ČLÁNEK - 13.02.2010 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Lokomotivu trápí další zranění
TJ Lokomotiva Břeclav A – TJ DDM Brno 1:3 ( -20, 14, -19, -21)
TJ Lokomotiva Břeclav A – TJ DDM Brno 3:0 ( 24, 21, 21)

V sobotu 13. února 2010 přivítaly volejbalistky TJ Lokomotivy Břeclav na domácí palubovce tým TJ DDM Brno. Po výborných výsledcích z předešlých zápasů se celý břeclavský tým těšil na další pokračování II. volejbalové ligy žen. Když už se tým vyrovnal s odchodem smečařky Fabikovičové a nemocí trenéra Rudolfa Baránka, přišlo zranění smečařky Blažkové. A další citelná ztráta potkala tým Lokomotivy pět minut před koncem čtvrtečního tréninku, kdy se zranila nahrávačka Slobodová. Domácí trenér Petr Baránek měl tedy k dispozici jen osm hráček. Do úvodního setu nastoupila za Lokomotivu na nahrávce Tereza Hunkařová, na smeči Jana Pavelková s Martinou Srncovou, na univerzálu Alena Dvořáková, na bloku Ivana Lucká s Romanou Luckou, na liberu Hana Moláková. Na střídačce zůstala jen ne zcela zdravá Šárka Rylichová. Od prvních míčů zápasu byla na domácích patrná nesehranost v tomto novém složení a z toho pramenící nervozita. Dopustili se mnoha nevynucených chyb a to poznamenalo vývoj prvního setu. Brněnské hráčky si vytvořily pětibodový náskok, který si pohlídaly do konce setu. Pro druhý set připravil domácí trenér výrazné změny v sestavě. Na post univerzála se poprvé v této sezoně postavila Šárka Rylichová. Alena Dvořáková se postavila na svůj smečařský post. Tato změna přinesla do týmu uklidnění. Lokomotiva začala hrát svůj útočný volejbal založený na kvalitní přihrávce a dobré obraně. Ve druhém setu břeclavské volejbalistky dominovaly a povolily soupeřkám jen čtrnáct bodů. Toto vítězství mělo domácí povzbudit, ale nestalo se. Břeclavské hráčky se ještě nedokázaly zcela sžít s novými posty, které neměly čas ani natrénovat. Po vlastních chybách prohrály další dva sety a tím i celý zápas 1:3.

S vědomím vyvarovat se mnoha vlastních chyb nastoupil tým Lokomotivy k odvetnému zápasu. Úvod prvního setu patřil domácím. Vedli 11:8 a 15 :11. Ve střední části brněnské volejbalistky hru i skóre vyrovnaly a do koncovky si vytvořily slibný náskok. Vedly 19:17 a 21:18. Domácí hráčky, vedené novou kapitánkou Martinou Srncovou, zabojovaly a vyrovnaly na 21:21. V dramatické koncovce, kdy oba týmy bojovaly o každý bod, měla více síly Lokomotiva . Vyhrála těsně 26:24. Od tohoto okamžiku bylo zřejmé, že se domácí hráčky již sžily s novými posty. Byly jistější na přihrávce, razantnější v útoku a důrazné na blocích. V dalších dvou setech měly vývoj zápasu pod svou kontrolou. Udržovaly soupeře pod tlakem. Takto si vytvořily čtyřbodový náskok, který si dokázaly pohlídat až do konce zápasu.

Nejlepší výkon sezóny předvedla nová kapitánka a nejmladší hráčka smečařka Martina Srncová. Byla jistá na příjmu, spolehlivá na podání a výborná v útoku. Dobrou úspěšnost v útoku měla i blokařka Romana Lucká, která získávala hodně bodů středem sítě. Celý tým Lokomotivy si zaslouží pochvalu za to, že se dokáže v kritických chvílích semknout, zapřáhnout a postavit se tak momentální nepřízni osudu.
Datum : 13.02.2010 Autor : Ivan Rylich Foto : Jiří Holobrádek