Žákyně pokračují v úspěšném tažení
PSK Přímětice A - Lokomotiva Břeclav 0 : 2 (37 : 50)
ZŠ Vejrostova A - Lokomotiva Břeclav 2 : 1 (63 : 38)
Lokomotiva Břeclav - Sokol Újezd u Brna 2 : 0 (50 : 39)

V sobotu 6. února se v Újezdu u Brna konalo již 6. kolo KP žaček, kterého se po minulém úspěšném premiérovém vystoupení v této elitní skupině zúčastnily také svěřenkyně trenérky Vladany Šedé. Hráčky Lokomotivy se postupně utkaly s týmy ZŠ Vejrostova, Přímětice „A“ a domácího Újezdu u Brna. I přes početnou marodku nakonec pod vedením asistenta Martina Wollmanna vyjížděly k tomuto turnaji nahrávačky I. Časná a M. Backová, blokařky S. Pániková a B. Blažejová, smečařky M. Peterková a kapitánka T. Machová a ke střídání byla připravena ne zcela uzdravená M. Tesařová.

V prvním utkání se reprezentantky břeclavské Lokomotivy utkaly s letos ještě neporaženými hráčkami ZŠ Vejrostova. V prvním setu se naše sestava pomalu rozehrávala, a tak nedalo soupeři velkou šanci zvítězit. Do druhého setu ale nastoupilo úplně jiné družstvo, děvčata plnila taktické pokyny a bez boje nenechaly soupeřkám ani zdánlivě ztracené míče. Výsledkem tohoto snažení byl po fantastickém výkonu zisk druhého setu a o výsledku zápasu tedy musel rozhodnout tie-break. Bohužel hned v jeho začátku naše hráčky udělaly několik chyb, což zkušenějším soupeřkám stačilo, aby si náskok pohlídaly a zvítězily 2:1 na sety.

Nicméně hráčky Lokomotivy si v tomto zápase ukázaly, že když ze sebe vydají maximum, mohou se měřit i s těmi nejlepšími, což se projevilo v následujícím utkáním s favorizovanými Příměticemi. Břeclavanky od začátku utkání navázaly na bezchybný výkon z 2. setu předchozího utkání a do soupeřek se opřely zejména kvalitním servisem a tvrdými útočnými údery. Výsledkem jejich snažení bylo přehrání soupeřek ve všech herních činnostech a vítězství 2:0 na sety.

V závěrečném utkání změřily naše hráčky síly s domácím Újezdem u Brna, který byl mohutně podporován místními fanoušky. Oba sety měly totožný průběh, domácí hráčky na začátku odskočily na rozdíl 3-5 bodů, následovala stíhací jízda Lokomotivy a přetahování se o každý bod. Vždy se hrálo až do závěru setu, kde se břeclavské volejbalistky chopily otěží zápasu a obě koncovky vyhrály.

Naše hráčky tak mohly slavit historický úspěch v podobě umístění na 2. místě elitní skupině KP žákyň. Cesta k tomuto úspěchu vedla zejména přes ohromnou obětavost všech hráček při hře v poli až k minimalizaci počtu nevynucených chyb.

Z jednotlivců zazářila zejména na bloku hrající S. Pániková, která přiváděla smečařky soupeřů k zoufalství, zdatně jí sekundovala taky B. Blažejová, která se chytla šance a ukázala, že patří do základní sestavy. Tradičně perfektní výkon podala kapitánka T. Machová, zejména v útočné fázi, kdy její tvrdé smeče byly téměř neblokovatelné, stejně jako M. Peterková, která svými přesně umístěnými útoky občas nedala soupeřkám šanci ani zareagovat. K tomu všemu přispěly i obě nahrávačky, které podaly kvalitní vyrovnané výkony s minimem chyb. Výborný výkon podala i střídající M. Tesařová, která byla oporou týmu na příjmu.

Nezbývám než děvčatům pogratulovat ke skvělému výkonu a doufat, že se podobným výkonem budou prezentovat i při hlavním finálovém turnaji, na kterém si tímto výkonem předčasně zajistily účast.

Datum : 06.02.2010 Autor : Vladana Šedá Foto :