ČLÁNEK - 20.02.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Žákyně pokračují v úspěšném tažení
Lokomotiva Břeclav - PSK Přímětice A 0 : 2 (31 : 50)
Lokomotiva Břeclav - ŠSK Gym. Šlapanice 2 : 0 (50 : 32)
ZŠ Vejrostova A - Lokomotiva Břeclav 2 : 1 (57 : 54)


V sobotu 20. února 2010 se v hale břeclavské Lokomotivy konalo další kolo Krajského přeboru žákyň. Účastníky byly kromě domácích týmy Přímětic, ZŠ Vejrostova a Šlapanic. Domácí hráčky v sestavě smečařky T. Machová, A. Potměšilová, N. Kaňová, M. Tesařová, blokařky R. Hemalová, S. Pániková a nahrávačky M. Backová, D. Pyskatá a I. Časná nastoupily v prvním utkání proti Příměticím. Bohužel se jim nedařilo dostat soupeřky pod tlak jako v minulém kole, kdy nad nimi zvítězily, a podlehly zkušenějším hráčkám 0:2 na sety.

Ve druhém utkání hrála stejná sestava proti ZŠ Vejrostova, která je v této soutěži jediným dosud neporaženým družstvem. Svěřenkyně trenérky Šedé však začaly od začátku velmi dobře a zejména díky kvalitnímu podání si vytvořily náskok, který znamenal vítězství v prvním setu. Do druhého setu se však soupeřky pustily do boje o každý míč, což se projevilo zejména v koncovce, kterou zvládly lépe. O vítězi tedy rozhodovala zkrácená hra, tzv. tie-break, ve kterém byly opět lepší protihráčky, které jej vyhrály 15:8 a celé utkání 2:1 na sety.

O sestupující tým pro příští turnaj se rozhodlo v posledním utkání domácích proti Šlapanicím, které začaly břeclavské volejbalistky výborně, když se ujaly vedení, které udržovaly až do závěru utkání. Výborně zahrála zejména M. Backová, která svými přesně umístěnými servisy získávala pro svůj tým velmi cenné body, a také díky jejím přesným nahrávkám vyhrály v tomto utkání domácí hráčky 2:0 na sety.

Hráčky Lokomotivy se tedy i pro příští turnaj Krajského přeboru udržely v nejlepší skupině této soutěže a o další body budou bojovat za tři týdny ve Znojmě. Týden poté se utkají s nejlepší osmičkou kraje v posledním turnaji, v němž budou naše hráčky startovat z 5. místa dlouhodobé soutěže. Z této akce vzejde Jihomoravský přeborník, který pak bude reprezentovat náš kraj na Přeboru České republiky.

V neděli 21. února 2010 se mladší žákyně Lokomotivy zúčastnily dalšího kola Krajské soutěže v minivolejbalu, která se tentokrát konala ve Znojmě. Sešlo se zde 23 týmů, v nichž bojovaly o důležité body do celkového hodnocení trojice hráček či hráčů do 13 let. Břeclavský volejbal zde zastupovalo 1 družstvo, v němž se střídaly Dominika Křiváková, Jitka Šurečková, Klára Vítková a Estefania DeSoto Bebia. Tyto hráčky dokázaly, že jsou i přes svůj nízký věk odhodlány bojovat o každý bod. Kromě dobrého pocitu ze hry si tak ze Znojma odvezly 3 vítězství a 4 porážky, které znamenaly umístění na 17. místě.

 

Datum : 20.02.2010 Autor : Vladana Šedá Foto : Vladana Šedá
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI





MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011