ČLÁNEK - 06.12.2009 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal 
Úvod Projekt PARTNER Týmy Fotogalerie Kontakty Fan club
Představujeme Partneři Soutěže Ankety Metodika Archív / Ostatní
*** Ženy "A" hrají proti VK Moravská Slávia Brno v pátek 18.ledna 2013 od 19.00 a v sobotu 19.ledna 2013 od 10.00 ***

UTKÁNÍ

 ROZPISY TRÉNINKŮ
 
 VZKAZY
Úspěšné kadetky volejbalové Lokomotivy
TJ Lokomotiva Břeclav - DDM HIPPO Kuřim 3:0 (12,9,15)
TJ Lokomotiva Břeclav - DDM HIPPO Kuřim 3:1 (10,17,-20,11)

V neděli pokračoval KP kadetek dalším kolem, v němž se tentokrát utkaly domácí hráčky vedené trenérkou Vladanou Šedou s týmem DDM Hippo Kuřim. Soupeřkám sice patří předposlední místo v soutěži a domácí hráčky neměly tudíž obavy o výsledek zápasu, ale domácí tým opakovaně bojuje s dlouhodobou velkou marodkou a to jej hodně oslabuje.

Do prvního utkání dostala důvěru trenérky tato sestava – nahrávačky M. Backová a I. Časná, smečařky M. Tesařová a N. Kaňová, blokařky S. Pániková a kapitánka B. Bendová. Tyto hráčky se hned od prvních míčů ujaly vedení a díky převaze nad soupeřem si jej udržovaly až do koncovky. Břeclavské volejbalistky byly jednoznačně lepší ve všech herních činnostech, což se projevilo zejména v útoku, díky němuž získávaly nejvíce bodů.

Obě smečařky dokázaly správně vystihnout chyby v postavení soupeřek a umístily míč tak přesně, že jim většinou nedaly ani šanci se jej alespoň dotknout. Z přesných nahrávek uměly vytěžit maximum také blokařky, které se bez problémů prosazovaly i proti dvojbloku soupeřek. Přibližně po hodině hry si připsaly svěřenkyně trenérky Šedé další vítězství v soutěži, když porazily Kuřim 3:0 po setech 25:12, 25:9 a 25:15. Ve všech setech střídaly B. Neuhauserová, D. Hromková a Z. Hanáčková, které přestože jsou nováčky v týmu, podaly výborný výkon.

Do druhého utkání nastoupily na smeči N. Kaňová a výborně hrající teprve třináctiletá M. Tesařová, na bloku kapitánka B. Bendová a S. Pániková a na nahrávce Z. Hanáčková a po dlouhodobé nemoci D. Pyskatá. Opět díky převaze našich hráček v útoku a na servisu si družstvo připisovalo velmi rychle jeden bod za druhým, k čemuž přispěly i střídající B. Neuhauserová, E. Doleželová, M. Backová, I. Časná a D. Hromková.

Přestože za Lokomotivu v této soutěži nastupují převážně žákyně, většina z nich už trénuje smečované podání, které si nyní mohly vyzkoušet. V průběhu utkání si hráčky kromě rychlého útoku středem sítě vyzkoušely také nový herní systém, který budou používat v příští sezóně. Bohužel díky chybám v postavení a několika nepozornostem se soupeřkám podařilo získat jeden set v poměru 25:20. Ostatní tři sety však už byly jednoznačnou záležitostí domácích volejbalistek, které zvítězily 25:10, 25:17 a 25:11.

Příští víkend čeká družstvo náročný program. Nejdříve budou v sobotu hostit v domácích prostředí další kolo Krajského přeboru žákyň, v němž se v rámci nejlepších čtyř týmů kraje utkají se Šlapanicemi, Příměticemi a ZŠ Vejrostova Brno. V neděli pak také na domácí palubovce přivítají kadetky vedoucí celek soutěže, družstvo DDM Brno.
 
Datum : 29.11.2009 Autor : Vlaďka Šedá Foto : Ivan Rylich
SPORTOVNÍ
PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ
PARTNEŘI
Týdeník Břeclavsko
Břeclavský deník
ODKAZY
Facebook

Žákyně, kadetky, juniorky


Český volejbalový svaz - homepage
Okresní volejbalový svaz Břeclav
TKsoft - ing.Kraicinger Antonín (c) 2007 - 2011