blok Rylichová a Romana Lucká, univerzál Dvořáková, nahrávka Hunkařová a libero Srncová. Poprvé se v roli kapitánky představila Alena Dvořáková. Tyto změny přinesly do týmu novou motivaci, která přispěla k vítězství v prvních dvou setech. Dobře rozehrály břeclavské volejbalistky i třetí set, ale vlastními chybami v koncovce set ztratily. Další sety se hrál divácky atraktivní volejbal plný dlouhých výměn s dramatickou koncovkou. Hostující hráčky bojující o setrvání v soutěži vyrovnaly hru a také stav na 2:2.
O výsledku utkání musel rozhodnout pátý set. Lokomotiva do tohoto rozhodující setu nevstoupila dobře. Prohrávala 7:10 a 9 :11. V samé koncovce se dokázaly domácí volejbalistky plně koncentrovat. Vyrovnaly na 13:13 a dalšími dvěma body získaly důležité vítězství.

V odpoledním zápasu se Lokomotiva vrátila k dřívější sestavě. Moláková nastoupila na liberu, Srncová na smeči a Ivana Lucká na bloku. Odvetný zápas měl podobný náboj jako první. Bojovalo se o každý míč. Soupeřky střídavě získávaly jednotlivé sety a zápas vyvrcholil opět pátým setem. V něm si domácí vytvořili mírný náskok, který v dramatické koncovce proměnili ve druhé vítězství 3:2.
Tím si pojistili výborné čtvrté místo v celkovém pořadí.

K poslednímu utkání této sezóny odjíždí volejbalový tým TJ Lokomotivy 20.března 2010 na palubovku vedoucího týmu TJ Sokolu Frýdek Místek.

Datum : 13.03.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich