ČLÁNEK - 20.02.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Lokomotiva stále čtvrtá
VO TJ Lanškroun – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (22,15,21)
VO TJ Lanškroun – TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (-17,16,25,-17,13)

Břeclav - Ve 27. kole II. volejbalové ligy žen zajížděly břeclavské volejbalistky do Lanškrouna, který dlouhodobě drží třetí místo v této soutěži a opírá se o hráčky mající zkušenosti z vyšších soutěží. Břeclavanky, stále bez zraněné nahrávačky, odjížděly s cílem získat minimálně jedno vítězství.

Nově se tvořící družstvo, tedy nahrávačka Hunkářová, smečařky Srncová a Pavelková, blokařky I. Lucká a Rylichová, na postu univerzálky Dvořáková a na liberu tradičně Moláková, začaly úvodní set bez ostychu. Domácí dlouho hledali recept, kterým by prolomili několikabodový náskok hostů. Bohužel úkol jim velice zjednodušily Břeclavanky, když v závěru setu zbytečnými chybami darovaly vítězství domácím. Úvodní prohraná sada poznamenala druhý set, který domácí jednoznačně vyhráli. Třetí set byl bojem o každý míč. Lokomotiva držela krok se soupeřem až do samého závěru, kde se opět připravila o vítězství zbytečnými chybami.

Do druhého utkání nastoupila Lokomotiva v pozměněné sestavě. Rylichová nahradila Pavelkovou na smeči a R. Lucká nahradila Rylichovou na bloku. Tato změna byla klíčová pro vývoj v druhém zápase. Ve všech setech kromě druhého měly Břeclavanky ve všech činnostech navrch. Škoda třetího setu, kdy hosté vedli celý set až do stavu 24:23 a již tradičně se zbytečnými chybami připravili o výhru. V rozhodujícím pátém setu se povedl začátek domácím a ti utekli bodově hostům. Hrozivý stav 13:7 nenaznačoval žádné drama, ale opak byl pravdou. Výborný blok a kvalitní servis dokázaly rozhodit útok domácích až do stavu 14:13. Smolný patnáctý bod rozhodl o celkovém vítězství Lanškrouna v druhém utkání.

I přes porážku je potřeba pochválit Břeclavanky za předvedený výkon proti tak kvalitnímu soupeři jako je Lanškroun. Zejména Dvořákovou, kterou soupeř nedokázal ubránit a Hunkářovou, která se na nahrávce lepší zápas od zápasu.
Datum : 21.02.2010 Autor : Petr Baránek Foto :