ČLÁNEK - 06.03.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Volejbalistky Lokomotivy Břeclav ze Svitav bez vítězství
TJ Svitavy – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (19, 24, 14)
TJ Svitavy – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (20, 20, 21)

Svitavy – V 31. kole II. volejbalové ligy žen svedly břeclavské volejbalistky boj s družstvem TJ Svitavy, které bylo v tabulce pod nimi a bojuje o setrvání v soutěži pro další rok.

Hráčky Lokomotivy začaly utkání v této sestavě: na nahrávce Hunkařová, na bloku Rylichová a Lucká, na smeči Srncová a Pavelková, na postu diagonálního hráče Dvořáková a na liberu Moláková, střídala R. Lucká. Soupeř, který má existenční problémy, se pustil do hostí s plnou vervou už od prvních okamžiků zápasu. Brzy bylo jasné, kdo tahá za kratší konec. Svitavy si obětavými zákroky, tvrdými útoky a kompaktními bloky vytvořily několikabodový náskok, který jim postačil k hladkému vítězství v prvním setu. Ve druhém setu si Břeclavanky pohlídaly úvod hry a začaly být Svitavám rovnocennými soupeřkami. Bohužel školácké chyby v koncovce rozhodly o prohře v jasně vyhraném setu. To otřáslo Břeclavankami tak, že ve třetím setu domácí mohli předvést svým fanouškům krásnou exhibici.

Druhé utkání začala Lokomotiva s odhodláním vrátit porážku a podle toho taky vypadal začátek utkání. Sestava Břeclavanek byla stejná jako v prvním utkání. Hosté kvalitními bloky dokázali znervóznit domácí smečařky, a ty začaly produkovat chyby, které měly změnit vývoj zápasu. Bohužel to tak nebylo. Domácí dokázali trpělivou hrou dovést do vítězství nejen první set, ale i zbylé dva. Hráčky Lokomotivy mají stále problém s udržením koncentrace, což dává v posledních utkáních vodu na soupeřův mlýn. Takto zbytečně přicházejí o důležité body, které se ke konci soutěže budou hodit.

Do konce soutěže zbývají dvě kola a bodový rozdíl mezi čtvrtou Lokomotivou Břeclav a sestupujícím družstvem je jen 4 body. Proto další utkání, které sehraje Břeclav na domácí palubovce v sobotu 13.3. v 10:00 proti TJ OP Prostějov bude velmi důležité.

Datum : 06.03.2010 Autor : Petr Baránek Foto :