ČLÁNEK - 27.02.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Lokomotiva se podělila o body s Křenovicemi
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Křenovice 1: 3 ( 23, - 27, -23, -21)
TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Sokol Křenovice 3: 1 ( 18, -22, 15, 16)

V sobotu 27. února 2010 pokračovala ve sportovní hale TJ Lokomotiva Břeclav II.volejbalová liga žen. Domácí tým hostil zkušený tým TJ Sokolu Křenovice.

Domácí družstvo hraje pořád bez zraněné opory týmu, nahrávačky Lucíe Slobodové. Na jejím postu nastupuje Hunkařová, kterou na hřišti doplnily smečařky Pavelková a Srncová, blokařky Lucká I. a Rylichová Š., univerzál Dvořáková, libero Moláková a střídající blokařka Romana Lucká. Volejbalistky Lokomotivy začaly dobře, s přehledem vyhrály první set. Opačný vývoj měl set druhý. Po nevynucených chybách prohrávali domácí 0:3 a 16:19. V koncovce hru zpřesnili a vyrovnali bodový stav. K vítězství to však nestačilo. Po velkém boji prohráli druhý set 27:29. Touto ztrátou setu Břeclavanky znervózněly, nedokázaly realizovat taktické pokyny trenéra Baránka a prohrály první zápas 1:3.

K odpolednímu zápasu nastoupily oba týmy po dohodě již ve 13 hodin. Ženy Lokomotivy nastoupily ve stejné sestavě jako v prvním zápase. Velká marodka ani jinou možnost nedovoluje. Ale i přesto nastoupil na hřiště „jiný tým“. Domácí volejbalistky přestaly kazit podání , vyvarovaly se zbytečných chyb a dokázaly plnit taktické pokyny trenéra. Břeclavanky se zklidnily, dokázaly soupeři vnutit svůj herní styl. To vše přispělo k vítězství v prvním setu 25:18. Ve druhém setu domácí hráčky polevily a umožnily hostům vyrovnat na 1:1. To bylo, ale vše, co jim ve druhém zápase povolily. Ve třetím i čtvrtém setu se tým Lokomotivy vrátil k soustředěnému výkonu a Křenovice byly pod trvalým tlakem. Dařilo se bodovat jak smečařkám tak i středovým hráčkám. Důležité body získala Lokomotiva i dobrou obranou, když soupeřovy útoky ztroskotávaly na kvalitních domácích blocích. Po zlepšeném výkonu volejbalistky Lokomotivy Břeclav otočily vývoj dvojutkání a vyhrály druhý zápas 3:1.

Břeclavský tým již po několikáté dokázal ve druhých zápasech jasně přehrávat soupeře,což vypovídá o výborné fyzické připravenosti úzkého domácího hráčského kádru. V obou utkáních podala výborný výkon na liberu hrající Hana Moláková. Po třicátém kole si volejbalistky Lokomotivy udržují výborné čtvrté místo v II.lize žen. Další utkání odehraje tým Lokomotivy 6.března 2010 ve Svitavách, kde je přivítá nejen domácí tým, ale také bouřlivé svitavské publikum.
Datum : 27.02.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich